Zdrowe odżywianie w zabawnej i bardzo kolorowej historii. Ignaś Ziółko i jego piesek Kminek lecą dynio busem na buraczkową planetę. Wszystkiemu winna jest Bardzo Smaczna Księga. Seria Ignaś Ziółko to nowość od wydawnictwa Debit. Książka kucharska zawarta na końcu opowieści to smaczne inspiracje na zdrowe posiłki dla całej rodziny.

20180920_185559-194552859-300x300 Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda w warzywniaku. Zdrowo – kolorowo i smacznie. Nowość od Wydawnictwa Debit – wrzesień 2018.

 • Tytuł: Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda w warzywniaku
 • Autor: Joanna Krzyżanek
 • Ilustrator: Zenon Wiewiurka
 • Liczba stron: 104
 • Wydawnictwo DEBIT
 • Do kupienia TUTAJ
 • Oprawa twarda

Trzecia część kulinarnych przygód Ignasia Ziółki.

20180920_185559-194552859-300x300 Ignaś Ziółko gotuje. Przygoda w warzywniaku. Zdrowo – kolorowo i smacznie. Nowość od Wydawnictwa Debit – wrzesień 2018.

Ignaś Ziółko i jego pies Kminek otwierają Bardzo Smaczną Księgę i przenoszą się do magicznego świata kolorowych warzyw. Każda spotkana istota to kolejna osoba. Nie zabraknie tutaj pomidorów, ogórków, ziemniaków, dyni, selera, cykorii i wielu innych smacznych i zdrowych warzyw.  Opowieść to wesołe spotkanie z prawdą i mitami na temat warzyw. Książka przemyca ogromne wartości edukacyjne z zakresu gotowania, bilansowania diety czy zasad przygotowywania posiłków. Zabawna historia odrywa uwagę dziecka od nauki i powoduje, że odbywa się ona przez przezywanie historii. Przygody zaskakują i wprawiają w dobry humor. Bohaterowie próbują znaleźć odpowiedzi na warzywne pytania:

 • Dlaczego należy jeść cebulę?
 • Czy od marchewki zęby stają się marchewkowe?
 • Czy brukselka ma coś wspólnego z Brukselą?
 • I czy ogórki lubią być zamknięte w słojach z czosnkiem i chrzanem?

Opowieść zawiera również PORADNIK MAŁEGO KUCHCIKA I MAŁEJ KUCHARECZKI : w którym edukujemy się na temat zasad przygotowywania warzyw w kuchni. Jak je obierać, myć czy gotować.

Na zakończenie opowieści i podsumowanie kulinarnych przygód Ignasia i Kminka mamy przewodnik po potrawach, które smakują nie tylko Klodwikowi tj. książkę kucharska. Znajdziemy tam przepisy wraz z dużymi zdjęciami gotowych potraw. Np. na:

– szpinakowe babeczki
– warzywne smarowidełka
– pomarańczowe marchewki
– dwie zupy: groszkowa i porowa
– cukiniowe babeczki
– dwa zielone koktajle i wiele innych smakowitych potraw.

Na absolutny koniec mamy jeszcze specjalne miejsce na własne przepisy!!!

Wydanie – idealne dla dziecięcych potrzeb. Duża czcionka dla dzieci zaczynających przygodę z samodzielnym czytaniem lub tych, które obserwują czytanie mamy czy taty. Ogromnie dużo kolorowych grafik i ilustracje przepisów. Twarda oprawa i grube strony dodają całości elegancji i trwałości.

Podsumowując: Przygoda w warzywniaku to mądra i kolorowa książką, która w sam raz trafia w potrzeby rodziców i upodobania dziecka w wieku 3-8 lat. Idealna do wspólnego czytania i przygotowywania potraw podczas kuchennych przygód. Warto!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *