Zaczarowane drzewo to gra, która zyskała już status bestsellera! Ta ciekawa pozycja od Trefl Joker Line opiera się o strategię, zręczność i dobrą zabawę. Układamy drzewo. Część z jego pieńków posiada magiczne moce, które sprawią, że ruchy przeciwnika będą musiały zostać podporządkowane decyzją innego gracza. Czy drzewo przetrwa dodatkowe elementy czy sprawi, że upadnie i powstanie od początku? Naszym zadaniem jest pozbycie się wszystkich swoich pionków i zdobycie dokładnie dwóch od innych graczy. Ciekawa zabawa, bardzo solidne i estetyczne wykonanie – zapraszam po więcej!

20191104_141828149284315-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Zaczarowane drzewo od Trefl Joker Line 6+

Zaczarowane drzewo

  • Czary-mary pień prastary!
  • Grzyby, wiewiórki, sowy, żuk!
  • Czy to sosna jest czy buk?
  • Drzewo rzuca dziś wyzwanie.
  • Czy Wy odpowiecie na nie?

Zaczarowane Drzewo to gra zręcznościowa z elementem strategii. Naszym zadaniem jest pozbycie się wszystkich pionków i pozyskanie dwóch od każdego gracza. Część z pionków posiada magiczne moce, które mogą nam pomóc w wykonaniu zadania jako pierwsi. Ciekawa propozycja do gier familijnych, imprezowych oraz jako lekki tytuł w przerywniku między większymi tytułami czy gra na rozgrzewkę.

Informacje o grze:

•Wiek: 6+
• Liczba graczy: 2-4
• Czas: 20 minut
• Do kupienia TUTAJ

Zawartość opakowania:

• 44 drewniane pieńki w 4 kolorach,
• 4 drewniane żetony,
• 1 duży drewniany żeton korony drzewa,
• drewniana kość,
• instrukcja,
• arkusz z naklejkami

20191104_141828149284315-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Zaczarowane drzewo od Trefl Joker Line 6+

Skrót zasad:

Gracze przed pierwszą partią muszą okleić drewniane pieńki naklejkami. To proste i szybkie zadanie. Następnie wybierają kolor Pieńsków, którymi będą posługiwać się w rozgrywce. Celem gry jest zbudowanie drzewa tak, aby pozbyć się wszystkich pieńków we własnym kolorze jednocześnie posiadać po 2 pieńki w kolorach przeciwników.  W swojej turze gracz rzuca kością ponumerowaną od 1 do 3. Wynik wskazuje ile pieńków trzeba dokładać do drzewa lub z niego zabierać. Do dyspozycji mamy także pieńki o specjalnych mocach. To akcje, które sprawiają, że następny gracz musi dostosować swój ruch do naszego np. będzie musiał spasować albo wystawić pieńki tylko poprzez dokładanie/ odejmowanie. Jeśli dokładanie przez nas pieńka spowoduje upadek drzewa musimy zabrać wszystkie pieńki, które spadły. Następnie swój ruch wykonuje kolejny gracz

Wygrywa osoba, która pozbędzie się wszystkich swoich pieńków, posiadając jednocześnie po 2 pieńki w kolorach innych graczy.

20191104_141828149284315-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Zaczarowane drzewo od Trefl Joker Line 6+

Moja ocena:

Zaczarowane drzewo to prosta i lekka gra, która sprawdzi się w bardzo uniwersalnym gronie. Rzec można: wariacja na temat tytułów zawierających mechanikę „collapse” (zawalenie się budowanej wieży). Budowanie wierzy z drewnianych pieńków to ciekawa okazja do sprawdzenia swojej precyzji, delikatności oraz zręczności. Zadanie tylko na start jest proste. Im wieża jest wyższa tym trudniej, aby zachowała swój pion i nie uległa odchyleniom na boki. To także atut gry, ponieważ do końca nie wiemy kto zwycięży. Szala wygranej lub przegranej może w każdej chwili się przechylić w naszą stronę.

Gra sprawia, że szukamy najlepszej strategii na ruch.
-Czy lepiej dołożyć pionek akcji i sprawić, że przeciwnik będzie musiał dostosować swoje poczynania?
– Czy lepiej zaryzykować i ułożyć pionki poza krawędziom, tak aby sprawić kłopot następnemu graczowi?

To tylko kilka z dylematów, które na bieżąco rozważamy podczas zabawy. Zręczność i strategia przeplatają się w rozgrywce cały czas.

Zaczarowane drzewo to pozycja już od 6 roku życia. Świetnie się sprawdzi podczas rodzinnego grania czy jako prezent.  

Osobiście bardzo polecam grę Zaczarowane drzewo. To przyjemna zabawa, która angażuje graczy przy jednym stole i skupia ich uwagę. Dostarcza również emocji, szczególnie kiedy jednym ruchem nasza konstrukcja upada albo przeciwnikowi przydarzyła się taka sytuacja. To jednak nic znaczy, że zaraz nie czeka kolejnego gracza podobna sytuacja!  Gra jest na tyle dynamiczna, że nie mamy pewności co do wygranej do samego końca!

20191104_141828149284315-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Zaczarowane drzewo od Trefl Joker Line 6+

Podsumowując:

Zaczarowane gra to pozycja dla rodzin, dzieci i graczy, którzy lubią lekkie partie z elementem zabawy zręcznościowej i gry strategicznej. Estetyka wykonania i drewniane komponenty to jej wielki atut. Warto mieć i trzeba zagrać!

Dziękuje Trefl Joker Line za przekazanie gry do recenzji


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *