Pytania od CZAPY – gra dla pełnoletnich! Nie ma głupich pytań. Są tylko głupie odpowiedzi! Jeśli zgadzacie się z tym mottem to zapraszam do gry. Ilość i brzmienie pytań na pewno Was zaskoczy. I na pewno to, że nie musicie na nie odpowiadać z obawą o ocenę – jednak towarzysko gra na pewno zyska na szczerych odpowiedziach! Gra wspiera nieszablonowe myślenia i obala ustalone i tarte tory myślowe – zachęca do dyskusji. Pytania pobudzają wyobraźnie i zachęcają do śmiechu czy dyskusji.  Zaczynamy!

wp-1607616558643 GRAnatowyczwartek: Pytania od czapy od REBEL 18+

Pytania od Czapy

360 intrygujących pytań! Tym bardziej, kiedy pytania są skierowane do pełnoletnich (18+). Nie obawiajcie się jednak! Będzie też sporo pobudzających wyobraźnie tematów do dyskusji, rozmów czy plotek w towarzystwie. Pytania o d Czapy zdecydowanie czekają na domówkę, imprezę czy inne spotkanie towarzyskie! Gra powstała też z ważnego powodu.  Nieszablonowe myślenie – do którego zachęcają nas autorzy gry. Nie musi być na poważnie, odpowiedzialnie i z zachowaniem wszystkich zasad, norm itd. Tutaj możemy pozwolić sobie na swobodę myślenia. Bez ograniczeń i skrępowania!

Zawartość pudełka:

  • 2 tuby
  • 2 naklejki
  • 8 serduszek
  • 8 pionków
  • 8 żetonów
  • plansza
  • instrukcja
wp-1607616558643 GRAnatowyczwartek: Pytania od czapy od REBEL 18+

Skrót zasad:

Pytania od Czapy to gra, która pozwala UWOLNIĆ SIĘ OD OGRANICZEŃ.  Wybieramy Lidera, który czyta jedno pytanie z trzech na karcie. Gracze kolejno udzielają odpowiedzi a lider stwierdza czy była to odpowiedź „Spoko”, czy „od czapy”. W ten sposób segreguje serduszko w kolorze gracza do odpowiedniej tuby – tylko on widzi do jakiej.  Gracz odpowiadający jako ostatni wybiera jedną tubę i wszystkie serduszka w niej znalezione punktują! Gracze, którzy wygrali w danej rundzie przesuwają swój pionek na torze.  Nowy lider chowa tuby i zbiera serduszka. Zaczynamy kolejną rundę. Bardzo proste!

Moja ocena:

Pytania od Czapy to na pewno gra towarzyska. Niestety pandemia skutecznie utrudnia zabawę w szerszym gronie. Jednak i bez tego można stwierdzić, że spodoba się na studenckich imprezach i nie tylko. Gra daje okazję do nieszablonowego myślenia. Zachęca graczy do kreatywności, swobody a nawet wielkiej szczerości na która również znajdzie się miejsce.  Na pewno będzie zabawnie, towarzysko a nawet momentami bardzo intrygująco (30 % pytań jest z kategorii 18+).

Gra mimo małych rozmiarów ma spory potencjał. Zmieściło się w niej aż 360 pytań na 120 kartach. Plus za woreczki na pionki, które zapobiegają wilgoci. Pudełko także sprawdzi się w podróży oraz zajmuje mało miejsca na półce. To ważne i zdecydowanie potrzebne w przypadku sporej kolekcji (jak moja).

Trudno przesądzić co decyduje o wygranej. Zdecydowanie jej składniki to kreatywność, wyobraźnia, odrobina intuicji. Rywalizacja na punkty jednak nie ma tutaj większego znaczenia. Głównie króluje zabawa, możliwość spotkania się i dobry humor.

,,Pytania od czapy” to gra integracyjna, pozwalająca przełamać lody czy zakopać trudne emocje między graczami. Jest zabawna, ciekawa i bardzo towarzyska.  Ciekawą stroną gry jest aspekt dotykania prywatnej strefy życia –ale gracze sami decydują na ile chcą go poruszyć. Na każdej karcie znajdują się trzy pytania z kategorii jak dylematy moralne, sprawy łóżkowe, kwestie miłosne, absurdy życia czy sprawy praktyczno-życiowe. Ciekawa propozycja na zabawy studenckie, wieczorki kawalerskie i panieńskie.  Gra dedykowana graczom pełnoletnim!

„Pytania od czapy” to ciekawa propozycja dla wszystkich fanów gier imprezowych i gier bez cenzury. Zachęca do niestandardowego myślenia i dobrej zabawy z naciskiem na integrację i zabawę w gronie 3-8 osób.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *