GRAnatowyczwartek zaprasza najmłodszych do zabawy z liczbami. „Plus i minus. Nauka liczenia” to propozycja dla dzieci od około 7 lat. Za pomocą gry o trzech stopniach trudności, będziemy ćwiczyć liczenie jak i płynne operowanie pojęciami (parzyste, nieparzyste, mniejsze niż itd). Trzy poziomy trudności i nauka przez zabawę!
Plus minus. Nauka liczenia
- Wiek: 7-107
- Rok wydania: 2021
- Wymiary: 135 x 189 x 41 mm
- Waga: 300
- Liczba graczy: 2-4
- Czas gry: 30
- Marcin Dudek
- ilustracje: Joanna Kłos
- Do kupienia TUTAJ
Zawartość pudełka:
- 90 kart działań
- 20 kart celów
- instrukcja
Trzy warianty gry:
Wariant 1. jest wprowadzeniem do działania kart. Dzieci stopniowo zaczynają dodawać i odejmować do 10. W trakcie gry dzieci starają się coraz szybciej wykonywać działania.
Wariant 2. to zręcznościowa wersja wariantu 1. Z kart ułożonych w formie kwadratu 4 × 4 uczestnicy zbierają te z wynikiem spełniającym konkretny warunek (np. parzyste).
Wariant 3. jest przeznaczony dla zaawansowanych graczy. Mając do wyboru określoną liczbę akcji, gracze muszą tworzyć ciągi działań szybciej od innych.
Okiem psychologa:
Gra „Plus minus. Nauka liczenia” pomaga dzieciom utrwalić umiejętność dodawania i odejmowania do 10. Gra usprawnia proces liczenia, operowania liczbami i pojęciami. W wariancie zaawansowanym dostarcza elementy strategii do zabawy matematycznej. Podczas zabawy dziecko poznaje i utrwala także dodatkowe pojęcia (parzyste, nieparzyste, mniejsze niż itd.). Plus za 3 poziomy trudności. Kompaktowe pudełko zajmuje mało miejsca na półce. Karty są przejrzyste wizualnie estetyczne. Gracze będą mieć możliwość zabawy indywidualnej jak i do 4 graczy. Seria współgra z publikacją do nauki liczenia i stanowi jej doskonałe uzupełnienie.
Zdecydowanie polecam do uzupełnienia nauki liczenie gry i zabawy. To przejście do działania innego niż tradycyjne operacje matematyczne na kartce. Gra wspiera operowanie na materiale liczbowym w pamięci. Usprawnia działania matematyczne i pozwala szlifować szybkość i poprawność. Dobry dodatek do codziennego uczenia się matematyki przez dzieci 6-8 letnie.
0 komentarzy