Ulubiona seria książek mojej córki oraz tysięcy maluchów w Polsce doczekała się kolejnych tytułów. Rewelacyjne książki z serii: Akademia Mądrego Dziecka od EGMONT. Ruchome elementy oraz tematyczne publikacje wprowadzające dziecko w nowe słownictwo to seria Pierwsze Słowa. Zabawne rymowanki na interesujące tematy oraz dziurki, kółka i inne otwory to seria A to ciekawe. Piękne, mądre i wspierające rozwój najmłodszych czytelników – zapraszam na prezentacje wraz z materiałem wideo.

20190124_180543201467293-300x225 HIT! Akademia mądrego dziecka: Pierwsze słowa i A to ciekawe. Rewelacyjne nowości od EGMONT 2019. FILM

 • Seria/cykl: AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA, PIERWSZE SŁOWA
 • Autor: Nathalie Choux
 • Ilustrator: Nathalie Choux
 • Typ oprawy: kartonowa
 • Data premiery: 30.01.2019
 • Do kupienia TUTAJ

20190124_180543201467293-300x225 HIT! Akademia mądrego dziecka: Pierwsze słowa i A to ciekawe. Rewelacyjne nowości od EGMONT 2019. FILM

„Akademia Mądrego Dziecka. Pierwsze słowa” z wydawnictwa EGMONT  to w całości kartonowe pozycje do wspólnego (lub samodzielnego) przeglądania i czytania dla dzieci i rodziców. Wykonane z największą trwałością, starannością oraz dokładnością. Bezpieczne oraz szalenie atrakcyjne publikacje, które dzięki ruchomym elementom pozwalają dzieciom ćwiczyć umiejętności manualne. Szeroka tematyka sprawi, że rodzic będzie miał po prostu kłopot z wyborem pozycji. W zasadzie każda z książek jest niepowtarzalna, unikatowa i zachęcająca.  Zdecydowanie nie da się wybrać tylko jednej. Każdy z rysunków zawiera również podpis, który służy do nauki samodzielnego czytania oraz pytania, które zachęcają do interakcji oraz sprawdzają pamięć dziecka.

„Pierwsze słowa. W lesie”

Leśne zwierzęta i rośliny oraz grzyby zapraszają na spotkanie. Spotkamy tutaj sympatycznego jelonka, wesołą wiewiórkę, niedźwiedzia, mądrą sowę, liście, grzyby oraz kwiaty. Każdy element jest podpisany a ruchome elementy przyciągają oko i rękę dziecka, które nie może się od książki oderwać!

„Pierwsze słowa. Młode zwierzęta”

Młode zwierzaczki są po prostu urocze. Na stronach książki znajdziemy: szczeniaka, kaczuszkę, królika, kotka, prosię, cielaczka i wiele innych stworzeń. Wszystkie będziemy musieli nazwać na ostatniej stronie. Warto pobawić się również w naśladowanie dźwięków wydawanych przez zwierzaki oraz poruszyć paluszkiem w wyznaczonym miejscu.  Odkryjecie kto chowa się w torbie kangurzej mamy, oraz kto wykluje się z jajek.

„Pierwsze słowa. W nocy”

Śnieżnobiała kolorystyka zastąpiona zostało mrokiem nocy i światłem księżyca, gwiazd oraz latarni.  Co należy zrobić przed pójściem spać? Co świeci nocą? Jak wygląda latarnia morska? Na te i inne nocne ciekawostki odpowiedź znajdziecie w książce: W NOCY.

„Pierwsze słowa. Moje ciało”

W tej pozycji najmłodsi poznają podstawową budowę ludzkiego ciała. Dzięki dużym i wyraźnym ilustracjom będą mogli samodzielnie wskazywać daną część ciała czy nazwać emocje. Dodatkowo zobaczą jak zmienia się mimika twarzy, poznają codzienne czynności jakie sami wykonują, odwiedzą plac zabaw i nauczą się rozpoznawać emocje. Wszystko w tolerancji dla odmienności wyglądu i pochodzenia. Pomocne są także liczne wyrazy dźwiękonaśladowcze, które wspólnie z dzieckiem możemy trenować.

„Pierwsze słowa. Strażacy”

Czy znacie dziecko, które nie jest ciekawe pracy strażaka? Ja nie! Strażacy to kompleksowa podróż po świecie pojazdów, akcesoriów, akcji ratunkowych wykonywanych przez strażaków. Jak ważny jest hełm strażaka? Jakie odgłosy wydają pojazdy? Co gasi pożar? Jak wygląda remiza?

 

 

Seria polecana jest już dzieciom kilkumiesięcznym. Z uwagi na wydanie, białe i jednolite kolorystycznie tło oraz atrakcyjne graficznie elementy z podpisami świetnie trafia do najmłodszych czytelników. Miękkie narożniki zapobiegają uszkodzeniu oraz skaleczeniu się dziecka. Do książki będziecie wracać także podczas nauki czytania. Podpisy zostały wykonane czcionką znaną z elementarza (zgodnie z pedagogiką Montessori).

Wartościowy prezent dla każdego malca.

20190124_180543201467293-300x225 HIT! Akademia mądrego dziecka: Pierwsze słowa i A to ciekawe. Rewelacyjne nowości od EGMONT 2019. FILM

Ciekawski kotek. A to było tak…  Akademia mądrego dziecka. A to ciekawe

„Akademia mądrego dziecka” – cykl A to ciekawe to kolejna propozycja z ulubionej serii książek dla dzieci. Tym razem mamy na kartonowych stronach zabawny tekst – wierszowana opowieść przyczynowo-skutkowa oraz zadanie w postaci odkrycia i eksploracji namulanej otworu w książce.

A to ciekawe jest więc propozycją rozrywkową, a zarazem rozwija sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową, poszerza wiedzy o świecie. Przybliża tematykę zwierząt i reguł społecznych. To również stopniowe przygotowanie do nauki czytania!

 

 • Ciekawski kotek. Akademia mądrego dziecka. A to ciekawe
 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: A TO CIEKAWE, AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA
 • Autor: Zbigniew Dmitroca
 • Ilustrator: Antonella Abbatiello
 • Typ oprawy: kartonowa
 • Data premiery: 30.01.2019
 • Do kupienia TUTAJ
 • A to było tak… Akademia mądrego dziecka. A to ciekawe
 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: A TO CIEKAWE, AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA
 • Autor: Zbigniew Dmitroca
 • Ilustrator: Filippo Brunello
 • Typ oprawy: kartonowa
 • Data premiery: 30.01.2019
 • Do kupienia TUTAJ

Każda z opowieści to ciekawy wierszyk. Prosty, zrozumiały, wpadający w ucho. Wierszyk, który stopniowo dziecko z łatwością zapamięta.  Również tutaj mamy całkowicie bezpieczne i przemyślane wydanie. Grube kartonowe strony, zaokrąglone narożniki oraz bezpieczne otwory na każdej ze stron. Dziurki to element wierszyka i opowieści przyczynowo-skutkowej.  Czy jest to kapelusz królika czy zwierzęcy domek? Przekonajcie się sami! Dobra zabawa gwarantowana.

Wiersze napisał Zbigniew Dmitroca – polski poeta, bajkopisarz, tłumacz, satyryk i dramaturg, mający na swym koncie wiele utworów i tłumaczeń. Ilustracje wykonała Antonella Abbatiello, która ma na swym koncie przygotowanie obrazów do ponad 90 książek dla najmłodszych czytelników i Filippo Brunello którego prace były eksponowane w ważnych wydarzeniach, takich jak wystawa ilustratorów Międzynarodowych Targów Książki Dziecięcej w Bolonii, Obrazy fantazji, Kolory świętych.

Zapraszam na film, w którym dokładnie opowiadam i pokazuje uroki publikacji Akademia mądrego dziecka:

 

 

Którą książkę z serii AKADEMIA MĄDREGO DZIECKA wybieracie?

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *