Pierwsza gra dla Twojego dziecka? Przyjaciele! Zdecydowanie warto zagrać z dzieckiem w grę planszową. Z pomocą przychodzi seria gier od EGMONT. Najnowsza to propozycja  dla wielbiciela zwierząt. Podczas zabawy będziemy ćwiczyć także nazywanie zwierząt, liczenie, kolory jak i ćwiczyć mowę.  Bardzo dobra zabawa gwarantowana! Solidne komponenty i bardzo ładne wydanie z ogromną kostką to wielki plus wydania!

wp-1619331480851-964x1024 GRAnatowyczwartek: Przyjaciele. Pierwsza gra. Akademia Mądrego Dziecka EGMONT 2+

Przyjaciele. Pierwsza gra.

Gra dla najmłodszych  już od 2 lat!

Seria “Pierwsze gry” to idealny pomysł na wprowadzenie małego dziecka w świat gier planszowych. Autorem gry jest Wojciech Rzadek, a ilustracje stworzyła Marzka Dobrowolska.

Przyjaciele to dwa warianty rozrywki, które rosną wraz z dzieckiem. Do wyboru możemy grać w wariant prostszy i trudniejszy.

  • Liczba graczy: 2-4 
  • Wiek: 2+ 
  • Czas gry: 15 minut
  • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

  • 27 kartonowych żetonów zwierząt
  • Drewniana kostka
  • Instrukcja
wp-1619331480851-964x1024 GRAnatowyczwartek: Przyjaciele. Pierwsza gra. Akademia Mądrego Dziecka EGMONT 2+

Komponenty zostały wydane z troską o solidne wykonanie i trwałość z uwagi min. na młodego użytkownika.  

Skrót zasad:

Gracze po kolei rzucają kostką ze strzałkami wskazującą żeton zwierzaka domowego, który można zebrać. Gracz zbiera zwierzęta do siebie lub dzieli się nimi z innymi zawodnikami. Tutaj ważna zasada – możemy podarować zwierzę graczowi, który już posiada jeden z żetonów z wizerunkiem zwierzaka. Punktujemy w grze za posiadane trójki kafelków. Grę wygrywa gracz z największą liczbą punktów. Grę można modyfikować o dodatkowe zasady lub wybrać wariant nieco bardziej zaawansowany.

Moja ocena:

 Przyjaciela to ciekawa propozycja dla najmłodszych już od 2 roku życia. Zdecydowanie sprawdzi się jako pierwsza gra, która również pozwala malcowi na rozwój i naukę. Dziecko podczas zabawy uczy się poprawnego nazywania zwierząt, kolorów. Trenuje także dzielnie się czy liczenie i porządkowanie w zbiory. Samo zbieracie kafelków czy rzucanie kością to trening koordynacji i motoryki. Kolorowe wydanie i duża drewniana kość także sprawia, że do zabawy dziecka namawiać nie trzeba! Dobry wstęp do kolejnych tytułów z dzieckiem!

Możliwość zabawy z rodzicem czy znajomymi, starszym rodzeństwem to także rozwój społeczny i fantastyczna zabawa!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *