Kiedy za oknem pada (lub topnieje) śnieg zapraszam na łąkę motyli. Wśród kwiatów, trawy i dookoła kolorowych uli znajdziecie ich mnóstwo. Im piękniejsze rabatki stworzycie tym więcej motyli zwabicie. „Z kwiatka na kwiatek” to strategiczna gra planszowa o dwóch poziomach trudności. Zapraszam na odrobinę wiosny w GRAnatowyczwartek z Nasza Księgarnia GRY.

wp-1611172359504-1024x1024 GRAnatowyczwartek: Z kwiatka na kwiatek. Nasza Księgarnia GRY 10+

Z kwiatka na kwiatek

Strategia pełna motyli!

Pudełko przepełnione kolorami motylami jest już dobrym powodem, aby zakupić grę „Z kwiatka na kwiatek”. Starannie wydana i bardzo doceniona na świecie pozycja z gatunku rodzinnych gier strategicznych. Sympatyczna gra w którym dysponujemy dwoma poziomami trudności/ rodzajami rozgrywki. Proste zasady i element strategicznego planowania wśród kwiatów i motyli. Oj zrobiło się wiosennie!

 • Z kwiatka na kwiatek
 • Ekaterina Gorn, Igor Sklyuev
 • ilustrator: Ekaterina Gorn
 • wiek: 10-110 lat
 • liczba graczy: 2-4
 • czas gry: 30 minut
 • płeć: chłopiec / dziewczynka
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • 40 kafelków kwiatów,
 •  10 pęków kwiatów,
 • 4 altany,
 • 4 kapelusze,
 •  40 motyli,
 •  21 kart
 • woreczek.

Skrót zasad:

Gra dostarcza nam dwa warianty rozgrywki.

W pierwszym gracze wybierają swoją altanę i odpowiedni do niej kapelusz (zasada tego samego koloru). Trudniejszy wariant gry zawiera karty.   Motylki wlatują do woreczka. Tutaj dokładnie mieszamy kolory. W zależności od liczby graczy dobieramy odpowiednią ilość kafelków startowych (kwiatów). Tworzymy z nich stargany z kwiatami oraz zakryte stosy. W środku straganu lokujemy motyle w liczbie kwiatów na straganach.

Gracze w swojej turze wybierają kafelki z kwiatami i motyką (ze straganu). Posłuży on do posadzenia kwiatków na działce. Zasady sadzenia zakładają przyleganie do altany a dalej do kwiatów już posadzonych. Motyl przylatuje na rabatkę pustą od innych motyli. Na początku lub na końcu tury można również zakupić pęki kwiatów lub karty – w zależności od wariantu gry. Gra kończy się, gdy wszystkie kafelki kwiatów zostaną wykorzystane. Następnie podliczamy punkty. Wygrywa gracz z największą liczbą posiadanych motyli.

Moja ocena:

Z Kwiatka na kwiatek to spokojna, strategiczna gra o bardzo dobrym wyglądzie. Przeznaczona jest od około 10 lat i zajmuje zwykle około 30 minut. W mojej ocenie sprawdzi się nawet w grze z 7-8 latkami. Gra niezwykle dobrze wpisuje się jako pozycja rodzinna. Dwa warianty pozwalają zdecydować o wyborze poziomu trudności rozgrywki. Wariant z kartami oczywiście jest nieco bardziej rozbudowany i co za tym idzie trudniejszy. Gra cieszy oko i zdecydowanie spodoba się dzieciom (a zwłaszcza dziewczynkom). Kolorowe kwiaty, motyle, tworzenie barwnych układów i przyznawanie sobie punktów poprzez ruch motylem. Logiczne myślenie – to zdecydowanie atut gry. Zabawa będzie wymagała od graczy logicznego myślenia, planowania, przewidywania. Gracze także (nie bezpośrednio) rywalizują o najlepsze kwiaty. Gra jest dynamiczna, krótka a zarazem może stanowić samodzielny tytuł jako gra wieczoru.

Gra została bardzo ładnie wydana. Atutem są drewniane motylki oraz grube kafle kwiatów. Woreczek do losowania motylków czy bardzo dobrze wydane karty – to spójna i udana kompozycja. Kolorowe kompozycje budują klimat wiosny, lata i bajecznie kolorowych ogrodów i targów. Gra nie zajmuje wiele miejsca. Wymaga za to płaskiej powierzchni typu podłoga czy stół. Kafelki można również wykorzystać do zabaw z młodszym dzieckiem: układanie, sortowanie, ćwiczenia pamięciowe, motoryczne.

Rozgrywka w grę „Z kwiatka na kwiatek” jest spokojna z elementami rywalizacji i logicznego myślenia, planowania strategicznego.  Z powodzeniem można grać bez granic wiekowych tj. starsi i młodzi przy jednym stole. Nie jest to jednak tytuł przełomowy i budzący silne emocje. To spokojna, sympatyczna gra, która sprawi, że przy odrobinie treningu umysłowego radośnie spędzicie wspólny czas.

Strategia pełna motyli!

Z kwiatka na kwiatek od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *