Czy czarna dziura w domu to dobry pomysł? Można w niej zatracić wszelkie problemy, smutne wspomnienia i niepotrzebne rzeczy. Bez trudu zmieści nawet pamiątki Stelli, która niedawno straciła tatę. Nie wszystko jednak idzie zgodnie z planem! Jak hodować i karmić domową czarną dziurę to powieść dla nastoletnich (i młodszych) łowców przygód i emocji.

20190117_2133111693381606-225x300 Jak hodować i karmić domową czarną dziurę – niezwykła opowieść o zapomnieniu i pamiętaniu jednocześnie 7+. Nasza Księgarnia 01.2019

  • Jak hodować i karmić domową czarną dziurę
  • Michelle Cuevas
  • Nasza Księgarnia
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • rok wydania: 2019
  • liczba stron: 208
  • format: 140 x 192 mm
  • przedział wiekowy: 7-14
  • Do kupienia TUTAJ

 

Czarna dziury powstają w wyniku zapadania się masywnych gwiazd pod koniec ich życia. Mają one potężną siłę grawitacyjną, która wynika ze stosunku ich masy do objętości. Dlatego nic absolutnie nie może uciec z jej wnętrza…

Jedenastoletnia Stella stała się z dnia na dzień właścicielką prawdziwej, najprawdziwszej czarnej dziury. Tak po prostu, nagle i bezceremonialnie czarna dziura postanawia zamieszkać w jej domu. Opuszcza siedzibę NASA i zaczyna się udamawiać u dziewczynki.

Znajomość i posiadanie czarnej dziury to poważny obowiązek. Po pierwsze pochłania wszystko co znajdzie się na jej drodze. Po drugie znika to bezpowrotnie. Mocno przekonuje się o tym bohaterka, która nie raz walczy z siłą emocji po stracie… ale gdyby tak… zapomnieć o tacie… to bolesne wspomnienie najsilniej dociera do Stelii w radosnych chwilach, kiedy chciałaby do niego pójść i powiedziecie mu o swych sukcesach i radościach. Niestety nie ma go już…odszedł na zawsze.  Czy czarna dziura sprawi, że dziewczynka nie będzie odczuwać bolesnej straty w sercu? Niestety dziura połyka coś niezwykle cennego dla Stelli. Jednym sposobem, aby to odzyskać jest podróż do wnętrza czarnej dziury. Podróż, z której nikt jeszcze nie wrócił!

Pełna niezwykłych pytań i ważnych odpowiedzi opowieść o czarnej dziurze i jej właścicielce. Nastoletnie pytania, dylematy i odkrycia, które nie raz zaskakują swą dojrzałością i wrażliwością. Humorystyczna opowieść zawiera bardzo ważny watek emocjonalny. Główna bohaterka zmaga się z bólem po stracie taty, który był w jej życiu niezwykle ważny. Czy czarna dziura pomoże jej ukoić emocjonalną stratę? Na pewno zabierze Was w niezwykłą podróż. Zaskoczy humorem, dojrzałością bohaterki oraz zaciekawi przebiegiem wydarzeń.

Jak hodować i karmić domową czarną dziurę to powieść dedykowana młodzieży około  7-14 letniej. Z uwagi na dużą ilość tekstu zdecydowanie dla dzieci, które dobrze radzą sobie z czytaniem i lubią historie z wątkiem niezwykłości, magicznego obrotu spraw oraz emocjonalnego zaangażowania bohatera. Opowieść pomaga również przejść emocjonalną podróż po stracie bliskiej osoby – głównie rodzica.

Przyjemna lektura i niecodzienna tematyka, która daje do myślenia nie tylko filozofom! Kto by przypuszczał, że oswojona czarna dziura oznacza tyle problemów?

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *