„Jak być prawdziwym mężczyzną” to wierszowana opowieść o męskości na przestrzeni wieków jak i tej współczesnej. Mądra i potrzebna opowieść zarówno dla chłopców jak i dziewczynek.  Scott Stuart po raz kolejny ( pamiętacie jak Wydawnictwo Znak opublikowało „Mój cień jest różowy”?) pokazuje co jest wartościowe w człowieku, w co wierzyć i za czym w życiu podążać! Nawet jeśli to odmienny głos od większości – warto go wysłuchać i podążać drogą autentycznych wyborów i prawdziwych decyzji!

wp-1623534663246-826x1024 Jak być prawdziwym mężczyzną. Znak Emotikon 4+

Prawdziwy mężczyzna – czyli kto?

Zapraszam do wierszowanej opowieści przez wzorzec męskości na przestrzeni wieków. Zacznijmy od Wikingów! To okropni brutale, którzy nie wahali się przed niczym. Wtedy bycie mężczyzną oznaczało po prostu, że wzbudzało się w innych strach.

wp-1623534663246-826x1024 Jak być prawdziwym mężczyzną. Znak Emotikon 4+

Wikingowie mimo wszystko nie byli mężczyznami dobrymi szczególnie.

Czas najwyższy na zmianę, dziś są inne sposoby, by mężczyzną prawdziwym się stać.

Czas, by zmienić nawyki i by to, co najlepsze, w sobie odkryć i innym to dać.

Koniec ze stereotypem męskości. Czas na prawdziwą i autentyczną drogę bycia sobą. Jak zatem wspierać dzieci w ich wyborach? Jak wychowywać chłopca, aby wyrósł na pewnego siebie chłopca?

Scott Stuart znany jest z otwartości do płci i ról damskich i męskich. Odważnie pokazał, że trzeba być sobą i to jedyna droga, aby być szczęśliwym i pewnym siebie człowiekiem.

W książce znajdziemy autentyczne wskazówki jak być prawdziwym mężczyzną.

Według autora (i moim zdaniem także), powinien być min.:

wp-1623534663246-826x1024 Jak być prawdziwym mężczyzną. Znak Emotikon 4+

– odważny,
– okazujący uczucia
– pomocny
– najsilniejszy (mający pewne i mocne dłonie)
– przyznający się do błędów.

To tylko kilka cech z długiej listy. Wszystkie opisane w wierszu i pięknie zilustrowane. Książka ma tym większą wartość, gdyż pochodzi od ojca, który dedykował ją swemu dziecku. Książka zawiera także bardzo dobre grafiki, które trafnie obrazują opisywane wartości i cechy. Zdecydowanie polecam i bardzo ciesze się, że takie książki powstają i trafiają do naszych dzieci!

Dla wszystkich dzieci w wieku 4+

·     Do kupienia TUTAJ


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *