Gucio się niecierpliwi  – autorstwa Aurelie Chien Chow Chine – to najnowsza propozycja ze znakomitej serii książek, które uczą nazywać uczucia i nad nimi panować.  Autorka zadbała o jasny przekaz, walor edukacyjny i proste oraz bardzo skuteczne ćwiczenie relaksacyjne, które stanowi ogromną wartość książeczki. W kolorowej i bardzo ciekawej opowieści nasz bohater przeżywa mniejsze i większe trudności emocjonalne. Nauka cierpliwości kosztuje go sporo złości.  Jak sobie poradzi i czy jego grzywa odzyska tęczową barwę? Przekonajmy się!

wp-1613890256828-1-862x1024 Gucio się niecierpliwi – SERIA UCZUCIA GUCIA. Wydawnictwo Debit 2+ ZIMA 2021

GUCIO – jednorożec, którego tęczowa grzywa symbolizuje komfort, zadowolenie. Grzywa jednak często zmienia kolor. Dzieje się to na skutek przeżywania napięć, stresu, frustracji oraz innych stanów emocjonalnych. Już w pierwszych słowach książki dowiadujemy się jakim emocjom odpowiadają poszczególne kolory grzywy Gucia – tutaj już seria ma ogromny walor edukacyjny! Dalej jest jeszcze lepiej – teraz trzeba określić jak czuje się Gucio i czytelnik książki. Z pomocą przychodzą symbole pogodowe – prosty przekaz i od razu walor edukacyjny (kolejny!). Później zaczyna się opowieść. Tym razem Gucio mierzy się z niecierpliwością. Oj kto ma dzieci w wieku przedszkolnym ten wie, jak często cierpliwości dziecku brakuje. Gucio nie może doczekać się wielu codziennych sytuacji. Kwintesencją frustracji są zasiane w ogrodzie nasiona, które rosną i rosną. Z pomocą przychodzi oczywiście mama, która cierpliwie rozmawia z synem i praktyczne ćwiczenie.  

Oczywiście na końcu Gucio odzyska tęczową grzywę!

Uwielbiam GUCIA:

  • prosty przekaz idealny do dzieci od 2-6 lat
  • psychoedukacja od małego
  • mądra i bardzo przystępnie napisana opowieść
  • rewelacyjne ćwiczenia oddechowe
  • niska cena
  • ciekawa opowieść
  • bardzo staranne wydanie

UCZUCIA GUCIA – seria historyjek, które uczą nazywać uczucia i nad nimi panować. Absolutnie warto GUCIA czytać, podarować i mieć! Nauka cierpliwości – zaczynamy!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *