GRAnatowy czwartek zaprasza na ciepłe i kolorowe skarpetki z całego świata. W sam raz na jesienne wieczory – szukamy skarpetek do pary i bawimy się już z przedszkolakiem. Dodatkowo gratis – 24 karty Piotrusia. GRANNA zaprasza do rodzinnej gry.
Na półce z grami od wydawnictwa GRANNA pojawiła się nowość dla przedszkolaków. SKARPETKI to kolorowa zabawa w poszukiwanie skarpetek do pary. Pary zaś muszą pasować do stroju przyjaciół z różnych stron światy. Oczywiście liczy się szybkość – najszybszy zbieracz wygrywa! Kolorowo i wesoło – do tego proste zasady dają gwarancje udanej zabawy.
- Czas rozgrywki:15 min.
- Liczba graczy: 2 – 6 os.
- Dla dzieci 4+
- Wydawnictwo: Granna
- Ilustracje: Masha Sergeeva
- Autor : Daria Ermakova
- Do kupienia TUTAJ
Zawartość pudełka:
- 60 kart skarpetek (30 par)
- 6 dwustronnych kart postaci
- 24 karty Piotruś
- instrukcja
Skrót zasad:
- Gracze wybierają postać, której pomogą w poszukiwaniu skarpetek.
- Na środku stołu/pola gry wysypują i mieszają skarpetki
- Gracze w jednym czasie, używając jednej dłoni, próbują odnaleźć pasujące do siebie karty skarpetek.
- Skarpetki muszą być do pary (lewa oraz prawa) i pasować do stroju postaci wg wersji standardowej lub zaawansowanej.
W wersji standardowej zestaw tworzą dwie pary skarpet – skierowanych w prawo i lewo, które mają identyczny środowy, główny wzór, pasujący do ubioru osoby z karty postaci, natomiast każda piętka i palce muszą mieć inną barwę!
W wersji zaawansowanej kolekcjonujemy aż 4 pary skarpet – prawa i lewa, tym razem o bazowym wzorze innym od noszonej odzieży, a każde wykończenie na 8 kartach nadal musi być odmienne.
W opakowaniu znajdziemy również karty do znanej gry w Piotrusia. Mamy tam pary – kobiet i mężczyzn pracujących w tym samym zawodzie. Dodajemy do 12 par kartę skarpetki i musimy się jej skutecznie pozbyć. Fajny dodatek.
Moja ocena:
Skarpetki to bardzo proste gra skierowana głównie dla najmłodszych graczy. Maluchy mogą przy dobrej zabawie ćwiczyć koncentrację i spostrzegawczość. Poza tym gra generuje sporo emocji – radości, śmiechu jak i uczy podstawowych zasad rywalizacji w grupie oraz gry na szybkość.
Gra ma również walor edukacyjny. Zawarte na kartach postacie to przedstawiciele różnych kultur, ras i narodowości. Mamy tutaj Hindusa, Araba, Japończyka, Słowianina, Indianina, Afrykanina – każda z osób do wyboru w wersji damskiej lub męskiej. Dobry pretekst do rozmów z dziećmi o odmienności, różnorodności ludzi na świecie.
Skarpetki sprawdzają się szczególnie w składzie 4-6 graczy. Rozgrywka przybiera wtedy na szybkości –jest dynamicznie i zabawnie. Dzieci szybko łapią zasady i wersja nieco trudniejsza tzw. Zaawansowana przyniesie więcej przyjemności graczom. Zasady powodują sporo interakcji – bywa, że upatrzona przez nas skarpetka znika nam sprzed nosa. Innym razem możemy pomylić się i zebrać nie właściwą skarpetkę – tego też lepiej uniknąć. Często (jak w życiu) nie możemy także znaleźć skarpetki do pary. Tajemnicze moce je chowają i nie chcą wypuścić – kto tego nie znam z autopsji?!
Warto zabawę wykorzystać także jako nośnik edukacji domowej – każda skarpetka musi mieć swoją parę, którą trzeba zanosić w odpowiednie miejsca: do kosza na pranie, do szafy z bielizną.
Podsumowując: kolorowa i prosta gra z nutką edukacyjnych walorów i pokaźnym treningiem poznawczym już dla dzieci 4+. Jedna z pierwszych gier dla maluchów – polecam serdecznie. Tym bardziej, ze jedno pudełko to dwie gry i kilka możliwości rozgrywki.
Dziękuję wydawnictwu GRANNA za przekazanie gry do recenzji.
0 komentarzy