Uwielbiamy klocki LEGO! Kolekcja stale się rozrasta i wygląda na to, że trend ten będzie utrzymywał się długo. Moja córka niedawno powiedziała, że kocha TYLKO bawić się klockami LEGO (i lalkami). Tylko jak znaleźć właściwą figurkę, która właśnie będzie miała ważną rolę w klockowym świcie? Gdzie ona się podziała? Z pomocą przychodzi ciekawa ramka na klocki jak i kreatywna ozdoba wnętrza – ramka, którą wykonacie ze mną samodzielnie – za mniej niż 50 złotych! Zapraszam na przewodnik krok po kroku jak wykonać KLOCKO/FIGURKO – ramkę!

wp-1626298312565-1024x1024 Jak przechowywać LEGO? Ramka na klocki LEGO - DIY

LEGO – okiem psychologa

Kilka słów o zaletach klocków LEGO. Od razu nadmienię, że nie jest to post sponsorowany! W zasadzie jest to #pomysłnaprezent, ktory niezmiennie polecam. Oczywiście wymaga on osobistej personalizacji, tj. spośród ogromnej ilości zestawów warto wybrać obdarowanemu taki, który wpisuje się w jego zainteresowania. Fabularnie, tematycznie, jest wyzwaniem, ma watek biograficzny – zobaczycie, że dobrze dobrany zestaw absolutnie ucieszy naszego obdarowanego. Lego to także poza radością tworzenia olbrzymia dawka pomysłów na zabawę tematyczną. Tutaj każdy wiek jest dobry, aby odgrywać scenki za pomocą gotowych zestawów. Klocki zawsze do siebie pasują (błagam kupujcie te oryginalne). Są trwałe i łączą się w zestawy. Klocki mają olbrzymia wartość rozwojową i edukacyjną. Maluch z DUPLO trenuje motorykę małą, uczy się kolorów, wartości liczbowych czy poznaje nowe słowa. Starsi trenują skupienie, dokładność, precyzję jak i podążanie za wzorcem tj. instrukcją. Z pomocą przychodzą oznaczenia na pudełkach mówiące o przybliżonym wieku odbiorcy. Mamy więc klocki 4+, 7+ czy 12+ itp. tak w skrócie opowiedziałam Wam o zaletach klocków – teraz pora na praktyczny przewodnik jak je przechowywać tj. ramka na klocki.

DIY

Potrzebujemy:

  • ramka do zdjęć (ja wykorzystałam starą ramkę o wymiarach 32×32)
  • klej na gorąco + pistolet
  • klocki 2×2 skosy w ilości i kolorze wybranym pod wymiar ramki. Do kupienia na Allegro (wybierajcie oryginalne). Ja kupiłam swoje w cenie 1,29 zł za 2 klocki.
  • miara
  • taśma papierowa
  • ołówek
wp-1626298312565-1024x1024 Jak przechowywać LEGO? Ramka na klocki LEGO - DIY
Co potrzebujesz? Noga pomocnika w kadrze zawsze cieszy!

KROK PO KROKU

Zaczynamy od pomiaru posiadanej ramki. Ja zdecydowałam się wykorzystać posiadaną multi ramkę do zdjęć fotograficznych. Zdjęłam z niej papierowy wkład i wykorzystałam sztywną płytę znajdującą się na plecach ramki. Możecie oczywiście wcześniej ją pomalować na wybrany kolor. Zmierzcie powierzanie wewnętrzną ramki i kupcie klocki w zadowalającej ilości. Ja zastosowałam odległości około 7 cm między rzędami. Niektóre figurki mają wysokość znacznie wyższą od klasycznych – sprawdźcie to wcześniej.

wp-1626298312565-1024x1024 Jak przechowywać LEGO? Ramka na klocki LEGO - DIY

Kiedy mamy już klocki i resztę potrzebnych rzeczy przystępujemy do zadania. Mi pomagały dzieci! I to dosłownie- podawały figurki i same klocki. Masa radości i wspólnie spędzony czas – uwielbiam takie momenty.

wp-1626298312565-1024x1024 Jak przechowywać LEGO? Ramka na klocki LEGO - DIY

Do odmierzania odległości wykorzystałam taśmę papierową na której odrysowałam ołówkiem miejsca przyklejenia klocków. Jedna taśma wystarczyła do całości. Teraz pora na chwilę skupienia. Klej na gorąco zasycha stosunkowo szybko – działajcie wiec sprawnie. Każdy klocek z klejem należny przycisnąć. Przyklejenie całości nie zajęło mi więcej niż kwadrans.

wp-1626298312565-1024x1024 Jak przechowywać LEGO? Ramka na klocki LEGO - DIY

Uzupełnianie ramki figurkami to zadanie całej rodziny! Ile przy tym odkryliśmy fajnych figurek (i wspomnień z nimi związanych)! Zabawy nie było końca! Ja dodałam jeszcze dwa klocki na narożnikach ramki! To szczególne miejsca dla Matyldy i Karola – na ich wybraną postać. Chętni mogą wybrać ramkę przeszkloną lub z zasłonką z plexi. U nas to „żywa” ramka do codziennego wykorzystania figurek. Odkurzać będziemy za pomocą suszarki do włosów 🙂

wp-1626298312565-1024x1024 Jak przechowywać LEGO? Ramka na klocki LEGO - DIY
Układanie figurek to świetna zabawa dla całej rodziny

PODSUMOWANIE

  1. Ramka super się prezentuje i na pewno zwrócą na nią uwagę goście Waszego domu.
  2. Porządek – szczególnie ważny dla dziecka, które po skończonej zabawie odkłada figurkę na miejsce a wcześniej ma komfort wyboru postaci do zabawy.
  3. Prosty i znacznie tańszy pomysł na przechowywanie figurek, który nie zajmuje miejsca na płasko. Gotowe ramki można kupić w sieci (cena ok 200zł w zależności od wielkości itp.).
  4. Wszystko co wykonacie samodzielnie cieszy szczególnie – ramka to gwarantuje!
wp-1626298312565-1024x1024 Jak przechowywać LEGO? Ramka na klocki LEGO - DIY

Dajcie znać jak podoba Wam się mój pomysł na przechowywanie figurek LEGO? Ja już wiem, że na jednej ramce się nie skończy…


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *