Alicja w krainie słów to imprezowa gra rodzinna. Wspólnie wybierzcie się na słowną herbatkę wraz z Alicją, Królową Kier czy Szalonym Kapelusznikiem. Jednak strzeż się – podczas herbatki czas odmierza grający czajniczek a zasady rozmowy ustaliła władcza Królowa Czarów. Nie wolno używać niektórych liter alfabetu. Za błędy odpadasz – czy zdołasz wytrzymać do końca przyjęcia? Zaczynamy! Poznaj szybką, szaloną grę imprezowo-słowno-rodzinną.

Alicja w krainie słów

wp-1606296362540-1024x1024 GRAnatowyczwartek: Alicja w krainie słów EGMONT -10+

Kto z Was nie uwielbia klimatu Alicji w Krainie Czarów? Skojarzenie z tą bajką oraz grą „Alicja w krainie słów” nie jest przypadkowe! Bajkowy świat Alicji, Królowej Kier oraz Kapelusznika zaprasza do zabawy.  Szybka, kolorowa i klimatyczna gra zabiera was w słowną rozgrywkę. Jej zasady wyznaczyła Królowa Kier. Musicie podczas herbatki używać słów z pominięciem niektórych liter alfabetu. Zadanie tylko pozornie jest banalne. Słowa muszą być zgodne z kategorią i do tego czas – 10 lub 15 sekund, które odmierza Wam grający imbryk!

Dla kogo: rodziny, młodzież, znajomi,

 • Alicja w krainie słów
 • Wydawnictwo EGMONT
 • Liczba graczy: 3-8
 • Wiek: 10+
 • Czas gry: 25 minut
 • Do kupienia TUTAJ
wp-1606296362540-1024x1024 GRAnatowyczwartek: Alicja w krainie słów EGMONT -10+

Zawartość pudełka:

 • 1 grający imbryk (do odmierzania czasu)
 • 8 kart postaci
 • 8 karat punktacji
 • 60 kart tematów
 • 42 żetony punktów
 • 3 żetony czasu
 • 1 żeton Pana Gąsienicy
 • 25 kart zakazanych liter

Skrót instrukcji:

Gramy w dwa warianty: podstawowy i zaawansowany. Od Was zależy także dobór elementów  rozgrywki. Zdecydujcie czy gracie 3 rundy czy dłużej, czy dajecie sobie 10 czy 15 sekund na udzielnie odpowiedzi oraz ile liter zakazanych sobie wyznaczacie.  Jako zaproszeni goście do Królowej Kier musicie dostosować się do zasad panujących w jej realiach. A herbatka będzie bardzo smakowita. Niestety mogą z niej skorzystać tylko gracze, których umiejętności językowe sprostają wymaganiom Królowej. Losujecie kategorię hasła (z puli ogólnych lub haseł rodzinnych) oraz litery, których nie wolno używać. Decydujecie ile czasu będziecie mieć na odpowiedź oraz w wariancie zaawansowanym losujecie postać. Zaczynamy herbatkę! Jeśli popełnicie błąd lub nie wystarczy Wam czasu –odpadacie. Karty także przyznają kolejne punkty za zajęte miejsca. Wygrywa gracz, który po odbyciu ustalonej z góry liczy rund zdobędzie najwięcej punktów. Zaczynamy?

Moja ocena:

„Alicja w krainie słów” to bardzo ciekawa propozycje z klimatem wprost z bajki Alicja w krainie Czarów. Jest Królowa Kier, Alicja, Kapelusznik i inni bohaterowie bajki. Nie zabraknie także kłopotów z czasem. A to wszystko za sprawą magicznego imbryka, który odmierza nie tylko czas, ale także pięknie wygląda i gra muzyczkę, która będzie z Wami na długo (oj brzmi w  głowie). Gra jest bardzo dobrze osadzona w klimacie bajowym. Nie jest przy tym grą dla małych dzieci. Nie jest banalna. Próg wejścia to około 10 lat. Nie jest to sekret, że wypada dobrze pisać i czytać. Tym bardziej, że będziecie tworzyć słowa z pomijaniem określonych liter i w czasie.

Gra doskonale sprawdza się w zabawie w dużym jak i nieco mniejszym gronie (3). Sympatyczna melodia dodaje jej elementu imprezowej zabawy. Sami zobaczycie jak muzyczka i konieczność jej uruchamiania przez każdego uczestnika osadza w grze. Jest wesoło i z każdą kolejką coraz trudniej a czasu mało…mało.

Jeśli ktoś popełni błąd albo skończy mu się czas, odpada! Czas odmierzany jest za pomocą specjalnego grającego imbryka. Ciekawie to skonstruowali. Zestaw nie zawiera baterii. Imbryk młodszym dzieciom posłuży także do zabawy w udawanie. Jest absolutnie bezpieczny.

Gra jest bardzo regywalna. Każda partia to inna kategoria (olbrzym zestaw kart). I inny układ zakazanych liter. Jak gra się w gronie 8 osób? Nie wiem – realia pandemii nie pozwalają tego sprawdzić. Moja intuicja podpowiada mi, że dobrze. Sprawnie i wesoło.  Gra lekka, przyjemna i osadzona w klimacie gier rodzinnych oraz imprezowych.

Jeśli lubicie gry słowne, imprezowe i takie, gdzie liczy się czas – to „Alicja w krainie słów” to dobry tytuł! Warto wybrać się na herbatkę i posłuchać muzyczki z zaczarowanego imbryczka. Serdecznie polecam.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *