Nastała jesień. Wszystkie malutkie zwierzątka (w tym popielnice), szykują się do zimowego snu. Problem tylko, że jedna z nich nie jest w ogóle zmęczona. Nie może a nawet nie chce zasnąć. Jak sprawić, aby małej popielnicy chciało się spać? Co zrobić, aby zasnęła? Posłuchajcie bardzo nastrojowej „Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć” od Wydawnictwa Mamania.

IMG_20200914_184347-1024x1024 HISTORIA MAŁEJ POPIELICY, KTÓRA NIE MOGŁA ZASNĄĆ. MAMANIA – JESIEŃ 2020 3+

Uwielbiam klimatyczne książki, które pomagają dziecku zasnąć. Wyciszają, uspokajają i budują klimat odpowiedni do odpoczynku, regeneracji i snu. Przed Wami powieść z jesiennym klimatem w roli głównej.  Tytułowe zwierzątko do złudzenia przypomina naszego domowego malca. Dziecko w wieku przedszkolnym zdecydowanie pokocha tytułowa popielnice i odnajdzie w niej sporo podobieństw do siebie. To bardzo dobra droga, zwłaszcza kiedy chcemy, aby nasze dziecko poszło spać a wcześniej posłuchało opowieści.  Przygotowania do snu to ważny temat. Zarówno dzieci jak i zwierzęta potrzebują w czasie snu wypoczywać. Najlepiej, kiedy sen przychodzi sam, jako sygnał do odpoczynku i regeneracji organizmu. Podobnie miała mała popielnica, której zmęczenie dało sygnał do zaśnięcia. Na nie wiele zdały się wcześniejsze zabiegi, które podejmowała starając się zasnąć.  Ale historia, która poprzedziła moment zaśnięcia jest warta uwagi. Zabawna, sympatyczna, ciepła, momentami zaskakująca! Uwaga – będziecie nawet musieli zmienić perspektywę i spojrzeć nieco z boku na opowieść.  A jest na co popatrzeć bo opowieść jest przepięknie zilustrowana.

„Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć” dedykowana jest dzieciom w wieku przedszkolnym. Świetnie sprawdzi się jako książka przed snem oraz opowieść na jesienne wieczory (i nie tylko). Wielkoformatowe strony, stosunkowo krótki test (lecz nie bardzo krótki, jak w książkach dla młodszych dzieci),  bardzo ładna kompozycja i grafiki, które cieszą oko. Książka bez zbędnego przepychu, pozbawiona chaosu i bałaganu. Wprost przeciwnie: rozważna, lekko humorystyczna, estetyczna i wyważona opowieść z zaśnięciem w zakończeniu.

Ci….. popielnica zasnęła! Już wiemy, że będzie jej ciężko się obudzić (zapowiedź wydawcy kolejnej części z serii). Czekamy!

 • Autor:  Sabine Bohlmann, Kerstin Schoene
 • Tytuł:    Historia małej popielicy, która nie mogła zasnąć
 • Tytuł oryginalny: Die Geschichte vom kleinen Siebenschläfer, der nicht einschlafen konnte
 • Tłumacz:  Jowita Maksymowicz-Hamann
 • Liczba stron:  32
 • Oprawa:  oprawa twarda
 • Premiera:  19 sierpnia 2020
 • Waga:   470g
 • Wymiary: 295×235
 • Wydawnictwo: Mamania
 • Do kupienia TUTAJ

Piękna i bardzo klimatyczna opowieść o zasypianiu. Szczęśliwie mała popielnica zasypia, a dzieci jakoś dziwnie idą w jej ślady – brzmi cudownie? Przekonajcie się sami! Przedszkolaki uwielbiają opowieści o zwierzętach oraz piękne ilustracje i mądre teksty – zwłaszcza przed snem!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: