Nie ma większej przyjemności dla miłośnika gier planszowych jak zgrany towarzysz i dobra planszówka. Jaką grę wygrać na wieczór we dwoje czy spotkanie oko w oko z drugą połówką lub inną bliską osobą? Nasza Księgarnia zaskakuje graczy dobrymi grami. Mówiąc szczerze: każda z propozycji wydawnictwa pozytywnie zaskakuje. Które z gier rzeczywiście sprawdzą się w rozgrywce dla dwojga? Gry dla pary: Sen, Gejsze i Jedzie Pociąg z daleka – zagrajmy RAZEM!

SEN

 • Autor: Sen Gamewright
 • ilustrator: Marcin Minor
 • wiek: 8-108 lat
 • liczba graczy: 2-5
 • czas gry: 20 minut

20180111_001912-169826163-225x300 Gry dla pary – zagrajmy RAZEM!

Sen to gra, która niemal hipnotyzuje swym urokiem. Została wydana z dbałością o każdy szczegół: powoduje zachwyt wizualny jak i wciąga przemyślaną strategią rozgrywki. Grając w dwie osoby stoczycie pojedynek w którym śnić będziecie o przedziwnych obrazach rodem z Baśni 1001 Nocy. Zadaniem graczy jest tworzenie własnych snów i podbieranie snów rywala. Snów radosnych, mrocznych, koszmarnych …

Gracz, który stworzy sen z jak najmniejszą liczbą kruków ma szanse na wygraną. Rozgrywka toczy się do chwili, aż jeden z graczy nie przegra tj. przekroczy liczbę 100 kruków w swych snach.

Sen sprawdzi się u graczy, którzy preferują elementy strategii w rozgrywce. Gra przysparza sporo emocji – od radości po złość za złą decyzję lub przebiegły ruch przeciwnika aż po ulgę, gdy dokonamy właściwego wyboru. Proste zasady i balans strategii i losowości powoduje, że Sen jest bardzo przystępnym i szalenie regrywalnym tytułem. W zasadzie jedna partia prowokuje początek kolejnej, a gra regularnie wraca na stół graczy. Znakomicie sprawdzi się w rozgrywce dla dwóch graczy.

Gejsze

 • Autor: Kota Nakayama
 • ilustrator: Maisherly Chan
 • wiek: 10-110 lat
 • liczba graczy: 2
 • czas gry: 20 minut

20180111_001912-169826163-225x300 Gry dla pary – zagrajmy RAZEM!

Gejsze to gra dedykowana dwóm graczom. Bardzo dynamiczny pojedynek strategii i podejmowania decyzji w pięknej oprawie graficznej. Rozgrywka to minimalna ilości zasad przy maksymalnej strategii – tutaj liczy się każdy ruch. Gracze mają do wykonania tylko 4 akcje i od tego w jakiej kolejności je wykonają zależy sukces lub porażka.

Gra osadzona jest w klimacie Japonii. Proste zasady – rozgrywka dla początkujących jak i wytrwałych graczy. Zadaniem rywali jest zyskanie przychylności jak największej ilości pięknych gejsz. Jeśli gra nie zakończy się na pierwszej turze – tutaj już strategia podnosi się na poziom wyżej i szare komórki zaczynają dynamicznie pracować. Jak zrobić, aby nie stracić przychylności gejszy i dodatkowo zyskać przychylność od innej? Przeciwnik knuje plan zyskania przewagi i zwycięstwa w rozgrywce. Proste zasady przy braku oczywistej drogi do zwycięstwa. Obserwujemy bacznie ruchy rywala i staramy się go pokonać. Przebieg wydarzeń, oprawa graficzna i czas rozgrywki (10-15-20 minut) gwarantują, że po pierwszej partii będziecie chcieli rewanżu.

Jedzie pociąg z daleka

 • Autor: Jeffrey D. Allers
 • ilustrator: Nikola Kucharska
 • wiek: 7-107 lat
 • liczba graczy: 1-4
 • czas gry: 30 minut

20180111_001912-169826163-225x300 Gry dla pary – zagrajmy RAZEM!

Czas na podróż pociągiem – nie ważne gdzie, ważne że razem! Ruszamy przez śnieżne krainy, zielone tereny czy Dziki Zachód by dotrzeć przed przeciwnikiem na najcenniejsze dworce. Każdy z graczy buduje sieć torów, po której jeżdżą cztery lokomotywy. Każda z nich podróżuje do innego miasta. Obserwuj lokomotywy przeciwnika. Śpiesz się i nie pozwól, aby przeciwnik dotarł do stacji, przed tobą i zgarnął cenne punkty.

Jedzie pociąg z daleka to gra uniwersalna: proste zasady, ładne wydanie i przyjemna tematyka spowodują, że zachęcisz do gry każdego. Chociaż rywalizujecie o czas i punkty – gra pełna jest pozytywnych emocji i chwil zastanowienia nad odpowiednim ułożeniem kafelków. Dodatkowe warianty przewidują rozbudowanie zasad (np. o najdłuższą trasę) – co wprowadza do gry więcej różnorodności w kolejnych partiach. Gra we dwoje to pojedynek strategii oraz planowania w czasie – kto z was okaże się lepszym maszynistą i logistykiem? Kombinacja torów na planszy tworzy często zaskakujące kierunki – uważaj, aby Twoje pociągi nie zderzyły się na torach. Przekonaj się czy Twój rywal ma skłonność do ryzyka i wyruszy w podróż do najdalszych dworców, czy wybierze pewne punkty i zdecyduje się na krótkie trasy. Pudełko z grą Jedzie pociąg z daleka zawiera również materiałowy woreczek – świetny sposób na zabranie gry w podróż we dwoje i rozgrywkę w dowolnym miejscu.

Gry dla pary -zagrajmy razem!

Gry planszowe to doskonała okazja na spędzenie czasu we dwoje. Wspólne partie przybliżają i pozwalają się lepiej poznać ale także wprowadzają do codzienności element rywalizacji – o nagrodzie możecie decydować sami. Zasady gry pozwalają „wejść w rolę” i zaskoczyć obraną strategią rywala. Czy Twój przeciwnik będzie koncentrował się na utrudnianiu Tobie wygranej czy raczej skupi się na jak najwyższym wyniku? Przekonajcie się grając w Gejsze, Sen i Jedzie pociąg z daleka.

Życzę Wam wielu udanych pojedynków we dwoje.

Gry do kupienia TUTAJ.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *