GRAnatowyczwartek zaprasza na kooperacyjną grę w skojarzenia! Dwa pozornie kompletnie różne wyrazy mamy połączyć skojarzeniem! Wszystko z tajemniczymi współrzędnymi, które dają graczom okazję do łączenia wyrazów i tworzenia skojarzeń! Bawcie się  w DAJ NAMIAR – zabawna, szybka i bardzo emocjonująca rozrywka! Zapraszam na test nowości od Rebel.

wp-1612858883529-788x1024 GRAnatowyczwartek: Daj namiar – kooperacyjna gra skojarzeniowa od REBEL

DAJ NAMIAR

Czy lubicie gry kooperacyjne? Ja miewam chwile, kiedy bardzo. To rozgrywki, które pozbawione są rywalizacji i ścisłej kontroli sytuacji na polu gry. Gry, które pozwalają się wyluzować, dobrze bawić i współpracować z innymi graczami. W grze DAJ NAMIAR będziemy szukać najbardziej trafnych słów, które połączą wyrazy. Zadanie nie jest proste – skojarzenia potrafią być bardzo NIE oczywiste. A czasu pilnuje klepsydra! Dobra zabawa gwarantowana!

 • Daj namiar
 • 2 – 6 osób
 • od 7 lat
 • ok. 10 minut
 • Wydawnictwo REBEL
 • wydanie polskie
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • 10 płytek współrzędnych
 • 25 kart współrzędnych
 • 50 kart haseł
 • klepsydra
 • instrukcja

Skrót zasad:

 1. Układamy na stole współrzędne (jak w grze w statki). A pod numery i literki wsuwamy słowa. Tak tworzymy unikalny obszar gry.
 2. Klepsydra zaczyna odliczanie.
 3. Gracze biorą karty współrzędnych np. A3, B2 itp., które ukrywają przed innymi graczami. Współrzędne wyznaczają nam słowa, które mamy połączyć wskazówką – hasłem.
 4.  Gracze kolejno podają HASŁO (jedno słowo), które najlepiej określają słowa wskazane przez kartę współrzędnych. Gracze kolejno podają swoje hasła – kto wymyśli ma pierwszeństwo.
 5. Gracze starają się odgadnąć wyrazy, które łączy hasło. Dobra odpowiedź to punkt i możliwość dobrania kolejnej karty współrzędnych.
 6. Gramy tak długo, aż skończy się nam czas lub karty współrzędnych
 7. BARDZO PROSTE ZASADY – gramy!
 8. Oczywiście sami modyfikujecie pole gry tworząc kwadrat 3×3, 4×4 czy 5×5. Im większy kwadrat tym warto rozważyć wydłużenie czasu gry.

Moja ocena – okiem psychologa:

DAJ NAMIAR to ekspresowa i bardzo podręczna gra w dobrym wydaniu. Uwielbiam podręczny i kompaktowy format, zamykane magnetycznie pudełko z którego nic nie wypada.  Gra jest bardzo szybka i niepowtarzalna w przebiegu. Bardzo duża ilość kart sprawia, że nie ma możliwości na powtórki. Kooperacyjna rozgrywka sprawia, że możecie poczuć się bardzo swobodnie i kompletnie wyeliminować stres, napięcie wynikające z rywalizacji.  Ekscytująca zabawa i emocje wynikające z dobrej zabawy gwarantowane.

Gra z łatwością znajdzie swoje miejsce podczas wyjazdów. Potrzebujecie tylko płaskiej przestrzeni typu stół, podłoga, koc i możecie grać. Dobrą opcją jest także możliwość zabawy w gronie około 6 osób.  Gra ma także walor łączenia pokoleń – praktycznie można grać na równi z dzieckiem 8-10 letnim jak i z 70-latkiem.

Daj namiar daje także okazję, aby samodzielnie skalować poziom trudności a dokładnie skomplikowania zabawy. Sami decydujecie czy gracie krótko czy dłużej i ile opcji sobie dajecie do zabawy.

Daj namiar to gra, która nie jest banalna a jednak łatwa i przyjemna. Lekki tytuł, który z powodzeniem sprawdzi się na spotkaniu towarzyskim, imprezie czy jako przerywnik podczas gry z długimi tytułami. Zdecydowanie miło spędzicie czas i z radością będziecie poszukiwać współrzędnych i szukać w głowie HASEŁ!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *