Ja, JOGA i Ja, Spokój to nowości od wydawnictwa Mamania. Książki niezwykłe. Poruszające tak ważną tematykę komfortu psychicznego oraz harmonii ciała i umysłu u dzieci. Fenomenalne wydanie i mądre słowa. Czy można zakochać się w książce? Chociaż jestem stała w uczuciach tym razem popadłam w zapomnienie. Gdy tylko dowiedziałam się, że wydano książkę o uważności/ mindfulness i zobaczyłam ją w Internecie nie mogłam przestać o niej myśleć. Musiałam ją mieć. Dlaczego? Zobaczcie i przeczytajcie sami!

20180712_090558393655826-576x1024 Ja, JOGA. Ja, SPOKÓJ. Księga uważności - książkowa miłość od pierwszego wejrzenia od Mamania.

Ja, spokój. Księga uważności

  • Autor: Susan Verde
  • Tytuł: Ja, spokój. Księga uważności
  • Ilustracje: Peter H. Reynolds
  • Tytuł oryginalny: I Am Peace
  • Tłumacz: Iwona Mączka

 

„Moje myśli uspokajają się. Mój umysł się rozjaśnia.

Jestem SPOKOJEM.”     

Księga uważności to pięknie wydana opowieść o poszukiwaniu spokoju umysłu. Opowieść o chłopcu, który przyznaje się do momentów w których zamartwia się tym co może się zdarzyć i tym, co już się wydarzyło. Bohater wyjaśnia jak radzi sobie w chwilach utraty gruntu pod nogami. Zabiera czytelnika w podróż po uważnym świecie TU i TERAZ. Krok po kroku, za pomocą krótkich zdań wprowadza nas do medytacji mindfulness. Pokazuje jak należy oddychać, co jest ważne w danej chwili. Za pomocą tej symbolicznej historii możemy przywrócić niedawno utracony spokój, równowagę.

Idealna opowieść dla dzieci – tych małych oraz dużych (dorosłych). W domu, przedszkolu, przed senem i w chwilach przeżywania trudnych emocji.  Samodzielnie lub wspólnie z dorosłym można z książką ćwiczyć uważność każdego dnia. Ja, SPOKÓJ na pewno w tym pomoże. Książka została wydana w bardzo przejrzystej i eleganckiej formie. Biała, twarda okładka oraz kolorowe ilustracje na delikatnym jedwabistym papierze. Wydanie dodaje książce uroku, delikatności i niepowtarzalności. Piękne słowa, mądre znaczenia i niepowtarzalne wartości. Całość kończy informacja o samej uważności od autorki oraz krótka medytacja wraz z instrukcjami krok po kroku.

Głęboko wierzę w skuteczność i szczerze zgadzam się z praktyką mindfulness. Sama od lat ją stosuję i co roku uczę jej nowe osoby. Dzieci stają każdego dnia przed wieloma wyzwaniami – praktyka mindfulness na pewno ułatwi im podróż po dorosłym świecie. Dzięki zrozumieniu tu i teraz dziecko staje się bardziej świadome siebie, działa z życzliwością i empatią, buduje pewność siebie. Piękna i bardzo wartościowa książka.

 

Ja, joga

  • Autor: Susan Verde
  • Tytuł:     Ja, joga
  • Ilustracje: Peter H. Reynolds
  • Tytuł oryginalny: I Am Yoga
  • Tłumacz: Iwona Mączka

„Zamykam oczy i robię miejsce w myślach i sercu, żeby tworzyć i śnić.”

Słowo „joga” oznacza jedność. To unikalny, ale i prosty sposób na wyciszenie się i uspokojenie. „Ja, joga” to pięknie wydana opowieść o dziewczynce, która miewa chwile w których czuje się bardzo mała, nie pasująca czy wpędzona w wyścig bez wytchnienia. Dziewczynka pokazuje jak odzyskuje spokój wewnętrzny, uspokaja drżące ciało i ucisza myśli. Za pomocą praktyki jogi dziewczynka odzyskuje równowagę, wycisza się i może cieszyć się życiem. Kolejne strony to piękne grafiki oraz krótki tekst, które wprowadzają w świat jogi. Każda strona to odwołanie do ważnych wartości, których celem jest budowanie w czytelniku równowagi, pewności siebie, empatii i radzenie sobie ze stresem, odzyskanie spokoju ducha i ciała.

20180712_090558393655826-576x1024 Ja, JOGA. Ja, SPOKÓJ. Księga uważności - książkowa miłość od pierwszego wejrzenia od Mamania.

Autorka zawarła na końcu opowieści szczegółowy wykaz pozycji zwanych inaczej asanami. Każda z pozycji jest opisana i zilustrowana. Zawiera nawet nazwę – polską i oryginalną. Dzięki książce praktyka jogi stanie się bardzo przystępna. Instrukcje są dostosowane do dzieci, czytelne dla dorosłych. Wspólne wykonywanie ćwiczeń to idealna wykorzystanie mądrej treści zawartej na stronach i w ilustracjach. W tej książce jest wszystko: piękno i mądrość.

Jogę z powodzeniem mogą praktykować już dzieci przedszkolne. Zadaniem dorosłego jest troska o odpowiedni oddech i pozycje. Praktyką powinno towarzyszyć wyciszenie i spokój.

Ja, JOGA i Ja, Spokój

Dwie cudowne książki – pięknie wydane i o mądrej treści. Jestem bardzo dumna z wydawnictwa Mamania za popularyzowanie tak mądrej treści wśród młodych odbiorców. Nie prawda, że uważność i joga zarezerwowane są dla dorosłych. Dzieci również mają swoje napięcia i stresy – a praktyka zawarta w książkach uczy jak sobie z nimi radzić TU i TERAZ.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *