Papua to najnowsza propozycja twórcy gry  Ubongo. Wybieramy się na egzotyczne wyspy, które musimy jak najszybciej połączyć mostami. Trzy warianty rozgrywki i rywalizacja na czas. Buduj, obracaj, przekręcaj i kombinuj z ustawieniami mostów. Uważaj na wulkany! Najszybszy gracz zdobywa szacunek Papuasów i punkty zwycięstwa! Łamigłówki wciągają i pozwalają poczuć się jak na egzotycznych wyspach! Zapraszam na GRAnatowyczwartek: Papua!

Papua

Gra autora Ubongo. Znana i lubiana gra doczekała się kontynuacji tj. podobnych emocji w innym wydaniu. Łamigłówki zdecydowanie pozwalają się doskonale bawić i co najważniejsze elastycznie dostosowywać grę do wieku i umiejętności graczy. W jednym momencie możemy grać na kilku poziomach trudności. Egzotyczne wyspy należy jak najszybciej połączyć mostami! Do dyspozycji graczy jest sporo kawałków drewna o różnych kształtach i długości. Budujemy, obracamy, przekręcamy i potem ponownie (emocje gwarantowane!).

wp-1605732612250-1024x1024 GRAnatowyczwartek: Papua od EGMONT 8+
hdrpl
 • Papua
 • Autor: Grzegorz Rejchtman
 • Wydawca: Egmont
 • Od 8 lat
 • Od 2-4 graczy
 • Czas – ok 25 minut
 • Autor: Grzegorz Rejchtman
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • 32 dwustronne plansze zadań (128 zwykłych, 128 trudnych, 1024 zadania w łatwiejszym wariancie gry np. z młodszymi graczami)
 • 52 kafelki mostów (po 13 w każdym kolorze)
 • 4 pionki
 • 8 żetonów bonusowych
 • 4 żetony wulkanów
 • spinner
 • kostka
wp-1605732612250-1024x1024 GRAnatowyczwartek: Papua od EGMONT 8+

Skrót zasad:

Gracze po wyborze poziomu trudności gry siadają do zabawy. Będziemy tutaj rywalizować jednocześnie o punkty zwycięstwa (sekretne i 4 za pierwsze miejsce lub równe ilości połączonych wysp). Podczas gry korzystamy z nietypowej kostki, której podstawa wskazuje numer wyspy startowej.  Gracze otrzymują losowo dobraną planszę z wyspami oraz komplet żetonów mostów. Gracz rzuca kostką i sprawdza numer początkowej wyspy. Musimy połączyć cztery wyspy za pomocą mostów. Omijamy wulkany (plansze B) lub (wariant dla młodszych graczy) wyspę wylosowaną za pomocą spinera.

Trasa musi przebiegać płynnie, bez zakłóceń w rodzaju ślepe uliczki, pominięcie drogi na wyspie, brak zakrętu, itp.

Osoba, która jako pierwsza połączy ze sobą wszystkie wyspy (bądź 3 aktywne) otrzymuje w nagrodę żeton bonusowy – wybierany z zasłoniętej puli i trzymany w tajemnicy do finału gry. Na koniec gry sprawdzamy posiadane punkty.

Moja ocena:

Papua to bardzo dobra gra! Idealna dla wielbicieli łamigłówek, szybkiej rozgrywki, rywalizacji. Aktywność umysłu i trening zarazem. Pokaźne pudełko cieszy oko. Już połyskująca rybka sprawia, że gra musi być dopieszczona. W środku elementy uporządkowane są w solidną wypraskę. Kolorowe i estetyczne kafle, drewniane pionki.  Bardzo cieszy także stopniowanie poziomów trudności gry. Gra pozwala w jednym momencie rywalizować dzieciom i dorosłym. Możecie grać na równi zarówno z dzieckiem jak i dorosłym, młodzieżą. To bardzo fajne i ważne dla wielu graczy!

Papua to ogrom możliwości rozgrywki:

128 zwykłych, 128 trudnych i 1024 zadania z łatwiejszym wariantem gry tj. do gry z młodszymi graczami.

PAPUA zdecydowanie jest inną grą niż UBONGO. W UBONGO gramy za pomocą kafli tak, aby pasowały dokładnie do planszy. W PAPUA mamy kilka możliwości poprawnego rozwiązania ustawień mostów. Gra daje wiec graczowi więcej dowolności. Tym samym też gra jest bardziej przystępna i mogą w nią grać też młodsi gracze.

PAPUA też oddaje klimat rajskiej wyspy. To przyjemne móc udać się w odległą podróż i połączyć mostami rozrzucone wysepki. Gra także dostarcza sporych emocji. Czuć presje czasu i rywalizacje o najszybsze ułożenie dróg. To bardzo przyjemne uczucie!

PAPUA to bardzo dobra gra oparta na rywalizacji i rozwiązywaniu łamigłówek. Budujemy, układamy, obracamy i kombinujemy by jako pierwsi odnieść sukces! Dobra zabawa na bezludnej wyspie gwarantowana.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *