GRAnatowyczwartek zaprasza najmłodszych do zabawy z liczbami. „Plus i minus. Nauka liczenia” to propozycja dla dzieci od około 7 lat. Za pomocą gry o trzech stopniach trudności, będziemy ćwiczyć liczenie jak i płynne operowanie pojęciami (parzyste, nieparzyste, mniejsze niż itd). Trzy poziomy trudności i nauka przez zabawę!

wp-1616002363116-768x1024 GRAnatowyczwartek: Plus minus. Nauka liczenia. Nasza Księgarnia 7+

Plus minus. Nauka liczenia

Zawartość pudełka:

  • 90 kart działań
  • 20 kart celów
  • instrukcja

Trzy warianty gry:

Wariant 1. jest wprowadzeniem do działania kart. Dzieci stopniowo zaczynają dodawać i odejmować do 10. W trakcie gry dzieci starają się coraz szybciej wykonywać działania.

Wariant 2. to zręcznościowa wersja wariantu 1. Z kart ułożonych w formie kwadratu 4 × 4 uczestnicy zbierają te z wynikiem spełniającym konkretny warunek (np. parzyste).

Wariant 3. jest przeznaczony dla zaawansowanych graczy. Mając do wyboru określoną liczbę akcji, gracze muszą tworzyć ciągi działań szybciej od innych.

Okiem psychologa:

Gra „Plus minus. Nauka liczenia” pomaga dzieciom utrwalić umiejętność dodawania i odejmowania do 10. Gra usprawnia proces liczenia, operowania liczbami i pojęciami. W wariancie zaawansowanym dostarcza elementy strategii do zabawy matematycznej. Podczas zabawy dziecko poznaje i utrwala także dodatkowe pojęcia (parzyste, nieparzyste, mniejsze niż itd.). Plus za 3 poziomy trudności. Kompaktowe pudełko zajmuje mało miejsca na półce. Karty są przejrzyste wizualnie estetyczne. Gracze będą mieć możliwość zabawy indywidualnej jak i do 4 graczy. Seria współgra z publikacją do nauki liczenia i stanowi jej doskonałe uzupełnienie.

wp-1616002363116-768x1024 GRAnatowyczwartek: Plus minus. Nauka liczenia. Nasza Księgarnia 7+

Zdecydowanie polecam do uzupełnienia nauki liczenie gry i zabawy. To przejście do działania innego niż tradycyjne operacje matematyczne na kartce. Gra wspiera operowanie na materiale liczbowym w pamięci. Usprawnia działania matematyczne i pozwala szlifować szybkość i poprawność. Dobry dodatek do codziennego uczenia się matematyki przez dzieci 6-8 letnie.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *