GRAnatowyczwartek zaprasza na GRY DO PLECAKA. To dwa podręczne tytuły o bardzo prostych zasadach i wciągającej rozgrywce. Tegoroczna edycja serii to gra Szkoła latania oraz Łap za słówka. Zdecyduj czy wolisz taktykę i ryzykowanie czy kreatywność i słownictwo! Zabierz grę do plecaka i baw się świetnie. EGMONT zaprasza na #GRAnatowyczwartek.

20200528_1200271787481519-767x1024 GRAnatowyczwartek: GRY do plecaka: Szkoła latania i Łap za słówka. EGMONT

Szkoła latania. Gry do plecaka

20200528_1200271787481519-767x1024 GRAnatowyczwartek: GRY do plecaka: Szkoła latania i Łap za słówka. EGMONT

Szkoła latanie to taktyczna rozgrywka oparta na motywach komiksu Kajko i Kokosz. Stworzona przez Janusza Christę seria komiksów opowiada o przygodach słowiańskich wojów. Są nimi Kajko – mądry i bardzo prawy oraz Kokosz – silny i samolubny. Kajko i Kokosz to służący kasztelana Mirmiłowa.  Przyjaciele bronią Mirmałowa przed atakami zbójców, wpadając w tarapaty.  W komiksach nie zabraknie również magii, fantasy i ciekawych przygód.

Gra karciana „Kajko i Kokosz – Szkoła latania” nawiązuje do tej najpopularniejszej polskiej serii komiksowej.  Gra to parcianka oparta na taktyce i ryzykowaniu. W tej prostej grze zagrywamy karty, wykorzystując siłę swoich postaci. Wygrywa gracz, który na koniec będzie miał najwięcej punktów karnych. Gra daje także graczom możliwość wyboru wariantu gry dla starszych i młodszych.

Karcianka została wydana bardzo estetycznie i podręcznie. Świetnie nadaje się w podręczny plecak (u mnie córki).  Można ją bez trudu zabrać na wakacje, w podróż.  „Szkoła latania” w wersji karcianej dostarczy wiele frajdy nie tylko fanom komiksu. Gra świetnie sprawdzi się także dla osób, które komiksu nie znają. Gra wymaga od gracza podjęcia się rywalizacji i taktycznego planowania.  Gra jest szybka, stosunkowo prosta. Wciągająca rozgrywka zaprasza od 7 roku życia bez ograniczeń wiekowych. Świetnie łączy pokolenia i pozwala na sympatyczne spędzenie wspólnego czasu.

20200528_1200271787481519-767x1024 GRAnatowyczwartek: GRY do plecaka: Szkoła latania i Łap za słówka. EGMONT
  • Liczba graczy: 2-6
  • Wiek graczy: 7+
  • Do kupienia TUTAJ
  • WYDAWNICTWO EGMONT

Elementy gry:

– 55 kart postaci

– 7 kafelków przedmiotów

– 2 żetony maści latania

Łap za słówka. Gry do plecaka

20200528_1200271787481519-767x1024 GRAnatowyczwartek: GRY do plecaka: Szkoła latania i Łap za słówka. EGMONT

„Łap za słówka” to karciana wersja wesołej gry słownej. Znajdziecie ją na blogu! W skrócie gra polega na zabawie słowem. Ćwiczymy w niej swoją kreatywność i zdolności językowe, słowotwórcze.  Sekretem sukcesu są bowiem unikalne słowa, które nie znajdą się na kartkach innych graczy. 

Gra imprezowa„Łap za słówka” to kieszonkowa wersja swojej starszej siostry. Jej rozmiar sprawia, że gra zmieści się do plecaka a nawet małej torebki.

JAK GRAĆ?

W „Łap za słówka” mamy trzy rodzaje kart: 

– 30 kart kategorii 

– 42 karty liter (w dwóch kolorach rewersów) 

– 38 kart punktów 

Gramy na rundy. W każdej z nich mamy odkrytą jedną kategorię oraz dwie litery. Szukamy słów z zakresu podanej kategorii zawierających wskazane litery. Tutaj liczy się kreatywność, słowotwórstwo i dobra zabawa. Punkty otrzymujemy tylko za wyrazy unikalne tj. takie, które nie zostały podane przez innych graczy a spełniają warunki zasad.

 Gra jest niezależna językowo. Doskonała do ćwiczeń np. języka obcego.

„Łap za słówka” to bardzo dobry tytuł. Wiele kategorii bardzo bawi, zaskakuje i pozwala na rewelacyjną zabawę. Oczywiście nie zabraknie śmiechu, emocji i błędów. Bo zabawa pod presją czasu sprawia, że polski język może nas nie raz zaskoczyć. Jest to źródło wielu zabawnych sytuacji.  Gra pobudza językowo i wzbogaca słownictwo. Bardzo dobry tytuł do zabawy w gronie znajomych, rodziny czy dla grup szkolnych czy kolonijnych.  Dodanie dwóch liter do wymaganych sprawia, że gra nie jest banalna. Poziom trudności jest większy a co za tym idzie zabawa jeszcze ciekawsza i niestandardowa.

  • Liczba graczy: 3-8 
  • Wiek graczy: 8+
  • Wydawncitwo EGMONT
  • Do kupienia TUTAJ
20200528_1200271787481519-767x1024 GRAnatowyczwartek: GRY do plecaka: Szkoła latania i Łap za słówka. EGMONT

GRY do plecaka:” Szkoła latania” i „Łap za słówka” to rewelacyjna zabawa na motywach klasyków komiksu i dobrej gry słownej. Tym razem karciane gry w kieszonkowej wersji! Świetne na wyjazd, w trakcie podróży czy zabawy integracyjnej. Dobre i proste tytuły dla całej rodziny i znajomych.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *