Gra w karty to rozrywka znana od pokoleń. Jej tradycje sięgają nawet dynastii Tang (lata 618-907). Dzisiaj pora na GRAnatowy czwartek z talią (i to nie jedną) w ręce! Zapytajcie dziadka, ojca, wujka czy znają jakieś gry – z pewnością wymienią np. wojna, makao, kuku. Młodzież i dzieci uwielbiają Piotrusia! Specjalnie dla Was zrobiłam przegląd kart od wydawnictwa Fabryka Kart Trefl – Kraków. Są piękne, edukacyjne i bardzo ciekawe! Zobaczcie sami! W sam raz na wycieczkę, wieczorową rozgrywkę kilku pokoleń oraz zabawę, gdzie tylko chcecie!

20190904_2127511368645977-767x1024 GRAnatowy czwartek: zagrajmy w KARTY: wojna, makao, kuku, Piotruś itd. Fabryka Kart Trefl – Kraków

Karty – moja historia

Zabawy w gry planszowe zaczęłam jako małe dziecko. Z kartami było podobnie. Zaczęło się od Piotrusia, potem była talia kart z których układałam wierze i inne karciane figury. Kiedy miałam nieco więcej lat, mój tata zaproponował nam rodzinną grę w wojnę czy tysiąca. Absolutnie przepadłam! Uwielbiałam te rozgrywki! Na plaży, w ogrodzie, wieczorami przy dużym stole w salonie… Absolutnie miejsca nie miały znaczenia – a wręcz były dobrym pretekstem, aby zacząć grać. Od kilku lat nie grałam w karty- do dzisiaj. Karty od Wydawnictwa Trefl mnie po prostu zachwyciły. Piękne, artystyczne, z walorami edukacyjnymi – zobaczcie sami!

Historia gry w karty

Zanim karty trafiły do naszych rąk prawdopodobnie przywędrowały do Europy z Chin. W okresie dynastii Tang (lata 618-907) odnaleziono początki kart. Kiedyś karty były symbolem bogactwa i luksusu. Wykonane z papieru z symbolami bambusa, pereł, liczb. Czas sprawił, że w XVI karty trafiły do Europy. W XVI wieku były już bardzo popularne i zaczęły trafiać do domów. Dzisiaj świętują kolejną młodość.

Fabryka Kart Trefl – Kraków

Wydawnictwo Trefl – Fabryka Kart Trefl – Kraków słynie z pięknych i bardzo ciekawych kart do gry. Drukują karty według projektu klienta oraz wydają własne. I te dzisiaj możecie zobaczyć. To zbiory mojej rodziny. Nowe, używane, z historią.

Poza licznymi wzorami standardowymi pula obejmują awersy dedykowane do gier takich jak Bridge, Black Jack, Poker, Canasta, Kierki, Skat, Schafkopf/Tarok, Gaigel/Binokel, Jass/Piquet, Doppelkopf, Tarot i innych.

Zobaczcie sami:

Do kupienia TUTAJ

Czy warto grać w karty?

Od pokoleń karty znajdują się w niemal każdym polskim (i nie tylko) domu. To ulubiona rozrywka związana z grami naszych dziadków a może nawet ojców. Skupiały przyjaciół, rodzinę i znajomych. Wspólne zabawy przy ulubionej rozgrywce pozwalały na atrakcyjne i bardzo sympatycznie spędzone wieczory. Karty uczą strategii, planowania, koncentracji, podejmowania decyzji, szacowania ryzyka. Wersje dla dzieci mogą być okazją do poznawania np. zegara, szukania analogii, ćwiczeń w blefowanie. Karty to również pojedynek emocji. Bywa, że gra wymaga od nas kamiennej (pokerowej) twarzy. Innym razem emocje mogą zmylić przeciwnika i przynieść nam więcej korzyści. Skupiają młodych, starszych i starych. Zajmują mało miejsca i mieszczą się w każdej torebce czy plecaku. Ich koszt jest symboliczny. W Polsce najbardziej znane gry dla dzieci to makao, wojna, świnia, tysiąc. Karty matematyczne to idealnie rozwiązanie dla dzieci mających problemy w nauce rachunków oraz tych, które chciałyby sprawdzić swoje umiejętności

Karty od Fabryka Kart Trefl – Kraków to również lekcja historii, biologii, przyrody czy ekologii.  Alianci – II wojna światowa to piękna talia poświecona historii. Z dołączonej do kart książeczki dowiemy się o historii militariów II wojny światowej oraz o znanych postaciach tamtych wydarzeń. Piękne i bardzo edukacyjne karty to również Dzikie Ptaki Polski, Dzikie Zwierzęta Polski, Owady Polski. Każdy z zestawów zawiera także przewodnik o zasadach gier! Wiec jeśli nie wiecie jak grać to bez obaw – z łatwością opanujecie je w mig!

Ponadczasowa rozrywka, piękne wydania i niezapomniana frajda, która towarzyszy grom w karty.  Spróbuj, zagraj i nie bój się zrobić tego ponownie ! Grajmy w karty!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *