Pozycja dla rodzica i opiekuna, który chce wzbogacić swoją wiedzę o nowe pomysły na ciekawe i mądre zabawy z dzieckiem. „ Gry i zabawy dla dzieci” to kilkaset pomysłów na zabawy. Proste, symboliczne, konstrukcyjne, zaawansowane – dla każdego coś miłego. Z podziałem na wiek i w bardzo przejrzystej formie. Serdecznie polecam!

20200627_081054808307717-791x1024 Gry i zabawy dla dzieci - •	Małgorzata Cieślak. Nasza Księgarnia LATO 2020
  • Gry i zabawy dla dzieci
  • Małgorzata Cieślak
  • forma wydania: książka papierowa
  • oprawa: broszurowa
  • ilustrator: Joanna Zagner-Kołat
  • rok wydania: 2020
  • liczba stron: 336
  • format: 140 x 197 mm
  • przedział wiekowy: 18-100
  • Do kupienia TUTAJ

Nie raz spotkałam się z pytaniem – skąd masz tyle pomysłów na zabawy z dzieckiem! Mam bo poszukuję, szkoliłam się z pedagogiki i psychologii oraz sama wymyślam. Nie każdy ma na to czas i możliwość. Z pomocą przychodzi zbiór zabaw dla dziecka. „ Gry i zabawy dla dziecka” to zbiór pomysłów przetestowanych podczas zabawy przez autorkę. Znajdziemy tutaj bardzo starannie przygotowaną  rozpiskę na zabawy. Nie zabraknie klasyków jak np. zabawy konstrukcyjne z papieru, instrumentów z misek i garnków, papierowych samolotów.  Ciekawą opcją jest modyfikowanie zabaw z uwagi na wiek.  Dodawanie kolejnych elementów zabawy, stopniowe wzbogacanie fabuły, udoskonalanie wraz z dzieckiem pierwotnych założeń.

Książka podąża za dzieckiem. Autorka spisała pomysły na zabawę nawet z maluszkiem. Sercem książki są pomysły  na zabawy z dzieckiem rocznym i starszym. Autorka sama tak opisuję swoją książkę:


Chciałam, aby zabawa z dzieckiem nie ograniczała się do przebywania z maluchem w domu. Stąd pomysły na zabawy na łące, nad morzem, w lesie czy podczas jazdy samochodem oraz podczas kąpieli. Bawmy się z dziećmi najczęściej, jak możemy. To zaprocentuje w przyszłości!

Ze wstępu Autorki

Zaproponowane pomysły są uniwersalne. Stanowią inspiracje lub całkowicie nadają się do odtworzenia. Prosty język sprawia, że bez trudu dzieci (i ich opiekunowie) wejdą w świat zabawy. Książka posiada bardzo przejrzystą strukturę, co w zasadzie sprawdza się w praktyce, kiedy w krótkim czasie potrzebujemy pomysłu na tu i teraz z dzieckiem. Wystarczy wtedy otworzyć książkę i szybko przejrzeć „przepis” na zabawę. Myślę, że nie jeden raz książka uratuje babcie, dziadka czy ciocię przed tzw. atakiem nudy lub niekontrolowanego zniszczenia ze strony dziecka.

Książka nie zawiera zdjęć i ilustracji. Lekka, papierowa, podręczna i poręczna. Przejrzysta treść i bardzo staranny układ. Dobrze się czyta. Świetny pomysł na prezent dla młodych rodziców.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

%d bloggers like this: