Granatowy czwartek zaprasza na unikalną rozgrywkę – nie ma drugiej takiej gry! KeyForge charakteryzuje się indywidualnym zestawem kart w pudełku! Dosłownie – nie znajdziecie drugiego takiego samego kompletu! KeyForge to ciekawa gra, dobrze wydana i zdecydowanie niezwykła tzw. „unique games”. Witajcie w niezwykłym świecie Archontów! Dwuosobowa, turniejowa (i nie tylko) karcianka dla fana kolekcjonerskich talii i świata fantazy od Wydawnictwa Rebel.

20200701_084325288864938-1024x1024 GRAnatowyczwartek; KEYFORGE - REBEL

KeyForge

Nie ma takiej drugiej gry! Każdy egzemplarz jest jedyny w  swoim rodzaju, niepowtarzalny. Witajcie w niezwykłym świecie Archontów! Zabierajcie się do pracy! Dopiero, gdy powstaną trzy klucze cel zostanie osiągnięty.

By zdobyć klucze trzeba zdobywać fundusze. Dokonujemy tego, poprzez zagrywanie kart, zbieranie i korzystanie z zdolności, jakie posiadają. Dla fanów pojedynków mam dobrą wiadomość – możecie walczyć! Dla kolekcjonerów – zbierajcie artefakty (zdolności, ulepszenia, akcje)!

Zawartość pudełka:

  • 2 unikalne talie Archontów
  • talia startowa „Najwyższy Argus Świetlisty”
  • talia startowa „Panna «Onyks» Censorius”
  • 6 żetonów klucza
  • 2 karty licznika łańcuchów
  • 26 żetonów Æmber
  • 22 żetony obrażeń
  • 10 kart oszołomienia
  • 10 kart mocy

Zamiast skrótu zasad -na czym polega unikalność gry KEYFORGE?

Keyforge to gra unikatowa. Jak już wiecie nie ma drugiego takiego samego egzemplarza. W podstawowej wersji, którą zobaczycie na zdjęciach znajdziecie dwie talie treningowe oraz dwie talie unikatowe. Każda talia składa się z trzech domów, czyli rodzajów stronnictw które posiadają swoje specjalizacje, łącznie 36 kart talii (po 12 na stronę).  Znajdziemy tutaj ogrom postaci jak stronnictwa Sanctum, Brobnar, Dis, Nieokiełznani. Celem gry jest stworzenie trzech kluczy z Aetheru. Potrzebujemy 6 małych fragmentów eteru by zbudować klucz, czyli łącznie 18. Podczas gry, będziemy gromadzić pojedyncze fragmenty.

Moja ocena

Keyforge to gra o wielkim kolorycie. Ma zdecydowanie wiele do zaoferowania. Zaprasza graczy do interakcji i rywalizacji o pierwszeństwo. Najczęściej będzie to tzw. negatywna interakcja tj. będziemy sobie wyraźnie przeszkadzać. Nie zabraknie tutaj scen agresji, rywalizacji i napięcia przy stole. To zdecydowanie gra, która budzi emocje (i to jej ogromna zaleta).  Czasami jest to powód do frustracji, ponieważ talie mają odmienne moce. Bywają silniejsze i słabsze – co na starcie zmniejsza nasze siły i powoduje odrobinę frustracji. Trudno się dziwić, ponieważ unikatowość zestawów wiąże się z losowością doboru kart. Sama jestem pod ogromnym wrażeniem jak proces produkcji zdolny jest do stworzenia takiego zestawu różnych pudełek!

20200701_084325288864938-1024x1024 GRAnatowyczwartek; KEYFORGE - REBEL

Keyforge jak na grę od Rebel przystało zasługuje na pochwałę pod względem wydania. Karty i żetony są bardzo starannie wykonane, kolorowe, solidne. Instrukcja jednak została uproszczona i sprawia, że będziemy musieli odwołać się do tej zawartej na stronie internetowej (gdzie zamieszczona jest szczegółowa wersja). Oczywiście grafiki bardzo przypadną do gustu fanom świata Fantazy. Maja swój urok: są klimatyczne, szczegółowe, ciekawe! Karty zostały wzbogacone także opisem, który buduje dodatkowy świat gry.

20200701_084325288864938-1024x1024 GRAnatowyczwartek; KEYFORGE - REBEL

Gra jest stosunkowo prosta. Zasady można z grubsza opanować w kilka minut. Jednak im dalej w las tym ciemniej tj. reguły bywają nieco skomplikowane. Easy to learn, hard to master – uwielbiam to powiedzenie! Ich zapamiętanie i przestrzeganie to spore wyzwanie dla początkującego gracza.

 Zestaw startowy jest absolutnie wystarczający do samodzielnej rozgrywki. Za stosunkowo niewielkie pieniądze grę można rozbudowywać (około 30 złotych za nową talię). Miłośnicy nowych technologii mogą skorzystać jeszcze z aplikacji do gry.

Gra jest pojedynkiem dla dwóch graczy. Osobiście doceniam taką możliwość rywalizacji, chociaż nie ukrywam, że wolę bardziej uniwersalne tytuły (które umożliwiają grę także z 3 i 4 graczami). Gra zdecydowanie dla fanów klimatu fantazy i gier karcianych. Ciekawa, wyróżniająca się na półce z grami (unikatowa talia!). Kto wie, może Kayforce będzie początkiem grania na turniejach (a jest ich bardzo dużo)! Chcecie spróbować? Warto – zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych graczy!

20200701_084325288864938-1024x1024 GRAnatowyczwartek; KEYFORGE - REBEL
20200701_084325288864938-1024x1024 GRAnatowyczwartek; KEYFORGE - REBELannakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *