Losy wszechświata są w Twoich rękach!  To hasło przewodnie i zawołanie do zabawy! A gra, którą dzisiaj wam przedstawiam to kontynuacja kultowego Listu Miłosnego w zupełnie innej formule. Wciel się w poszukującego Kamieni Nieskończoności Thanosa lub stań w obronie świata jako jeden z bohaterów. Kto wygra!? Jakie losy spotka Ziemia! Czy koniec jest już bliski? Pojedynek czas rozpocząć! Karty na stół – zapraszam na recenzje gry Marvel: Rękawica Nieskończoności od REBEL.

wp-1603311624716-1024x1024 GRAnatowyczwartek: Marvel: Rękawica Nieskończoności REBEL

Marvel Rękawica Nieskończoności  

Pojedynek się rozpoczął! Thanos, Kapitan Ameryka, Iron Man, Spiderman i inni bohaterowie rywalizują o zwycięstwo. Wygrany zdecyduje o losach świata! Jeśli będzie to Thanos czeka nas zniszczenie i destrukcja połowy świata! Możesz w grze wybrać po której jesteś stronie. Jeden z graczy wciela się w Thanosa, inni w bohaterów serii Marvel. Rywalizujemy próbując powstrzymać poszukiwacza Kamieni Nieskończoności.

Marvel Rękawica Nieskończoności to  szybka gra karciana wymagająca umiejętności dedukcji i gotowości do podejmowania ryzyka! Zdecydowanie zapraszam do rozgrywki!

wp-1603311624716-1024x1024 GRAnatowyczwartek: Marvel: Rękawica Nieskończoności REBEL
rhdr

Zawartość pudełka:
– 36 kart,
– 9 żetonów mocy,
– 2 plastikowe suwaki,
– materiałowy woreczek,
– instrukcja.

Skrót zasad:

Rywalizacja w grę Marvel: Rękawica Nieskończoności polega na pojedynku na siłę bohaterów widocznych na kartach. Wybieramy gracza, który stanie po stronie Thanosa. Pozostali gracze będą jego przeciwnikami. Podczas gdy Thanos będzie działał sam, korzystając z własnej talii, pozostali uczestnicy (od 1 do 5 osób) będą współpracować, by udaremnić jego działania. Muszą się pospieszyć, bo jeśli Thanos wyeliminuje ich wszystkich lub zbierze 6 Kamieni Nieskończoności, wygrywa. Gra przebiega bardzo szybko. Bywa, że partia trwa 5-10 minut, bywa dłuższa. Gra jest dynamiczna i bardzo wciągająca! Proste zasady i karty pomocy oraz opisy na kartach postaci sprawiają, że gra zyskuje na regrywalności i łatwiej umożliwia rozgrywkę z nowymi graczami.

Fani gry List Miłosny zauważą liczne porównania do gry. Będzie to min. kierowanie kart wokół stołu, aby każdy z graczy dobrał jedną kartę i odrzucił inną. Wtedy następuje miejsce na efekt. Gracze musza uważać na ruchy Thanosa, który  posługuje się rozmaitymi stworzeniami oraz zdobytymi kamieniami. Superbohaterowie walczą, aby strategia Thanosa nie okazała się skuteczna.

Moja ocena:

Marvel: Rękawica Nieskończoności to szybka i prosta gra. Zdecydowanie to karcianka dla graczy jak i początkujących. Świetnie sprawdzi się również jako przerywnik między większymi tytułami. Pozwala wczuć się w klimat filmów Marvela i spotkać się niejako na własnej skórze z bohaterami i atmosferą rozgrywek na śmierć i życie. Klimat znany i lubiany z filmów Marvela jest na wyciągniecie dłoni – coś naprawdę udanego! Bardzo cieszę się, że jestem na bieżąco z filmami Marvela – podczas rozgrywki czułam się bardzo świadoma celu gry. Wizja skompletowania przez Thanosa wszystkich kamieni jest bardzo odczuwalna i powoduje nieco emocji! To fatastyczne emocje, które budują klimat gry.  Również fakt, że gracze muszą się przeciwstawić Thanosowi wcielając w superbohaterów to udany i bardzo klimatyczny element rozgrywki.

Marvel: Rękawica Nieskończoności to gra o bardzo praktycznym, niedużym formacie, który świetnie sprawdzi się w podróży czy po prostu zajmuje mało miejsca w szafie. Uwielbiam takie rozwiązania. Grafiki bardzo klimatyczne a praktyczny woreczek jest bardzo solidnie wykonany.

Grama silny element ekscytującej rozgrywki. W zasadzie zabawa toczy się do ostatniej karty. Wszystko może się zdarzyć (co wynika także z losowości kat w talii, ale także rozbudowania siły bohaterów). Owszem bywają lepsze i gorsze partie. Raz nawet rozgrywka w zasadzie była spisana na straty od pierwszej karty, jednak to rzadkość. Marvel: Rękawica Nieskończoności  to dobry tytuł w którym dostrzegam ogromny plus: klimat, grafiki i uniwersalność oraz prostota! Estetyka wykonania i podróżna forma wydania to dodatkowe plusy. Świetny pomysł na prezent dla miłośnika uniwersum Marvela.

Marvel: Rękawica Nieskończoności  to prosta i szybka gra. Idealna na szybką rozgrywkę czy jako przerywnik między większymi tytułami. Klimatyczna gra dla miłośników Marvela.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: