20190227_101402289511918-1024x768 Hania Humorek i przyjaciele. Wróżka Zębuszka oraz Zręczni leworęczni od EGMONT

Hania Humorek to rezolutna dziewczynka, która zaskakuje pomysłami. W kolorowych książeczkach bierze się do pracy i podejmuje dwa kolejne tematy. Tym razem sprawdzi czy istnieje Wróżka Zębuszka ( tylko znajdzie wyrwany ząb … lub go komuś wyrwie!) oraz sprawdzi jak to jest być leworęczną w Dniu Mańkuta. Zabawa i dobry humor gwarantowane. Propozycja dla dzieci uczących się czytać samodzielnie!

Hania Humorek i przyjaciele. Wróżka Zębuszka

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: HANIA HUMOREK
 • Autor: Megan McDonald
 • Ilustrator: Erwin Madrid
 • Typ oprawy: miękka Do kupienia TUTAJ

Kiedy Hania i jej przyjaciele grają w piłkę na boisku szkolnym, Julka Wróbel przynosi straszliwą wiadomość: pewien piątoklasista powiedział, że… Wróżka Zębuszka nie istnieje! Czy to możliwe? Na szczęście do akcji wkracza Hania Humorek! Potrzebuje tylko ruszającego się zęba, nieco opornego młodszego brata, wanny, nitki, nakręcanej motorówki i… Smrodku, otwórz szeroko buzię! A jeżeli Wróżka Zębuszka nie przyleci?

Hania Humorek postanawia zweryfikować plotki i sprawdza czy są prawdziwe. Potrzebuje tylko ochotnika! Ząb pozyskany ciekawym sposobem (nie próbujcie tego w domu!). Teraz trzeba sprawdzić empirycznie czy wróżka przyjdzie. Humorystyczna opowieść z punktu widzenia dziecka  w wieku około 8-12 lat. Hania bawi, uczy, informuje i pozwala miło spędzić czas. Książeczka jest bogato i atrakcyjnie ilustrowana a ilość i forma prezentacji tekstu dostosowana jest do czytelnika, który uczy się czytać. Powiększone litery i krótkie rozdziały oraz ilustracje i zakładki za okładką pozwalają na samodzielne czytanie i znacznie je ułatwiają.

Hania Humorek i przyjaciele. Zręczni leworęczni

 • Wydanie: 2019
 • Seria/cykl: HANIA HUMOREK
 • Autor: Megan McDonald
 • Ilustrator: Erwin Madrid
 • Tłumacz: Aldona Możdżyńska
 • Typ oprawy: miękka
 • Do kupienia TUTAJ

Leworęczni są pomysłowi. Leworęczni to geniusze. Co drugi kot jest leworęczny, a raczej lewołapny! (A przynajmniej tak twierdzi Smrodek…). Ale Hania jest praworęczna… i czuje, że omija ją coś fajnego. W Dniu Leworęcznych tata i Smrodek wybierają się na Festiwal Precli. Hania może się do nich przyłączyć, ale pod jednym warunkiem: przez cały dzień może używać tylko lewej ręki. Zabawa się zaczyna!

Hania znowu zaskoczyła humorem i zabawnymi sytuacjami, które mogły wydarzyć się naprawdę. Tym razem przekona się na samej sobie jak to jest być leworęczną (podczas, kiedy jest się praworęczną). Czy Hania przekona się jak to jest być leworęczną  i zmieni swoje przyzwyczajenia?

Humorystyczna opowieść z rodziną Hani i niecodziennym dniem z jej życia. Piękne i bardzo kolorowe ilustracje oraz opowieść, która zachęca do samodzielnego czytania.

Serdecznie polecam!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: