Pizzeria to zdecydowanie dobra gra, która da nam zero kalorii, 100% emocji! Absolutnie uwielbiam (prawie tak samo jak pizze w ogóle). Zabierz przyjaciół do pizzerii i cieszcie się z pysznej gry w której każdy gracz ma dowolność wyboru rodzaju pizzy. Apetyczne ilustracje, proste zasady i olbrzymia satysfakcja z rozgrywki gwarantowana. Dwa poziomy trudności oraz różnorodność smaków i emocje na wysokim poziomie! Gra dla dzieci powyżej 8 lat oraz starszych graczy! Zaczynamy z Nasza Księgarnia – gry!

wp-1603832701890-1024x1024 GRAnatowyczwartek: PIZZERIA. JEDZ I GRAJ – NASZA KSIEGARNIA

PIZZERIA

Pandemia sprawiła, że pizzerie serwują dania na wynos – a we własnym domu możecie mieć co tylko zapragniecie! Zbierzcie się przy stole lub na dywanie i zacznijcie grę! Hawajska, Margherita, z szynką lub pomidorem – kto ma na co ochotę? Zapraszamy do zabawy z pizzą w roli głównej. Oczywiście pizzę należy pokroić i cierpliwie czekać na swoją kolejkę przy podziale. Dalej musimy zdecydować czy jemy ją na miejscu czy odkładamy na potem.  Nie ma jednej drogi do wygranej! Na pewno warto co nieco zjeść jak i odkładać ulubione kawałki – wygrywa gracz z największą ilością punktów!

Autorem gry jest znany i lubiany Jeffrey D. Allers, natomiast za szarą graficzną stoi Maciej Szymanowicz.

PIZZERIA GWARANTUJE zero kalorii, 100% emocji

  • PIZZERIA
  • Autor:  Jeffrey D. Allers
  • Ilustracje: Maciej Szymanowicz
  • Wiek: 8-108 lat
  • Liczba graczy: 1-6
  • Czas gry: 25 min
  • Do kupienia TUTAJ

Pyszna zabawa i mnóstwo emocji!

Zawartość pudełka:

– 69 kawałków pizzy
– nóż do pizzy
– 12 kart ofert specjalnych (wariant zaawansowany)
– instrukcja do gry

Skrót zasad:

Po odpowiednim przygotowaniu elementów pudełka (w zależności od wybranego wariantu oraz ilości graczy) zaczynamy rozgrywkę. Grę rozpoczyna osoba trzymająca nóż do pizzy. W pierwszej rundzie tworzy ona pizze oraz dzieli ją na porcje. Każda runda składa się z dwóch części: 

– „Podano do stołu!”

– „Smacznego!”

Gracze przyglądając się swoim kawałkom decydują, czy je „zjedzą”, czy zostawią na później. Zjeść można kawałki z listkiem bazyli. To gwarantowany punkt za każdy listek an kawałku pizzy. Zjedzone kawałki odkładamy na stosie obrazkiem do dołu. Możemy zjeść tylko wybrane w bieżącej rundzie kawałki.

wp-1603832701890-1024x1024 GRAnatowyczwartek: PIZZERIA. JEDZ I GRAJ – NASZA KSIEGARNIA

Grając w dwie osoby wybieracie dwie części pizzy naprzemiennie z innym graczem. Odkładane kawałki grupujemy według rodzaju. Na koniec gry gracze sprawdzają, kto zdobył najwięcej kawałków z określonego rodzaju. Zwycięzca otrzymuje tyle punktów ile wart jest dany kawałek (liczba na dole kawałka pizzy to symbol rodzaju i przydzielony punkt). W grze mamy 2 specjalne rodzaje pizzy: kawałki mieszane i pizza pomodoro. Te nie mają listów bazylii, należy je więc odłożyć na później, nie jemy ich. Na koniec gry kawałek mieszany liczony jest jako 1/2 kawałka każdego z przedstawionym na nich kawałku pizzy. Pomodoro daje bonus w zależności od ilości posiadanych kawałków.

 Gra dobiega końca, kiedy podzielimy ostatnią pizzę. Podliczamy punkty poprzez sprawdzenie, kto ma więcej kawałków danych rodzajów pizzy. Ten, kto ma przewagę w danym rodzaju pizzy, zdobywa tyle punktów, ile wynosi wartość na tych kawałkach. Dodajemy jeszcze punkty za zjedzone kawałki i sumujemy wynik. Tutaj przyda się coś do pisania.

wariancie zaawansowanym, wykorzystujemy czarne kafelki, czyli oferty specjalne. Dodają one grze emocji. Zwłaszcza, że potrafią bardzo zmienić wynik końcowy gry! Fajny pomysł z wariantem trudniejszym (tj. kolejnym po zagraniu już kilku partyjek).

wp-1603832701890-1024x1024 GRAnatowyczwartek: PIZZERIA. JEDZ I GRAJ – NASZA KSIEGARNIA

Moja ocena:

Pizzeria to bardzo dobra gra! Wprowadza graczy w bardzo dobre emocje i długo nie pozwala się ich pozbyć. Apetyczna i bardzo dobrze wywarzona. Proste zasady, dwa warianty rozgrywki i wciągająca rywalizacja.  Gra „Pizzeria. Jedz i graj” od Naszej Księgarni to bardzo udana propozycja zarówno dla dzieci starszych (tj od około 8 lat i więcej), młodzieży oraz graczy dorosłych. Sami zdecydujcie w ile osób zagracie. Do wyboru wariant od jednego gracza (tutaj jednak gramy wirtualnie z autorem gry – sama nie próbowałam!), poprzez parę (działa dobrze) po 3-6 graczy. Za każdym razem gramy nieco inaczej bo ilość graczy sprawia, że inaczej rozkładają się kawałki pizzy co sprawia, że musimy lepiej kontrolować obliczenia ilości kawałków i punktów, które możemy zdobyć, aby wygrać. Jednym słowem, jeśli chcemy wygrać musimy się skupić i skoncentrować, przemyśleć nieco strategię zbierania oraz zjadania pizzy. Cały czas jednak musimy o lekkiej i przyjemnej grze dla początkujących, rodzinnych i nieco zaawansowanych bardziej graczy.

Gra zdecydowanie ćwiczy logiczne myślenie oraz planowanie, przewidywanie oraz stymuluje obliczenia matematyczne(sumowanie wyniku). Oczywiście trenujemy podczas zabawy także skupienie oraz spostrzegawczość. Najmłodsi gracze będą też ćwiczyć matematykę.

Kilka słów o wydaniu. Gra jest bardzo ładnie zilustrowana. Kawałki pizzy nawet sprawiają, że ślinka cieknie i mamy ochotę na coś do zjedzenia! Kawałki pizzy są kolorowe, estetyczne, dobrze wykonane. Samo wydobycie ich z pudełka zajmie wam trochę czasu. Pudełka zajmuje mało miejsca i dobrze mieści wszystkie elementy. Również zostało bardzo kolorowo i estetycznie wykonane.

wp-1603832701890-1024x1024 GRAnatowyczwartek: PIZZERIA. JEDZ I GRAJ – NASZA KSIEGARNIA

Pizzeria to bardzo fajna gra. Absolutnie będę ją polecać i sama wiele razy jeszcze zagram w tak apetyczną zabawę. Zero kalorii a 100% emocji – zdecydowanie warto zagrać i mieć w swojej kolekcji! Rewelacyjna cena i piękne wykonanie.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *