Przygotujcie się na coś naprawdę rewelacyjnego! Draftozaur to gra, która jest po prostu REWELACYJNA! Rodzinna, szybka, klimatyczna, wydana absolutnie z dbałością o każdy szczegół. Dwie plansze  i dwa stopnie i rodzaje rozgrywki. Drewniane pionki – sylwetki dinozaurów, które wędrują po planszy w poszukiwaniu najlepszych terenów.  Mnóstwo kombinacji, różne możliwości punktowania  oraz klimat fascynujących stworzeń jakimi są dinozaury. Drafrozaur to bardzo dobry tytuł i świetny pomysł na prezent dla graczy 8+ bez górnej granicy wieku.

wp-1606859741268-1024x1024 HIT: GRAnatowyczwartek: Draftozaur – Nasza Księgarnia 8+

DRAFTOZAUR

Światowy hit! Jedna z najlepszych gier o dinozaurach. 

Zobaczcie sami: nazwiska autorów gry!

 • Antoine Bauza (7 cudów świata, Takenoko),
 • Ludovic Maublanc (Cyklady, Mr. Jack),
 • Corentin Lebrat (Takenoko: Chibis, Flyin’ Goblin)
 • Théo Rivière (Morze Chmur, Unlock, Nagaraja).

To wspaniałe nazwiska I niezwykłe umysły, które są w stanie stworzyć grę o rewlacyjnych możliwościach I w wpięknym wydaniu. Każdy z autorów dał coś od sibie np. A. Bauza – draft kart, C. Lebrat elementy wydania w formie drewnianych figurek, L. Maublanc elementy rozwiniętej rywalizacji, dwie różne plansze.

wp-1606859741268-1024x1024 HIT: GRAnatowyczwartek: Draftozaur – Nasza Księgarnia 8+

Efektem pracy twórców jest znakomita gra o rozmieszczaniu się prehistorycznych gadów. To jakie miejsce zajmą decyduje o liczbie przyznanych punktów oraz wygranej. Do wyboru mamy dwie plansze: lato i zimę. Gramy do momentu wykorzystania wszystkich pionków – dinozaurów. Wciągająca i bardzo przyjemna mechanika draftu. Zdecydowanie lubię tą grę!

 • Tytuł: ,,Draftozaur”
 • Autorzy: Team Kaedama (Antoine Bauza, Corentin Lebrat, Ludovic Maublanc, Theo Riviere)
 • Ilustracje: Roman Kucharski
 • Rok wydania: 2020
 • Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
 • Czas gry: ok. 15-20 minut
 • Liczba graczy: od 2 do 5
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • 60 drewnianych pionków dinozaurów,
 • Instrukcja,
 • specjalna kostka,
 • 5 dwustronnych plansz,
 • miseczki na pionki
 • woreczek do losowania dinozaurów

Skrót zasad:

Gra ma bardzo proste i logiczne zasady. Oczywiście, aby je dobrze zrozumieć warto an spokojnie zagrać na próbę i sięgać do instrukcji celem utrwalenia informacji o np. zdobywaniu punktów.  Gra opiera się o mechanikę draftu tj. podawania sobie dinozaurów po wyborze jednego z dostępnej puli.  Na start gracze losują z worka swój zestaw 6 dinozaurów. Umieszczamy je w miseczce be pokazywania innym graczom. Jest to trochę kłopotliwe, ale da się grać be pokazywania. W mojej ocenie małe woreczki lepiej byłyby w stanie spełnić funkcję niż miseczki. Gracz rozpoczynający rzuca kostką, która wskaże miejsce umieszczenia dinozaura (lub miejsce zakazane).  Gracze równocześnie wybierają i umieszczają dinozaura na dozwolonym miejscu. Gracz rzucający kostką jest zwolniony od ograniczeń wynikających z rzutu. Następnie gracze przekazują miseczkę graczowi po lewej stronie itd. W kolejnych rundach. Gramy dwie tury. Punktujemy według przeróżnych zasad w zależności od planszy, na której gramy. Są one szczegółowo opisane w instrukcji oraz symbolami zaznaczone na planszach.  To szybka, przyjemna i stosunkowo prosta w zasadach gra.

Moja ocena:

wp-1606859741268-1024x1024 HIT: GRAnatowyczwartek: Draftozaur – Nasza Księgarnia 8+

Draftozaur to bardzo dobra gra!

Pozytywne noty zbiera za: wydanie, rozgrywkę, tematykę jak i kompaktowość pudełka. W zasadzie nie znajduje tutaj minusów (poza brakiem notatnika do podliczania punktów i ewentualnie pomysłem zamiany miseczek na woreczki do przechowywania dinozaurów. Rozgrywka przy znajomości zasad przebiega bez przeszkód w 20-25 minut. I jest to czas bez przestojów czy nudy. Faktycznie gra wciąga, podoba się i daje graczom rozrywkę oraz emocje. Rywalizacja potrafi być bardzo zaawansowana. Bywa, że wygrywamy jednym czy dwoma punktami (lub przegrywamy). W zasadzie każdy nasz ruch może być kluczowy – tym bardziej, że nie znamy do końca strategii naszych rywali (chociaż stopniowo możemy ją odczytać).  Gra zaprasza do kolejnych partii. Zdecydowanie nie warto kończyć na jednej rozgrywce. Warto zagrać 2-3-4 razy z rzędu. Oczywiście grę można zmodyfikować zmieniając plansze z lata na zimę lub odwrotnie. Każda ze stron ma inne zasady punktowania – to ogromny plus!

Gra spodoba się dzieciom (8+), młodzieży jak i starszym. Świetnie łączy pokolenia jak i pozwala rówieśnikom na rywalizację jak i bardzo dobrą zabawę (co jak wiemy jest kluczowe w grach).  Draftozaur to również pasjonujące wybory rozgrywki, strategii. Zdecydowanie warto zagrać a jeszcze lepiej mieć w swojej kolekcji i często wracać do tego tytułu bo jest po prostu bardzo dobry.

Gra z klimatem (dinozaury), która pomaga je nazwać i zapamiętać ich kształt (opis na pudełku)  oraz piękne i staranne wydanie. Zdecydowanie wartościowy tytuł i jak w nagłówku: HIT!

wp-1606859741268-1024x1024 HIT: GRAnatowyczwartek: Draftozaur – Nasza Księgarnia 8+

Draftozaur to najlepsza gra ostatnich tygodni! Świetnie wydana, dynamiczna, prosta, klimatyczna i przyjemna! Dla dzieci, starszych i nie tylko. Zagraj, kup na prezent i baw się w wędrówki dinozaurów latem lub mroźną zimą! Brawo Nasza Ksiegarnia!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *