„Historia naturalna syren” – dzieło piękne, niezwykłe i perfekcyjne. Owiane licznymi legendami syreny zostały opisane i narysowane. Badacze poznali ich zwyczaje, rodzaje czy szczegóły biologii i anatomii. Całą wiedzę opisali, narysowali i przedstawili w pięknej książce. Książce, która absolutnie zyskuje miano niezwykłej! Wspaniała, tajemnicza z nutą magii.

wp-16846107531715313326238201348346-1-1024x768 <strong>Historia naturalna syren- HarperCollins Polska WIOSNA 2023</strong>
 • Historia naturalna syren
 • Autor: Emily Hawkins
 • Ilustrator: Jessica Roux
 • Tłumaczenie: Emilia Kiereś
 • Oprawa: twarda
 • Objętość:64 strony
 • Format:304×265
 • Elementy dodatkowe: oprawa płócienna,
 • tłoczenia srebrną folią, posrebrzane brzegi stron
 • Grupa docelowa:8-12 lat
 • Do kupienia TUTAJ
wp-16846107531715313326238201348346-1-1024x768 <strong>Historia naturalna syren- HarperCollins Polska WIOSNA 2023</strong>

Oto sekretny dziennik Darcy Delamare, badaczki morskich głębin, która w 1872 roku na pokładzie statku HMS Challenger wyruszyła w trwający trzy lata rejs dookoła świata. Ponieważ w tamtych czasach kobiety nie mogły robić kariery naukowej, Darcy przebrała się za mężczyznę i dołączyła do tej fascynującej wyprawy jako Daniel Dawson. Owocem jej pracy na pokładzie jest zachwycający album „Historia naturalna syren”, który przekazała Brytyjskiemu Towarzystwu Nauk Przyrodniczych.

Księga wtajemnicza w tajemnicze życie syren. Dzięki skrupulatnym notatkom i szczegółowym rysunkom nauczycie się rozróżniać gatunki syren z całego świata; dowiecie się, gdzie mieszkają i jak żyją. Poznacie sekretną mowę syren, ich anatomię, cykl życia oraz zwyczaje i upodobania.

„Historia naturalna syren”, wzorowana na dawnych atlasach historii naturalnej, łączy fikcyjną fabułę i bohaterów z rzetelnymi faktami przyrodniczymi, konsultowanymi przez eksperta. Zapadające w pamięć stylizowane ilustracje uruchamiają wyobraźnię i pozwalają zanurzyć się w magiczny świat, a wciągająca historia pomaga chłonąć wiedzę.

Wyjątkowość tej księgi podkreśla jej olśniewająca szata graficzna oraz eleganckie wydanie w płóciennej oprawie ze srebrnymi tłoczeniami i posrebrzanymi stronami. Dzięki temu „Historia naturalna syren” sprawdzi się jako prezent na wyjątkowe okazje dla małych, dużych i całkiem dorosłych! Magiczna książka, która dostarcza wielu informacji o tych niezwykłych istotach jakimi są syreny. Bywa, ze z córką dyskutowałyśmy o słuszności stwierdzeń uczonego, jednak co warto przyznać – to co zgromadził w księdze zasługuje na szacunek dzieci i ich rodziców. Księga jest wspaniałym dorobkiem naukowym i absolutnie wyjątkową książką w naszym księgozbiorze.

W serii ukazały się również: „Historia Naturalna Wróżek” i „Historia Naturalna Magii”. W przygotowaniu: „Historia Naturalna Zwierząt Mitycznych”.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *