Jak Stryjenka Milenka strachy na lachy opanowała to tajemnicza książka dla dzieci, które nie boją się bać! Chociaż wszystko na końcu ma szczęśliwe zakończenie to akcja opowieści napawa czytelnika niepokojem i możliwą grozą! To efekt zręcznej twórczości autorki, która zadbała o nastrój opowieści, tworząc także klimatyczne ilustracje. To już kolejny tom przygód Stryjenki, Basi, Kasi i Natasi oraz Jasia, Stasia i Witasia!

  • Tytuł: Jak Stryjenka Milenka strachy na lachy opanowała
  • Autor: Anna Kaszuba-Dębska
  • Ilustrator: Anna Kaszuba-Dębska
  • Liczba stron: 48
  • Format 220 x 215
  • Wiek czytelnika:6-9 lat
  • Wydawnictwo: DEBIT
  • Do kupienia TUTAJ

Stryjenka Milenka to zagadkowa postać. Mieszka w tajemniczym domu, który znajduje się na samym krańcu świata.  Dom ten przyczepiony jest do urwiska nad brzegiem oceanu. Wokół domu kryją się potworne mroki, groza oraz tajemnicze miejsca do których lepiej nie chodzić po zmroku.

Stryjenka to bardzo lubiana kobieta. Odziedziczyła dom po stryjence swojej stryjenki. Od wieków mieszkają w nim stryjenki. W domku spotkamy także całe mnóstwo dzieci. A dokładnie : Basie, Kasie, Natasie, Jasia, Stasia i Witasia. To wesoła gromadka poznaje uroki domu. Szczególnie Witaś, który jest świadkiem niezwykłych sytuacji na strychu. Czy to duchy? W całym domu słychać krzyk Witasia ze strachu oraz okropny płacz. Wszyscy ruszają Witasiowi na ratunek. Co na to Stryjenka? Przekonajcie się sami i posłuchajcie przestraszanej opowieści o bliźniakach, którzy gościli w Mrocznym Domu. To przestraszna opowieść, która na szczęście dobrze się kończy. Podobnie jak historia Witasia. Ale o tym musicie dowiedzieć się sami z książki.

Jak Stryjenka Milenka strachy na lachy opanowała to ciekawa propozycja książkowa z gatunku opowieści z dreszczykiem emocji i strachu. Klimat opowieści podsyca fabuła,  ilustracje oraz wykorzystane przez autorkę słowa.

Osobiście skategoryzowałabym opowieść jako połączenie stylu śmieszno-strasznego. Zdecydowanie wszystko dobrze się kończy i wiemy o tym już od samego wstępu. Opowieść Stryjenki Milenki jednak buduje niepokój i wymaga silnych nerwów od czytelnika, który skłonny jest bać się i nerwowo odbierać niepewność sytuacji.

To już druga część z serii. Mam nadzieję, że będą kolejne – zapowiada się ciekawie. Powieść buduje dziecięcą wyobraźnie i kierują ją na bezpieczne tory. Testuje dziecięcą wytrzymałość i dodaje humor w sytuacji strachu i niepewności. To ważne, aby podawać dziecku zróżnicowaną literaturę, która je rozwija i wzbogaca! Jak Stryjenka Milenka strachy na lachy opanowała to zdecydowanie powieść z gatunku tych, które uwielbiają dzieci w wieku 6-9 lat!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: