HINT do zakręcona gra imprezowa! Kręci się dosłownie jak i w przenośni. Olbrzymia dawka śmiechu, zabawy i dobrych emocji w okrągłym pudełku, które kryje w sobie aż 150 możliwości na pokazywanie, opisywanie, rysowanie czy śpiewanie i nucenie. Wykażcie się pomysłowością i trafnością w udzielanych odpowiedziach. Zagrajcie w najlepszą grę imprezową w Skandynawii!

IMG_20211020_145313_edit_644457562019891-821x1024 GRAnatowyczwartek: HINT od Rebel

HINT

HINT to bardzo ciekawa gra imprezowa, która dzieli zawodników na dwie rywalizujące z sobą drużyny. Każda z drużyn będzie mieć okazję w pomysłowy sposób zaprezentować hasło w sposób, który gra dla Was  wybierze. A będzie to spora różnorodność: pokazywanie, rysowanie, opisywanie a nawet nucenie. Wesoła gra imprezowa HINT zaprasza do koła – bo karty dobieramy z ruchomej obręczy.

 

·         Jak pokażesz znane przesądy?

·         Jak zanucisz słynne duety?

·         Jak narysujesz polskie seriale?

·         Jak opiszesz rodzaje makaronów?

·         4 – bez ograniczeń

·         od 15 lat

·         ok. 30 minut

·         wydanie polskie

·         Autor:Jesper BülowJonas Resting-Jeppesen

·         Ilustracje: Jonas Resting-Jeppesen

·         Wydawca: Rebel

·         Do kupienia TUTAJ

·         https://youtu.be/c5fWSpUMQS8

Zawartość pudełka:

·         150 kart

·         obręcz

·         2 pionki

·         tabliczka

·         ścieralny mazak

·         90-sekundowa klepsydra

·         instrukcja

 

Skrót zasad:

Gra HINT jest bardzo prosta i przyjemna. Kilka najważniejszych zasad:

Podczas rozgrywek w HINT dzielimy się na dwie rywalizujące ze sobą drużyny. Gra toczy się w rundach. Gracze w swojej rundzie wybierają dowolną kartę z obręczy  na podstawie wskazanej kategorii. Karta wskazuje także czynność, którą należy wykonać, aby zaprezentować hasło (rysowanie, opisywanie, gestykulacja oraz nucenie). Następnie należy wyłonić gracza, który będzie podpowiadał pozostałym zawodnikom. Ma on chwilę na zapoznanie się z wyrazami wskazanymi na karcie, a następnie uruchomić czas za pomocą klepsydry.

Drużyna ma 90 sekund, aby odgadnąć jak najwięcej z 5 haseł. Może zgadywać do woli, ale musi uważać, aby nie wypowiedzieć zakazanego hasła.  Drużyna zdobywa 1 punkt za każde prawidłowo odgadnięte hasło, a za wypowiedzenie zakazanego hasła – traci 2 punkty.  GRAMY!

Moja ocena:

 HINT to zabawa łącząca w sobie wszystkie typy kalamburów. Jest to więc uniwersalny zestaw haseł, który zdecydowanie sprawdzi się w każdym gronie. Gra z powodzeniem łączy pokolenia i pozwala spotkać się graczom bez podziału na wiek czy stopień zaawansowania grami planszowymi. Co dobre, gracze mogą mieć swoje preferencje w doborze kategorii i pretendować do nich jako osoby pokazujące, opisujące czy nucące. To także okazja do poznania się pod kątem możliwości i preferencji członków drużyny.  Jak w tradycyjnej wersji gry kalambury, również tutaj pojawia się klepsydra i czas! Zabawa pod presją czasu to dodatkowe emocje i jeszcze więcej śmiechu.

 W pudełku- tubie znajdziesz 150 kart, a na każdym z nich 5 haseł do odgadnięcia, co zapewni zdecydowanie wiele godzin doskonałej, różnorodnej i emocjonującej zabawy!

IMG_20211020_145313_edit_644457562019891-821x1024 GRAnatowyczwartek: HINT od Rebel

HINT to także uniwersalny pomysł na prezent. Zdecydowanie trafi do gustu osób, które lubią grać w gry planszowe czy spędzać czas na spotkaniach towarzyskich, które mogą zyskać wiele atrakcyjności w zabawie z kartami HINT. To co zagramy?

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *