Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych

  • Autor: Eliza Piotrowska
  • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
  • ilustrator: Asia Gwis
  • rok wydania: 2018 
  • liczba stron: 96

20180318_203122580403512-243x300 Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych

Według starożytnych Rzymian wszystko zaczyna się ab ovo, czyli „od jajka”: z wielkiego jaja powstała Ziemia, a ze skorupy Niebo. Życie na Ziemi też powstaje z jajek, tyle że mniejszych. Jaja rozpoczynały wszystkie rzymskie uczty, dziś królują na wielkanocnych stołach…  
20180318_203122580403512-243x300 Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych
Zachwyt i zaciekawienie – to  moje pierwsze skojarzenia z książką Grzyby – podobnie było tym razem z Jajkiem. Wysoko postawiona poprzeczka spowodowała również, że ciekawość podskoczyła do granic możliwości. Kontynuacja zachwycającego wydania o grzybach – tym razem wybór padł na jajko.
Podobno wszystko od jajka się zaczęło. Temat w okresie wiosny i świat Wielkanocnych bardzo aktualny. Książka niezwykła – pod względem treści, tematyki czy wydania i graficznej oprawy.
Książka dostarcza wielu ciekawych informacji: z czego zbudowane jest jajko kurze, jak wyglądają jajka innych zwierząt (także tych prehistorycznych), zastosowania kulinarne jajka w kuchni, jajka w sztuce czy architekturze. Gdzie i kiedy oraz po co malowano jajko?  Czy jajka możemy znaleźć na ulicach miasta?

Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych to prawie 100 stron informacji o jajku – ogromna porcja faktów, ciekawostek  i wspaniała zabawa w odrywanie ciekawostek na temat jajka!

Książka zachwyca niecodzienną oprawą graficzną. Kolorowe kartki wypełniają liczne ilustracje i ciekawe postacie ze świata w stylu vintage. Również różnorodny styl i wielkość czcionki daleka jest od klasyki czy nudny. Bardzo ciekawa pozycja dla dzieci i młodzieży. Nauka i zabawa w odkrywanie kolejnych faktów o jajku!

Jajo. Jajka w gnieździe i kosmosie, czyli kogel-mogel dla dociekliwych poleca się na Wielkanoc i nie tylko!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: