Prosta gra o olbrzymiej regrywalności  dla dzieci, młodzieży i rodzin? Najlepsza gra o kotach od FoxGames to moja propozycja na GRAnatowyCzwartek. Bez względu na to czy kochacie (czy nie) koty warto zagrać w tą niepozorną a naprawdę bardzo dobrą grę! Zabawa, rozgrywka i przesympatyczna gra planszowa o bardzo ciekawej tematyce i w pięknym wydaniu! Serdecznie zapraszam po szczegóły!

wp-1603832707188-816x1024 GRAnatowyczwartek: Najlepsza gra o kotach od FoxGames

Co łączyło Marię Antoninę i Ernesta Hemingwaya? Oboje uwielbiali koty! Najlepsza gra o kotach sprawi, że będziecie mogli dołączyć do tego grona! Zdecydowanie koty będą w centrum waszego zainteresowania. Gra, która wielbiciele kotów docenią oraz zabawa, która zdecydowanie spodoba się graczom w każdym wieku. W grze wcielicie się w kocich opiekunów. Zaopiekowanie kotki to punkty zwycięstwa, zaniedbane kociaki to punkty minusowe. Wygrywa gracz z największą liczbą punktów.

  • Liczba graczy: 2-4
  • Średni czas rozgrywki: 30 minut
  • Wiek: 8+
  • Do kupienia TUTAJ

BONUS- KOLOROWANKA dostępna TUTAJ

Zawartość pudełka:

  • 102 karty gry
  • 1 znacznik kota
  • Żetony punktów zwycięstwa
  • 13 kart przybłęd
  • 60 żetonów przysmaków
  • 1 notes

Skrót zasad:

Z pomocą przychodzi nam filmik.  W skrócie: po rozłożeniu kart będziecie decydować o doborze kart. Będziemy zabierać karty z wizerunkiem kotów. Koty przyniosą nam punkty o ile zdołamy je nakarmić. Musimy uzbierać w tym celu kocie przysmaki. Kot sam pokazuje nam co jest jego zachcianką. Jeśli nie zdołamy nakarmić kota – musimy liczyć się z odejmowaniem punktów. Uwaga – zbieranie pokarmu również nie ma większego sensu. Gracz z największą liczbą niewykorzystanych przysmaków na koniec gry otrzyma również minus 2 punkty. Ubranka zapewnią 6 punktów graczowi, który uzbiera ich najwięcej. Zdobyte zabawki to również punkty, w zależności od posiadanych zestawów.  Spryskiwacz służy do pozbycia się niechcianego kota. Zdobyty spryskiwacz można zagrać dodatkowo w trakcie swojej tury, by przenieść znacznik kota. Dzięki temu odblokujemy rząd lub kolumnę lub zablokujemy ją innemu graczowi. Gdy zbierzemy 2 karty zaginionych kotów możemy od razu wymienić je na jedną kartę przybłędy.

Gra kończy się w momencie, w którym należy uzupełnić karty na stole, a talia główna jest pusta. Ujawnia się wtedy swoje karty i podlicza punkty. Wygrywa gracz z największą liczbą punktów (po odjęciu również punktów ujemnych).

Moja ocena:

Najlepsza gra o kotach to naprawdę pozycja bardzo ciekawa. Gra została bardzo mądrze skonstruowana i dostarcza graczom mnóstwa radości. Sama gra jest bardzo płynna, prosta i przyjemna. Gracze będą mieć olbrzymią satysfakcje w podejmowaniu opieki nad zwierzakami. Od razu powiem, że bywa również , że gracze (najmłodsi) będą czuć odpowiedzialność za wykarmienie kotów i niepowodzenie może skutkować również silnym smutkiem (empatia wobec zwierząt u dzieci to cecha wysoko rozwinięta).

Gra daje dzieciom i starszym sporo satysfakcji. Prosta mechanika jest również olbrzymią okazją do wykazania się!  Zbieramy karty oraz musimy się nimi zaopiekować tj. nakarmić, pobawić się itd. Tylko kot, którego jesteśmy w stanie nakarmić i zaspokoić jego potrzeby przyniesie nam punkty. Bardzo mądre założenie i praktyczny rezultat. Gra daje okazje do elastycznego wyboru strategii. Możemy zdobywać punkty na jeden z wielu sposobów. Co sprawia, że gra jest bardzo regrywalna. Bywa również, że będziemy musieli zaryzykować (decydując co zbieramy nie posiadając jeszcze kotków do wykarmienia). Trzeba będzie w ciemno zdecydować czy wybrać ubranka, karmę itd.

wp-1603832707188-816x1024 GRAnatowyczwartek: Najlepsza gra o kotach od FoxGames

„Najlepsza gra o kotach” to również okazja do przyjemnej rozgrywki w ulubionym gronie graczy. Dobra gra w wariancie pary czy trzech lub czterech graczy. Każda partia daje okazję do nieco odmiennej strategii. Oczywiście fani kotów będą zachwyceni. Jednak nie musicie kochać kotów, aby dobrze bawić się w planszówkę. Gra jest po prostu bardzo dobra! Prosta, przyjemna i dająca okazję do indywidualnej i niepowtarzanej partyjki. Szata graficzna cieszy oko a możliwość stworzenia własnego kota dodatkowo dodaje grze atrakcyjności!

„Najlepsza gra o kotach” to ciekawa propozycja dla dzieci, młodzieży i rodzin. Jeśli chodzi o tematykę – zdecydowanie nie znam lepszej gry o kotach! Prosta, przyjemna i bardzo kocia – rozrywka z dużą realnością (jeśli chodzi o oddanie natury kociej i kocich potrzeb). Zdecydowanie dobry tytuł i gra, która często będzie wskakiwała na nasz stół.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *