Hania Humorek. Wielka księga wyzwań.

  •     Wydanie: 2018
  •     Seria/cykl: HANIA HUMOREK
  •     Autor: Megan McDonald
  •     Ilustrator: Peter Reynolds
  •     Tłumacz: Aldona Możdżyńska

Do kupienia TUTAJ

20180521_082819-300x225 Hania Humorek. Wielka księga wyzwań. EGMONT Maj 2018

Hania Humorek. Wielka księga wyzwań

„Hania Humorek, miała humorek. Humorek na dzierganie na palcach, a nie na myślenie o szkolnych zdjęciach. Chciała teraz posiedzieć sama. I żeby żaden paskudny młodszy brat nie przeszkadzał jej jak natrętny komar. Bzzz! Głos Smrodka ciągle bzyczał jej w uchu.„

20180521_082819-300x225 Hania Humorek. Wielka księga wyzwań. EGMONT Maj 2018
Hania to bystra dziewczynka, która postanowiła iść przez życie z poczuciem humoru i rozwijać się oraz poznawać świat każdego dnia. W „Wielkiej księdze wyzwań” spotykamy dwa opowiadania na ponad 380 stronach tekstu. Gruba księga nie jest jednak kłopotem – historia Hani po prostu czyta się sama.  Pełno zwrotów akcji, niezwykłych wydarzeń i zabawnych perypetii humorzastej Hani.  Gdy dodamy do tego bardzo dużo grafik – ilustracji oraz dużą czcionkę to sukces gwarantowany.  Kolejne przygody Hani to kolejna porcja zaskakujących wydarzeń. Tym bardziej, że dziewczynka postanowiła być miła przez cały tydzień. Musicie wiedzieć, że dla Hani to nie lada wyzwanie. Jeszcze większy szok przeżyją znajomi, rodzina a nawet zwierzaki bo Hania i Dzień na Opak to prawdzie zaskoczenie– a gdy tych dni będzie siedem.  Nic nie jest w stanie dorównać paradoksom w które wkręca nas Hania. Dzień – tydzień na opak to spięte włosy, piękne ubranie, dopasowane skarpetki i humorek …. Tutaj musicie przeczytać  ”Wielką księgę wyzwań”.

20180521_082819-300x225 Hania Humorek. Wielka księga wyzwań. EGMONT Maj 2018

 

Druga opowieść  to inspirująca (i oczywiście humorystyczna_ historia w której Hania podejmuje się stworzenia listy marzeń, które zamierza jak najszybciej zrealizować. Wzorem dla Hani jest przypadkowo odnaleziona  lista ostatnich marzeń Babci.  Dziewczynka postanawia nauczyć się grać na instrumencie, pojechać pod namiot czy wyruszyć  wkrótce na Antarktydę.  O tym czy plan zostanie zrealizowany dowiadujemy się z Wielkiej Księgi wyzwań Hani Humorek.

20180521_082819-300x225 Hania Humorek. Wielka księga wyzwań. EGMONT Maj 2018

 

„Hania Humorek. Wielka księga wyzwań”  to książka o pokaźniej liczbie stron i z pokaźną treścią – jednak lekkość twórczości powoduje, że z łatwością  młody czytelnik pozna przygody Hani. Autorką jest amerykańska pisarka Megan McDonald, która w prostych słowach opowiada językiem atrakcyjnym  do młodego odbiorcy. Grafiki cieszą oko i korespondują z treścią historii.

Zachęcam zarówno chłopców jak i dziewczynki zaczynające swoją przygodę z czytaniem w wieku 6-10 lat.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *