Pluszowych snów – niech ta noc będzie wspaniała! Pozbawiona koszmarów i pełna wygody, miękkości i spokoju. Zanim jednak dzieci zamkną oczka zapraszam na zabawę! Pluszowych snów – to propozycja od 3-4 lat w której dziecko wybiera sprzymierzeńca i przepędza wszystkie koszmary! Ćwiczymy również obserwację i szacowanie wielkości jak i kreatywność  – jaki sen dzisiaj spotkał twojego bohatera? Zapraszam na GRAnatowy czwartek z Wydawnictwem Rebel.

wp-1625775425982-907x1024 GRAnatowyczwartek: Pluszowych Snów (REBEL) 3+

Pluszowych snów

Piękne, kolorowe pudełko a w środku mnóstwo elementów. Znajdziemy tam nawet pluszową poduszkę, która skrywa sny! Niestety wśród piękna i pluszowych sprzymierzeńców spotkamy także koszmary (sympatyczne jednak nie chcemy ich tutaj!). Wykorzystajcie Przytulanki, by przegonić straszydła nocne! By to zrobić musimy odpowiednio dobrać żeton we właściwym rozmiarze. Zakrywamy nim koszmar i zdobywamy żetony kolorowych snów! Prosta i bardzo kolorowa zabawa!

 • 2 – 4 osoby
 • od 4 lat (a nawet 3+)
 • ok. 15 min.
 • Rebel
 • Do kupienia TUTAJ

Skrót zasad:

Prosta i bardzo sympatyczna gra dla dzieci i ich bliskich. Bardzo proste zasady! Po rozstawieniu gry zadaniem gracza będzie wybór pluszaka, który całkowicie zakryje koszmar znajdujący się na karcie. Prawidłowe wykonane zadanie skutkuje zdobyciem żetonu snów. Ilość żetonów zależy od wybranego pluszaka. Żetonami wypełniamy plansze z bohaterem. Gramy do momentu , kiedy osoba jako pierwsza zdobędzie 12 żetonów.

Zawartość pudełka:

 • instrukcja
 • woreczek
 • 4 plansze
 • 8 płytek pluszaków
 • 32 karty koszmarów (ale nie aż tak strasznych)
 • 54 żetony snów
wp-1625775425982-907x1024 GRAnatowyczwartek: Pluszowych Snów (REBEL) 3+

Moja ocena:

„Gra Pluszowych snów” to przyjemny tytuł dla najmłodszych graczy. Pięknie wydana gra wzbudza zainteresowanie dziecka i sprawia, że zabawa przebiegnie na dużym stopniu zainteresowania. Spowodowane jest to wielością  kolorowych żetonów snów, przyjaznymi pluszakami i nieco humorystycznymi koszmarami. Graficznie bowiem gra jest bardzo dokładnie przemyślana i pięknie wydana. Zdecydowanie cieszy oko! Zasady są bardzo proste. Najmłodsi gracze w wieku 3-4 lat zdecydowanie z grą sobie dobrze poradzą. Stopniowo także wejdą w prawidłowe szacowanie rozmiarów i analizę czy warto ryzykować mniejszego pluszaka, aby zdobyć więcej punktów czy lepiej zachować ostrożność? Co ważne, gra dostarcza kilka wariantów rozgrywki – tryb kooperacyjny, wariant podstawowy czy zabawę opartą na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

 Gra uczy rywalizacji na punkty, trenuje także umiejętność szacowania rozmiaru czy dokonywaniu wyboru. Zdecydowanie polecam także jako tytuł o zabarwieniu terapeutycznym w kontekście koszmarów czy lęków nocnych.  Gra posłuży jako pretekst do rozmów o snach, tworzenia opowieści na podstawie barwnych żetonów czy doskonalenia rodzinnych opowiadań.

wp-1625775425982-907x1024 GRAnatowyczwartek: Pluszowych Snów (REBEL) 3+

Tytuł od 3- 4 lat! Piękne wydanie i ciekawa poduszeczka na sny – zdecydowanie ciekawy tytuł do zabawy z dziećmi! Nie tylko przed snem!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *