Cukierek albo psikus! Witajcie w Koszmarkowie – miejscu pełnym strachów  i niezwykłych miejsc. Dzieci poprzebierały się w upiorne stroje i czekają na spotkanie z prawdziwymi upiorami! Nie stoją w miejscu poruszają się kolorowymi platformami po całym obszarze – wyruszaj z nimi na zabawę! Wsiąść do Pociągu Widmo to prosta i szybka odsłona popularnej serii gier rodzinnych, którą po prostu trzeba mieć w swojej kolekcji! Rewelacyjna gra w bardzo ciekawym wydaniu niczym z Hallowinowej nocy!

wp-16664209897974366448627908881188-1024x768 GRAnatowy czwartek: Wsiąść do Pociągu Widmo. REBEL 6+

Wsiąść do Pociągu Widmo

Uwielbiam gry z serii Wsiąść do Pociągu – dla najmłodszych mamy wersje z prostszymi zasadami i podwójnymi trasami (w większości) z podserii Moja Pierwsza Podróż. Najnowsza propozycja wpisująca się doskonale w klimat jesienny to Widmo! Zapraszam na prezentacje tej doskonałej propozycji dla dzieci 5-6 letnich i graczy w każdym wieku powyżej tej granicy!

Witaj w Koszmarkowie – miejscu pełnym strasznych sekretów! Sprawdź, co kryje się w zakurzonych zakamarkach posiadłości na wzgórzu, wybierz się na spacer po przerażającym bagnie, a jeśli masz dość odwagi, sprawdź, czy w ukrytej jaskini naprawdę mieszka wiedźma!

 • Autor:  Alan R. Moon
 • Ilustracje:  Régis Torres
 • Wydawca:  Rebel
 • 2 – 4 osoby
 • od 6 lat
 • 15 – 30 minut
 • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

 • mapa Koszmarkowa
 • 80 nawiedzonych wagoników
 • 72 karty platform
 • 33 karty biletów
 • 4 karty biletów specjalnych
 • Instrukcja
wp-16664209897974366448627908881188-1024x768 GRAnatowy czwartek: Wsiąść do Pociągu Widmo. REBEL 6+

Skrót zasad:

Po rozłożeniu planszy, wyborze koloru wagoników gracze otrzymują po 2 karty biletów. To cele – wskazują miejsca na mapie Koszmarkowa, które będziemy chcieli połączyć kolorowymi platformami. By utworzyć połączenie musimy zagrać zestaw kart platform, który kolorem i liczbą będzie odpowiadał odcinkowi, który chcemy zająć.  

W swojej turze możemy zrobić jedną z dwóch rzeczy: dobrać karty lub utworzyć połączenie. Gdy uda nam się zrealizować cel z karty biletu, odkładamy ją i dobieramy kolejną. Gra toczy się do momentu, aż któryś z graczy zrealizuje szósty bilet.  Olbrzymia przyjemność i zaangażowanie graczy gwarantowane!

Moja ocena:

Wsiąść do Pociągu Widmo to łatwa do nauczenia i szybka odsłona popularnej serii gier rodzinnych, którą zdecydowanie polecam.  Dzięki uproszczonej wersji tras i zmodyfikowanej mapie możecie zagrać z powodzeniem z dzieckiem w wieku 5-6 lat i starszym. W odniesieniu do klasycznych wersji Wsiąść do Pociągu, ta jest dostosowana do potrzeb młodszych graczy: odcinki na planszy są krótsze, wagoniki większe, a poszczególne miejsca na mapie i na kartach biletów reprezentują nie tylko nazwy, ale też obrazki, dzięki czemu dziecko nie musi umieć czytać, by samodzielnie grać. To rewelacyjna sprawa – zauważyłam nawet, że dzieci same biorą pudełko z grą i realizują trasy! Rewelacja! Dodatkowo w grze rywalizacja nie jest bardzo zaawansowana. Wiele tras jest podwójnych lub dostępnych objazdem – co także uczy dziecko kombinowania i oceny zasobów czy odległości. Uproszczone zostały też niektóre zasady, np. karty platform dobieramy wyłącznie w ciemno, co zmniejsza przewagę dorosłych w budowaniu strategii. Oczywiście tą zasadę możecie zmodyfikować wedle uznania.  Dodatkowo bilety nie mają wartości punktowej, a gra jest wyścigiem o to, kto pierwszy zrealizuje 6 tras.

Co ważne: Wsiąść do Pociągu Widmo to pełnoprawna, alternatywna gra podstawowa o własnym klimacie. Gracze odwiedzają Koszmarkowo, gdzie witają ich uroczo straszne grafiki oraz specjalne, nawiedzone wagonik/kolorowe platformy!

Uwielbiam grać w grę Wsiąść do Pociągu Widmo – jest bardzo klimatyczna, kolorowa, wzbudzająca zainteresowanie dziecka! Gra uczy zasad, zachęca do rywalizacji. To także bardzo dobre przygotowanie do edukacji szkolnej – stymulacja emocji, emocjonalne hartowanie. Tutaj także dziecko musi podjąć wyzwanie przegranej i wygranej – to bardzo ważna kwestia, aby wyćwiczyć te sytuacje w domu rodzinnym. Klimat gry – budzi zainteresowanie dzieci i zdecydowanie podoba się! Dla mnie 10 na 10! Tytuł bez wad i zarazem z ogromem pozytywnych komentarzy i dużym poleceniem już od 5-6 lat!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: