Jedna z najbardziej ulubionych gier w nowej odsłonie! Dobble Harry Potter – magia zaczęła się w twoich dłoniach!  Wystarczy zaledwie 9 kości, a na nich 54 obrazy, co daje nieskończoną ilość opowieści o czarodziejach i ich magicznym świecie! Jakie przygody czekają Harry’ego, Rona, Hermionę? Trening wyobraźni, spostrzegawczości i umiejętności tworzenia opowieści ZACZYNAMY!

wp-1614191964690-768x1024 GRAnatowyczwartek: Story Cubes: Harry Potter REBEL 6+

STORY CUBES: Harry Potter

To tu zaczyna się magia!

  • Od 1 gracza
  • od 6 lat
  • ok.10-15 minut
  • Do kupienia TUTAJ

Pamiętam moje pierwsze spotkanie ze Story Cubes! Wielokrotnie kości gościły ze mną w salach szkoleniowych, klasach szkolnych czy na coachingu indywidualnym. Nie raz bawiłam się nimi i namawiałam do integracji młodszych i starszych. Kości mają ogromną moc! Teraz czas na kolejną odsłonę tajemniczych, niezwykłych , kreatywnych kości – Harry Potter!

Zawartość pudełka:

  • 9 kości
  • 54 obrazki w złotym kolorze
  • metalowe pudełko

Skrót zasad:

Gracz rzuca w obrębie pola gry kostkami. Zaczyna opowieść od „Dawno, dawno temu…” lub, jeśli wolisz, „Pewnego razu…”. Następnie opowiada historię w oparciu o 9 obrazów, które wypadły na kostkach. Zaczynamy od kości, która przykuła naszą uwagę, zainteresowała, rzuciła się w oczy. Możemy w większą ilość osób wymieniać się opowieścią – jedna osoba i jedną opowieść i kolejno następna osoba. Możemy użyć struktury opowieści: trzy kości wstęp, trzy rozwinięcie, trzy zakończenie. Sami zdecydujcie w jakim języku opowiadacie. Nadajcie temat lub klimat opowieści. Bawcie się w magiczne historie. Nie ma złych odpowiedzi, jedyne co Cię ogranicza, to Twoja własna wyobraźnia.

Moja ocena:

Gra, która pobudza wyobraźnię, pozwala rewelacyjnie spędzić czas, integruje, buduje słownictwo, pozwala cieszyć się towarzystwem i dobrze bawić. Story Cubes to gra, które daje graczom bardzo dużo swobody i komfort wyboru optymalnego wariantu zabawy. Każde z graczy może opowiadać własną historię lub zdanie po zdaniu konstruować jedną wspólną. Sami zdecydujcie ilu graczy zaprosicie do zabawy. Zaskakujcie siebie i innych barwnymi opowieściami.   

Stworzone przez Rory’ego O’Connora, trenera kreatywności z Irlandii, Story Cubes okazały się nieocenioną pomocą dla nauczycieli i terapeutów ( co poświadczam w praktyce), a jednocześnie znakomitym narzędziem do domowego rozwijania wyobraźni. Teraz w edycji Harry Potter możecie dodać do opowieści jeszcze więcej magii, niezwykłych miejsc, postaci i zdarzeń. Nie wspomnę (no może trochę) o tym, że grę można zapakować zawsze o wszędzie. Metalowe pudełko sprawdzi się do tego znakomicie!

wp-1614191964690-768x1024 GRAnatowyczwartek: Story Cubes: Harry Potter REBEL 6+

Gra Story Cubes zdobyła wiele wyróżnień na całym świecie (m.in. Educational Toy of The Year 2012 w Australii czy Parent’s Choice Award 2011 w USA), a w Polsce została nagrodzona prestiżowym tytułem Zabawki Roku 2017 przyznawanym przez portal Zabawkowicz.pl dla najbardziej wartościowych, mądrych i bezpiecznych zabawek i gier. Seria otrzymała również główną nagrodę w prestiżowym konkursie „Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w 2017 r.

Harry Potter to nośnik cudownych opowieści! Wykorzystajcie je w zabawie z Story Cubes! Dobra zabawa gwarantowana.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *