Czas na szaloną nowość od Wydawnictwa Rebel! Po sukcesie eksplodujących Kotków, Jednorożców czas na zabawne i równie szalone Minionki! Uwaga Minionki nie tylko zaskakują one wręcz porywają swoją EKSPLOZJĄ! Gra karciana dla ludzi, którzy kochają banany i wybuchy (a także płonące jednorożce i okazjonalnie hydranty)! Uwaga – Minionki się klonują! A Ty czy już umiesz rozbroić te eksplozje? Jeśli nie to …wybuchasz! Humor, zabawa i relaks w formie gry karcianej!

wp-1642101265169-730x1024 GRAnatowy czwartek: Eksplodujące Minionki od Rebel- 12+

Eksplodujące Minionki

Zapraszam do zapoznania się z ciekawą grą planszową! W roli głównej zabawne i kolorowe stworki –MINIONKI! Tytuł pewien wielu będzie kojarzył się z kotkami, które już od dawna WBUCHAJĄ! Tym razem jednak najnowsza część zaskakuje nową odsłoną i super ciekawą okładką. Eksplodujące Minionki to nieprzewidywalna zabawa, w której staramy się uniknąć wybuchnięcia, odwracając straszliwy los – najlepiej kierując go prosto w stronę naszych przeciwników! 

·  2 – 5 osób

·  od 12 lat

·  ok. 15 minut

wp-1642101265169-730x1024 GRAnatowy czwartek: Eksplodujące Minionki od Rebel- 12+
  • Autor: Matthew Inman, Elan Lee
  • Ilustracje: Matthew Inman
  • Wydawca: Rebel
  • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

  • 72 karty
  • instrukcja
wp-1642101265169-730x1024 GRAnatowy czwartek: Eksplodujące Minionki od Rebel- 12+

Skrót zasad:

Zapraszam do zapoznania się z rewelacyjnym I bardzo humorystycznym filmikiem, który pokazuje co najważniejsze w Eksplodujących Minionkach – a jest tym zaskoczenie I humor!

W skrócie – gracze kolejno dobierają ze stosu kart zakrytych swoje karty. Budują talie i sprawdzają czy nie trafią na eksplodującego miniona. Jeśli taki moment nastąpi należy przerwać grę – przegrywasz! Na szczęście to nie jedyna opcja. Mamy jeszcze możliwość zareagowania tj. rozbrojenia minionka. Tylko co będzie dobre do rozbrajania żółtych stworzeń? Może niekończące lody albo bananołóżko? Warto poszukać antidotum na wybuchy (chociaż losowość kart jest tutaj duża). I co najważniejsze dobrze się bawić bez wybuchów!

Moja ocen:

Minionki, które eksplodują? Kto to wymyślił? To moja pierwsza myśl na informacje o nowej grze EKSPLODUJĄCE MINIONKI. I można by na tym poprzestać, chyba że znajdziecie w sobie spore pokłady radości dziecka! Radość o której wspominam bowiem jest wspaniałym nośnikiem zabawy! A jest to karcianka, która stanowczo zaprasza do zabawy. Gramy bowiem w losową grę karcianą. Tj. o doborze kart na ręce decyduje szczęście lub pech! I tutaj musicie wyłączyć chłodny osąd. To gra z humorem, dystansem i zaproszeniem do dobrej zabawy w gronie wybranych graczy!

Tutaj wygrywa gracz, który nie wybuchnie a raczej najdłużej zachowa życie! Zwykle rozgrywka zajmuje 10-15 minut. Gra jest dynamiczna, śmieszna i pełna zaskoczenia, które wynika z działania kart.

Kilka słów o pierwowzorze gry Eksplodujące Minionki. Pierwsze były Eksplodujące Kotki. Karcianka, której zasady są anologiczne do tych dzisiaj opisanych to kultowy projekt wśród gier oryginalnie wydanych przez kampanie crowdfundingowe. W 2015 roku ponad 219 000 osób wsparło kamapanie!

Dzisiaj czas na kolejną edycje gry z Minionkami w roli głównej. Same gry są bardzo podobne i zarazem zupełnie inne. Mechanizm pozostaje taki sam jednak kreatywne i bardzo śmieszne karty sprawiają, że gra jest absolutnie świeża. Co ważne to gra, która nie  oszczędza graczy. Dużo w niej negatywnej interakcji.  Za pomocą właśnie złośliwych zagrywek możecie uchronić się przed eksplozją. Gra jest bardzo klimatyczna, humorystyczna i świetnie sprawdzi się w gronie znajomych czy bliskich. Proste zasady, kolory, humor, negatywne interakcje i zabawa!

wp-1642101265169-730x1024 GRAnatowy czwartek: Eksplodujące Minionki od Rebel- 12+

UWAGA – jeśli lubicie klimat EKSPODUJĄCYCH KOTKÓW ORAZ KOCHACIE MINIONKI zapraszam na zabawę – Eksplodujące Minionki czekają na Was!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *