GRAnatowyczwartek zaprasza pełnoletnich graczy do zabawy. Będziecie mieli niezwykłą okazję na imprezę bez cenzury. Odjechane jednorożce  bez cenzury to strategiczna gra karciana w której wszystko jest możliwe. Śmieszna, pełna destrukcji i złośliwości – klimat niezapewnianej imprezy w otoczeniu słodkich i kolorowych jednorożców! Bardzo niestandardowy tytuł, który sprawdzi się na imprezie 18+. Zapraszam na GRAnatowy czwartek z Wydawnictwem REBEL.

wp-1610482937430-1024x850 GRAnatowyczwartek: Odjechane Jednorożce: Bez cenzury REBEL 18+

Odjechane JEDNOROŻCE BEZ CENZURY

Stwórz armię jednorożców!

Wpraw przyjaciół w osłupienie. Porzuć ich. Pamiętaj, że jednorożce nie oceniają.

Zdecydowanie jest to tytuł, który przyciąga graczy do zabawy. Nowa wersja gry już jest niedostępna na stronie Wydawcy. Możecie jednak liczyć na to, że ktoś z Waszych znajomych ma Odjechane jednorożce i zaprosi Was na imprezę, lub nakład zostanie wznowiony!

UWAGA! Ta wersja gry przeznaczona jest wyłącznie dla osób dorosłych!

 • 2 – 8 osób
 • od 18 lat
 • 30 – 45 minut
 • Wydawnictwo REBEL
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • 135 kart
 • instrukcja

Skrót zasad:

Zadaniem gracza jest zbudowanie armii dorosłych jednorożców. Zaczynamy jednak z jedną kartą w ręce. W dodatku jest to karta jednorożka.  Dalej gracze mają już 5 kart na ręce.

Rodzaje kart:

 • Jednorożce, które trzeba umieszczać w stajni
 • RIPOSTY, których zadaniem jest negowanie zagrań innych graczy
 • Karty ulepszeń
 • Kary
 • Karty Magii o jednorazowym efekcie

W swej turze gracz będzie wybierał jedną kartę oraz dobierał kartę (limit siedmiu kart na ręce) lub zagrywał akcje. W grze będziemy spotykać się z licznymi przeciwnościami losu. Wersja bez cenzury dopuszcza nie tylko dużo okazji do zniszczenia graczy ale również dwuznaczne skojarzenia i opisy. Do wyboru gracze mają dwa tryby rozgrywki.

Zwycięża gracz, który jako pierwszy umieści w swojej stajni określoną przez was liczbę jednorożców.  

Moja ocena:

Gra, która bardzo podoba się młodym ludziom. Nie będę ukrywać, że wiem od znajomych, że jest to jedna z najlepszych gier imprezowych w jakie grali. Mówię tutaj o spotkaniach w gronie wyłącznie pełnoletnich graczy. Odjechane Jednorożce: Bez cenzury to strategiczna karcianka pełna humoru, złośliwych ruchów i ostrej rywalizacji. Karty mają olbrzymi arsenał efektów, które potrafią silnie wpłynąć na sytuację w polu gry.  To gra ciągłej kontroli. Jedna karta potrafi zmienić sytuację na stole. Namawia do sojuszy jednak zwycięzca jest tylko jeden.

Wersja bez cenzury jest oparta o znaną mechanikę z Odjechanych Jednorożców. Jednak kolorowe i słodkie koniki z rogami to tylko pozory. W tej wersji jest sporo nieprzyzwoitych kart oraz czarnego humoru. W odpowiednim towarzystwie możecie poczuć się naprawdę zabawnie. Znam takich co płaczom ze śmiechu! Zdecydowanie jednak gracze będą musieli wyposażyć się w dużą dawkę dystansu do samego siebie jak i do prezentowanych treści. Gra nie jest dla każdego. Autorzy zresztą proponują nawet wersje gry z alkoholem lub z rozbieraniem się.

To gra dobrych kart. W swej turze możecie zmienić plany przeciwnika. Zagrywane riporty potrafią zniszczyć plany innego gracza. Jeszcze inną sytuacją ą łańcuchy efektów, kiedy sytuacja na polu gry toczy się jak lawina wydarzeń, których nie zdołamy powstrzymać.

Na uwagę zasługują także karty, których w małym i podręcznym pudełku jest aż 135. Wiele z nich jest unikatowych. Rysunki cieszą oko i pozwalają pozornie grę złagodzić. Jednak dokładne przyjrzenie sprawia, że nie będziecie ich chcieli pokazać dzieciom. Nazwy także nie nadają się dla niepełnoletnich np. „Tęczowa zatyczka analna”, „Loch rozkoszy”, „Lafiryndożec”. Karty są kolorowe, trwałe i dobrze wydane.

„Odjechane Jednorożce Bez cenzury” to mocna pozycja w kategorii gier imprezowych dla graczy pełnoletnich. Prosta, zabawna i pełna wrogich zagrywek z klimatem nieprzyzwoitych słów. Zagrasz?


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *