„Jak dawniej żyły dzieci” to najnowsza propozycja dla starszych czytelników Akademii Mądrego Dziecka. Seria jest dedykowana dla ciekawym świata dzieciom w wieku 3-8 lat. Znajdziemy w niej kolorowe rozdziały z różnych dziejów świata, których bohaterami są dzieci. Aż 9 bohaterów i dziewięć kultur z przeszłości. To fascynująca podróż w czasie, która wypełniona jest informacjami o życiu w dawnych czasach i kulturach!

wp-1654409403365-840x1024 Jak dawniej żyły dzieci. Akademia mądrego dziecka dla starszych. HarperCollins Polska– maj 2022

Obserwując ogromne zainteresowanie serią Akademia Mądrego Dziecka, w odpowiedzi na potrzeby rodziców, a przede wszystkim chcąc spełnić potrzeby dzieci, które wychowały się na książeczkach z serii, powstał w jej ramach cyklprzeznaczony dla starszych czytelników i czytelniczek. Dedykowany dzieciom, które chcą wiedzieć więcej i chcą kontynuować przygodę z serią Akademia Mądrego Dziecka. Tak jak, w tytułach dedykowanych młodszym, tutaj również będą publikowane różne podcykle, np. Przygody z nauką, Chcę wiedzieć, Pomóż mi przetrwaći inne.

 • Jak dawniej żyły dzieci.
 • Akademia mądrego dziecka. Chcę wiedzieć
 • Autor: Ben Hubbard
 • Ilustrator: Christiane Engel
 • Tłumaczenie: Kazimierz Pytko
 • Oprawa :twarda
 • Objętość:48 stron
 • Format:230×280
 • Cena:34,99
 • Grupa docelowa: 3-7 lat
 • Premiera:18.05.2022
 • Do kupienia TUTAJ
wp-1654409403365-840x1024 Jak dawniej żyły dzieci. Akademia mądrego dziecka dla starszych. HarperCollins Polska– maj 2022

Uwielbiam książki, które dziecko z otwartymi oczami ogląda i ogląda. Następnie zadaje pytania czy chce by razem przeczytać jej zawartość. Ta książka jest jak wehikuł czasu, który zabierze was w przeszłość, gdzie spotkacie dzieci z innych epok. W środku czeka nas opowieść o 9 bohaterach i miejscach oraz czasie w których żyli. Na tej wycieczce poznacie dawne cywilizacje i kultury, które ukształtowały nasz świat.

Kogo spotkamy?

Żyjąca w paleolicie Mat pokaże wam fascynujące malowidła naskalne i zaprezentuje najnowszą kolekcję ubrań ze skór mamutów. Hanisz oprowadzi was po sumeryjskim mieście Ur i nauczy grać w jedną z pierwszych gier planszowych. Z Arą ze starożytnego Egiptu poznacie świat faraonów – zwiedzicie piramidy i nauczycie się czytać hieroglify. Ki z plemienia Olmeków wyjaśni, skąd się wzięła gumowa piłka i jak przyrządzić pitną czekoladę. Suiko przedstawi cię szogunowi i samurajom na dworze cesarza Japonii, a Freya zaprosi na ucztę wikingów. To będzie niesamowita, zabawna i pouczająca podróż w czasie!

Bohaterowie bogato ilustrowanej książki „Jak dawniej żyły dzieci” opowiadają o swoich domach, zajęciach i rodzinach. Poznajemy kulturę oraz styl życia ludzi z różnych stron świata i odległych epok. Książka ma charakter opowieści bohatera o swojej kulturze. Zawiera bardzo wiele ciekawostek, faktów i zwyczajów z dawnych czasów.

„Jak dawniej żyły dzieci” to kolejna propozycja serii Chcę wiedzieć. Akademia Mądrego Dziecka, skierowanej do starszych przedszkolaków i najmłodszych uczniów. To tematy, które fascynują dzieci, nowoczesne ilustracje, które w przyjazny sposób przedstawiają różne zagadnienia i ułatwiają zrozumienie treści. Zdecydowanie bardzo dobry tytuł!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *