Komunikacja na przestrzeni lat – jaka była? Czy w ogóle bez telefonów i komputera można było przekazać wiadomość? „Halo! Historia komunikowania się” zaprasza na podróż w przeszłość. A tam wiele ludów, krajów i jeszcze więcej sposobów na komunikowanie się. Mowa, pismo, języki, poczta, flagi, znaki, kręgi, kapsuły czasu, gazety a kończąc na telewizji. Obszerna i pięknie zilustrowana książka, która spodoba się poszukiwaczom faktów, wiedzy i miłośnikom spotkań z historią.

20200227_185406615455333-225x300 Halo! Historia komunikowania się- Nasza Księgarnia ZIMA 2020
  • Halo! Historia komunikowania się
  • Liliana Fabisińska
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: twarda
  • ilustrator: Anita Graboś
  • rok wydania: 2020
  • liczba stron: 208
  • format: 195 x 254 mm
  • przedział wiekowy: 6-14

Do kupienia TUTAJ

Od A do Z – tj od początku do końca o komunikacji od początków istnienia człowieka i czasów, kiedy rozwinęła się mowa. W pięknie ilustrowanej i przejrzyście opisanej książce, której odbiorcą się dzieci w wieku szkolnym. Bo to właśnie dla poszukiwaczy odpowiedzi na wiele pytań z kategorii komunikacji człowieka. Przykładowe zagadnienia z książki:

20200227_185406615455333-225x300 Halo! Historia komunikowania się- Nasza Księgarnia ZIMA 2020

– ile języków jest na świecie?
– jaki zasięg mają gołębie pocztowe?
– jak czytają niewidomi?
– kręgi w zbożu – skąd pochodzą?

Tak dawno jak istnieje człowiek, tak dawno się komunikuje ze światem. Sposoby były bardzo różne. Czasem prymitywne jak rysunki na skale, stopniowo bardziej skomplikowane i z użyciem np. przedmiotów czy zwierząt. Potrzebowaliśmy setek a nawet tysięcy lat, aby wysłać sms czy zadzwonić. Kolejność rozwoju komunikacji została w książce posegregowana z uwagi na rodzaj komunikacji. I tak mamy np. rozwój mowy, pisma czy poczty.

Historia komunikowania jest bardzo długa, pełna zagadek i fascynujących wzlotów i upadków. Książka pochyla się nad niewiadomą i niejednokrotnie wskazuje na prawdopodobieństwo wydarzeń.  Daje także okazję czytelnikowi do zastanowienia się i obrania właściwego dla siebie scenariusza wydarzeń.

20200227_185406615455333-225x300 Halo! Historia komunikowania się- Nasza Księgarnia ZIMA 2020

„Hallo. Historia komunikowania” została bardzo estetycznie wydana. Bardzo dużo kolorowych ilustracji zdecydowanie zachęca dzieci do spotkania z również nie małą liczbą stron i zawartych na nich tekstem, który bywa obszerny. Z tego powodu książkę polecam dzieciom samodzielnie czytającym, których pasją jest odkrywanie prawdy, poszukiwanie ciekawostek czy pielęgnowanie wiedzy.

„Hallo. Historia komunikowania ” jest jak kapsuła czasu – od pierwszej strony wydaje nam się, że będziemy podróżować w czasie i faktycznie tak się wydarzy! Absolutnie wartościowe i bardzo mądre działo! Pięknie wydane i obszernie załadowane wiedzą, która trafia do dzieci w wieku szkolnym.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: