Zapraszam na przyjęcie urodzinowe. Trwają przygotowania i wysyłka zaproszeń. Goście to ciekawe stworki, którzy mają swoje tajne kody. Bez użycia wzroku będziemy identyfikować kody i rozsyłać zaproszenia. Doskonała zabawa, ćwiczenie sensoryki, empatii i uważności. Gra odpowiednia dla niewidomych i niedowidzących.

wp-1632892152271-980x1024 GRAnatowyczwartek: Rozpoznaj stworka. Gra sensoryczna NIE tylko dla niewidomych. MUDOUKO 2021

ROZPOZNAJ STWORKA

Tego jeszcze nie było – gra planszowa sensoryczna integrująca niewidomych i niedowidzących w wspólnej zabawie z każdym od 4 roku życia! Wysyłamy zaproszenia, które muszą dotrzeć do właściwych adresatów. To potworki, które charakteryzuje indywidualny kod sensoryczny. Sprawdź się i bez użycia wzroku spróbuj rozesłać jak najwięcej zaproszeń. Stworki nie mogą już się doczekać przyjęcia!

wp-1632892152271-980x1024 GRAnatowyczwartek: Rozpoznaj stworka. Gra sensoryczna NIE tylko dla niewidomych. MUDOUKO 2021
sensoryczne wypustki
 • Rozpoznaj stworka. Gra sensoryczna
 • Autor (mechanika + ilustracje): wydawnictwo Kang Hsuan
 • Wiek: 4+,
 •  2-4 graczy,
 •  20 minut
 • Muduko
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • 12 kart gości
 • 8 domków stworków
 • 16 zaproszeń
 • Instrukcja
wp-1632892152271-980x1024 GRAnatowyczwartek: Rozpoznaj stworka. Gra sensoryczna NIE tylko dla niewidomych. MUDOUKO 2021

Skrót zasad:

Celem graczy (w podstawowej wersji jest to gra kooperacyjna) jest zaproszenie na imprezę stworków o konkretnych kształtach.

 1. Najpierw palcami poznajemy wszystkie potworki. Odbywa się to a pomocą dotyku wypustek znajdujących się na kartach gości. Następnie naszym zadaniem jest rozpoznanie palcami odpowiednich kształtów znajdujących się w rogach domków.
 2. Sprawdzamy czy dobrze rozpoznaliśmy kształt stworka dotykając kształtów na rewersie, a w przypadku osób ze sprawnym wzrokiem, zaglądamy na spód domu, gdzie potworki są narysowane.
 3. Jeśli prawidłowo rozpoznaliśmy stworka wręczamy mu zaproszenie, które kładziemy na stworku.

Moja ocena:

Rozpoznaj Stworka to ciekawa gra, która pozwala zmienić perspektywę. W zależności czy gramy integracyjnie czy z dziećmi ze sprawnym wzrokiem, gra pobudza sensorycznie. Oczywiście wspólna zabawa widzących jak i niewidzących to niebywała okazja do integracji jak i lekcja empatii. Dzieci uczą się komunikacji, właściwych zachowań wobec rówieśników o innych potrzebach.  

Dodatkowo sensoryczna identyfikacja stworków to okazja do rozwijania uważności i koncentracji uwagi. Gra stanowi także okazję do wyciszenia się, spotkania integracyjnego czy jako okazja do skupienia się na ciekawym zadaniu. W ciszy i skupieniu. Przydatnym dodatkiem do gry będzie również opaska zakrywająca oczy (używana do spania). To także ciekawa okazja do rozmów na temat świata osób niepełnosprawnych i ich potrzeb. Praktyczna lekcja empatii.

Gra Rozpoznaj stworka powstała we współpracy konsultacyjnej z Marcinem Patoczką z Fundacji Instytut Rozwoju Regionalnego, a patronatem grę objęły: Fundacja Polska Bez Barier oraz zabawkowicz.pl. Gratulacje za tak niestandardowe podejście do gier planszowych.

wp-1632892152271-980x1024 GRAnatowyczwartek: Rozpoznaj stworka. Gra sensoryczna NIE tylko dla niewidomych. MUDOUKO 2021

Rozpoznaj Stworka zostało wydane w formie kwadratowego pudełka, które z powodzeniem mieści zawartość. Komponenty są trwałe, kolorowe i sensoryczne. Zdecydowanie gra zasługuje na zainteresowanie i świetnie sprawdzi się w zabawie z dziećmi od 4 roku życia.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *