Zapraszam do dżungli w nocy! Kryją się między drzewami rewelacyjne widoki. To prawdziwe zwierzęta i piękne rośliny. W trakcie gry, będziemy odkrywać zakryte płytki i budząc dżunglę do życia. Bądźmy jednak czujni, bo w dżungli czają się niespodzianki! Zapraszam do poznania rewelacyjnej puzzlogry DŻUNGLA od Nasza Księgarnia już od 5 roku życia.

wp-1628007903717-744x1024 GRAnatowyCzwartek: Dżungla – PuzzloGra – Nasza Księgarnia 5+

DŻUNGLA

DŻUNGLA to bardzo ciekawa propozycja dla dzieci w wieku od 5 lat. Z powodzeniem spodoba się dzieciom jak i starszym graczom. Wyprawa do dżungli to okazja do poznania wielu pięknych zwierząt. To również okazja do zabawy, nauki zasad, treningu skupienia i koordynacji, motoryki małej itp. Sprawdź swoją umiejętność taktyki, pamięci i doskonale baw się w dżungli pełnej ciekawych okazów egzotycznych zwierząt!

wp-1628007903717-744x1024 GRAnatowyCzwartek: Dżungla – PuzzloGra – Nasza Księgarnia 5+
 • Autor: Günter Burkhardt
 • Ilustracje: Marcin Minor
 • Wiek: 5-105 lat
 • Liczba graczy: 2-4
 • Czas gry: 20 min
 • Tu kupisz grę

Zawartość pudełka:

wp-1628007903717-744x1024 GRAnatowyCzwartek: Dżungla – PuzzloGra – Nasza Księgarnia 5+
 • Plansza
 • 4 pionki
 • 40 płytek zwierząt
 • 5 płytek specjalnych
 • 3 płytki puste do samodzielnego uzupełnienia

Skrót zasad:

Gra daje nam okazje do wyboru wariantu podstawowego i nieco bardziej zaawansowanego. Z powodzeniem także możemy stosować swoje modyfikacje. W skrócie: w grze celem jest wzbudzenie dżungli ze snu! Aby tego dokonać gracze kolejno będą poszukiwać płytek z wizerunkami zwierząt. Płytki są zakryte i obowiązuje zasada układania odkrytych płytek według kolejności obrazka od dołu. W trakcie gry, wraz z dokładanymi przez graczy płytkami zwierząt, promienie słońca sięgają coraz wyżej, ujawniając kolejnych mieszkańców dżungli. Zadaniem graczy jest układanie płytek w taki sposób, aby zdobywać punkty za ułożone zwierzęta. Im większe zwierzę, tym więcej punktów! Bądźcie jednak czujni, bo w dżungli czają się niespodzianki w postaci kafelków modyfikujących nasze ruchy. Ciekawym mechanizmem jest też ruch pionków, które potrafią wędrować nad innymi . Grajmy!

Moja ocena:

Dzungla to bardzo fajna puzzlogra! Zachwyca od pierwszego wejrzenia grafikami! Dalej jest jeszcze lepiej. Po otwarciu pudełka mamy moc atrakcji. Tym bardziej zaczyna się zainteresowanie dziecka od samego oglądania zawartości. Puzzle i spora plansza? Tak! Kafelki jak w memory i kolorowe zwierzęta! Będziemy trenować pamięć, koordynacje ręki i oka, odrobinę taktycznego zmysłu – słowem będzie się działo! Zasady rozgrywki są proste i bardo przystępne dla dziecka od 5 lat. W zabawie nie ma też nudy dla dorosłych. Układanie kafelków-puzzli w formie memory to wyzwanie dla starszych i młodszych. Tym bardziej, że nie mamy dowolności układania a budujemy obrazek od dołu planszy. To wymaga od graczy zapamiętywania wcześniej odkrytych kafelków.

Gra bardzo angażuje i skupia dzieci na zadaniu. Dodatkowo autor zadbał o element niespodzianki. Są to ruchy pionków, zdobywanie punktów i kafleki z niespodziankami, które możemy także samodzielnie zaprojektować.  Jak widać gra zapowiada się rewelacyjnie.

Dżungla to bardzo dobra propozycja dla dzieci i rodzin! Świetne połączenie gry planszowej i puzzli. Atrakcyjne grafiki, proste zasady. Uniwersalne mechanizmy, które sprawdzą się zawsze! Do tego ciekawa tematyka i bardzo przyjemna zabawa! Serdecznie polecam DŻUNGLĘ jako doskonały pomysł na prezent i świetna zabawa dla całej rodziny.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *