Karnawałowa impreza tylko ze sprawdzoną grą – Time’s Up! – Party to doskonała propozycja na spotkanie w gronie znajomych (i nie tylko). Od 4 do 12 graczy i trzy zaskakujące rundy.  A wszystko w zaledwie 30 sekund na odgadnięcie jak największej liczby haseł.  Opisz- użyj jednego słowa oraz pokarz – baw się w najlepsze!  Party właśnie się rozpoczyna – zobaczcie sami! Rebel zaprasza do zabawy z nową edycją bestsellerowej gry Time’s Up!

20200110_1305151805037572-768x1024 GRAnatowy czwartek:Time's Up! - Party (żółta) od REBEL

Time’s Up! – Party

Każda para ma 30 sekund na odgadnięcie jak największej ilości haseł. Jedna osoba próbuje przekazać drugiej, co jest na danej karcie. Do dyspozycji mamy zarówno opisy, tajemne słowa jak i pantomimę! Dobra zabawa i śmiech gwarantowany. Edycja żółta zaprasza na party. Będziecie doskonale się bawić, gdzie tylko zabierzecie za sobą grę Time’s Up! – Party.

  • Liczba graczy:4 – 12 osób
  • Wiek: od 12 lat
  • Czas gry: ok. 45 minut
  • Wydawca: Rebel
  • Do kupienia TUTAJ
20200110_1305151805037572-768x1024 GRAnatowy czwartek:Time's Up! - Party (żółta) od REBEL

Zawartość pudełka:

  • instrukcja
  • woreczek
  • klepsydra
  • 220 kart
  • notes do zapisywania wyników
20200110_1305151805037572-768x1024 GRAnatowy czwartek:Time's Up! - Party (żółta) od REBEL

 Skrót zasad:

Gra zaprasza 4-12 graczy do zabawy. Łączycie się w zespoły- co najmniej dwuosobowe. Wybierzcie jaki kolor haseł będziecie odgadywać – żółte czy niebieskie. Rozdzielamy 40 kart między graczy. Możecie zdecydować czy karty wam odpowiadają lub wymienić je na inne. Po zapoznaniu się z kartami wszystkie łączymy i tasujemy. Zaczynamy! Gramy na rundy – trzy. Każda trwa tylko tyle czasu ile odmierza klepsydra.

Runda 1 – OPIS SWOBODNY.

Opisujemy w niej hasło z karty za pomocą słów. Opisz kim była postać, co robiła, gdzie mieszkała, skąd jest znana! Wyniki zapisujemy w notesie.

Runda 2: JEDNO SŁOWO

Użyj tylko jednego słowa po którym partner odgaduje hasło. Cały czas mamy w puli 40 kart z którymi zaczęliśmy grę. Drużyna ma tylko jedną próbę, aby odgadnąć hasło. Wyniki zapisujemy w notesie.

Runda 3: PANTOMIMA

Ponownie  tasujemy 40 kart i za pomocą gestów, nucenia i pojedynczych dźwięków musimy pokazać hasło. Liczy się pierwsze słowo, które powie odgadująca osoba

Grę wygrywa drużyna, która odgadła najwięcej haseł podczas wszystkich trzech rund.

 (W której nie wolno Ci odezwać się słowem i hasło możesz tylko pokazywać, jak w klasycznych Kalamburach..)

Gra dostarcza również wariantu zaawansowanego dla 5 lub 7 graczy!

 Moja ocena:

Time’s up to kalambury wzbogacone o kilak wariantów. Zdecydowanie świetnie sprawdzają się podczas zabawy, spotkania w gronie znajomych czy imprezy integracyjnej, pikniku, wakacyjnego czy karnawałowego spotkania w gronie znajomych i nie tylko. Gra łączy pokolenia i wyzwala w graczach emocje – radość, śmiech, zadowolenie.

Do dyspozycji graczy jest ogromny plik kart z hasłami. Kart jest aż 220 a na każdej z nich znajdziemy dwa hasła. W jednej grze zużyjemy ich tylko 40 – to gwarantuje ogromną regrywalność tytułu. Na kartach znajdziemy hasła a są to – postacie z bajek, pop-kultury, literatury, historii. Dla pomocy w pudełku znajdziemy także leksykon z opisem haseł. To Swietłan zabawa w której wcielamy się w psychola i formułujemy swoją wypowiedź na podstawie analizy naszego towarzysza. Musimy bowiem dostarczyć takiej wskazówki, po której gracz odgadnie tożsamość z karty. Sprytne i proste słowa mają ogromne znaczenie!

Gra elektryzuje i przyciąga. W czasie rzeczywistym odgadujemy czy pokazujemy – nie ma czasu na przestoje, pauzy czy nudę.  Tym bardziej, że hasła mogą się pojawić w naszej rundzie.

Jak na Wydawnictwo Rebel przystało – gra jest super wydana. Nie brakuje nawet klepsydry czy woreczka do przechowywania czy losowania. Cała gra mieści się w małym woreczku, więc nie ma żadnych problemów z jej transportem. Obecnie na rynku są trzy warianty: niebieski, żółty i zielony. Każda z wersji ma zupełnie inną zawartość!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *