Gra planszowa Wyścig z misiem – zapraszam! Do uczty, gotowi, start!Lubicie jagody? A może smak świeżej kapusty? Zapraszam Was w podróż śladami przyjaciół: niedźwiadka, myszki i kozy. Zwierzaki dobrze się bawią podczas zawodów. Wyścig to także rywalizacja oraz dobra zabawa – sprawdź, kto tym razem okaże się najszybszy!

rebel-gra-dla-dzieci-wyscig-z-misiem-box3d GRAnatowy czwartek: Wyścig z misiem 5+ od Rebel.

Wyścig z misiem

Nic nie stanie pomiędzy najlepszymi przyjaciółmi. Jak co roku mysz, koza i niedźwiedź ścigają się po polach. Po drodze zbierają smakowitą kukurydzę, chrupiącą kapustę i soczyste jagody. Stąpając jak niedźwiedź, skacząc jak koza i skradając się przez mysie podziemne skróty, przyjaciele przemierzają drogę od jednego smakołyku do kolejnego. A po wejściu na finałowe pole najszybsza trójka przyjaciół wchodzi wspólnie na podium zwycięzców!

 • 2 – 5 osób
 • od 5 lat
 • ok. 20 minut
 • Rebel
 • Do kupienia TUTAJ

Ciekawa i bardzo kolorowa propozycja gry dla gracza od 5 lat. Zadaniem graczy będzie przewodnictwo trójce przyjaciół: myszce, kozie i miśkowi. Dalej za pomocą kart ruchu, obrotowego dysku i kości toczy się wyścig. Kto wygra? START!

Zawartość pudełka:

 • plansza do gry (w trzech częściach)
 • 49 kart ruchu
 • 5 kart graczy
 • karta pierwszego gracza
 • 5 figurek 3 przyjaciół
 • 10 naklejek 3 przyjaciół
 • 3 kości
 • 18 naklejek na kości
 • dysk obrotowy
 • instrukcja

Na czym to polega?

Każda runda Wyścigu z misiem składa się z trzech etapów:

 1. Każdy z graczy dobiera kartę z wierzchu talii.
 2. Dobraną kartę umieszczamy przed sobą albo przed innym graczem (wybór zawodnika).
 3. Wykonujemy akcję przypisaną do karty znajdującej się przed nami (np. ruch pionka na pole z symbolem borówki czy sałaty).
rebel-gra-dla-dzieci-wyscig-z-misiem-box3d GRAnatowy czwartek: Wyścig z misiem 5+ od Rebel.

Wybór odpowiedniej karty wpływa na to, jaką kością będziemy rzucać, a to z kolei przekłada się bezpośrednio na możliwości ruchu!

Bardzo przystępne zasady – gra od 5 lat. Wariant uproszczony możliwy na zabawę z graczem 3+.

Moja ocena:

Bardzo atrakcyjna gra – przede wszystkim wydanie zasługuje na podziw. Bardzo kolorowa plansza, solidne drewniane pionki oraz estetyka ilustracji – bardzo udane wydanie.  Ogrom gry także sprawia, że będziecie pod wrażeniem. Pudełko jest imponujące i bardzo kolorowe. Gra skierowana jest dla graczy w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Nie wymaga umiejętności czytania czy pisania. Stąd na pewno znajdzie swoich entuzjastów w grupie wiekowej 5-7+ jak i w grupach przedszkolnych czy punktach opieki czy terapii. Dodatkowo możemy uprościć zasady co spowoduje, że gra będzie opierać się na losowości rzutów kośćmi – co z powodzeniem zainteresuje jeszcze młodszych graczy czy młodsze rodzeństwo.

rebel-gra-dla-dzieci-wyscig-z-misiem-box3d GRAnatowy czwartek: Wyścig z misiem 5+ od Rebel.

Mechanika gry opiera się owszem o rywalizacje lecz nie losową kompletnie – dobór kart sprawia, że częściowo gracze tworzą plan i strategię wygranej. Bo czy nie warto zastanowić się czy karta będzie pomagała przeciwnikowi zanim ją dostanie? Dalej idąc- czy nie dać przeciwnikowi karty, która go spowolni? Taka mała „ negatywna interakcja”.

rebel-gra-dla-dzieci-wyscig-z-misiem-box3d GRAnatowy czwartek: Wyścig z misiem 5+ od Rebel.

„Wyścig z misiem” to bardzo radosna gra, która wywołuje sporo emocji.  Dzieciom się bardzo podoba i radośnie przystępują do zabawy! Jednym z ulubionych momentów w grze jest zmiana postaci na pionku oraz przekazywanie i otrzymywanie kart – zaskoczeń, radości nie ma końca. Dynamiczna gra, której fabuła przypomina zabawne ruchy zwierząt na zielonej równinie – czy takie nie powinny być gry dla dzieci. Radosne, proste, z elementem wyboru strategii – jestem na tak. Tytuł polecam szczególnie jeśli macie w domu lub chcecie podarować grę osobie w wieku 4/5-7 lat.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *