Witaj nad Zatoką! Tym razem ruszamy w podróż po słonecznym San Fransisco.  Tym razem pociąg zamieniamy na kolorowy tramwaj! Z jego okien widać most Golden Gate, zatokę a nawet z daleka legendarne Alcatraz. Rewelacyjne wydanie tak cenionej i znakomitej gry! Samodzielny tytuł i okazja, aby odbyć podróż za ocean i podziwiać to wspaniałe miasto. Wsiąść do Pociągu: San Francisco to rewelacyjna okazja do rodzinnych spotkań przy stole w atmosferze radości i zadowolenia graczy.  

wp-16650417151953738045955666438320-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Wsiąść do Pociągu: San Francisco od Rebel 8+.

Wsiąść do Pociągu: San Francisco

Wskocz do tramwaju linowego z torbą wypchaną pamiątkami. Wychyl się przez okno i obserwuj, jak promienie słońca przebijają się przez mgłę, która spowija Alcatraz i most Golden Gate. Przekonaj się, że San Francisco to naprawdę Złote Miasto!

 • 2 – 4 osoby
 • od 8 lat
 • 10 – 15 minut
 • Rebel
 • Do kupienia TUTAJ

Wsiąść do Pociągu: San Francisco to dynamiczna odsłona popularnej serii gier rodzinnych, w której ścigamy się o to, kto zwiedzi najwięcej punktów turystycznych w mieście i zbierze najcenniejsze pamiątki. Seria gier Wsiąść do Pociągu już zyskała miano bestsellerów i jest jednym z lepszych tytułów jakie możecie mieć w swojej kolekcji. Nie spotkałam jeszcze nikogo, kto by nie docenił tej gry! Zabieram Was więc w kolejną podróż pociągiem… a właściwie tramwajem! Bo San Francisco to kolorowe tramwaje, które doskonale radzą sobie z różnicami terenu i pokonują wysokości jak i odległości, odsłaniając podróżnym urokliwe zakątki miasta.

Zawartość pudełka:

 • plansza przedstawiająca mapę połączeń w San Francisco
 • 80 plastikowych tramwajów (po 20 w każdym kolorze)
 • 21 żetonów Turystyki
 • 44 karty Lokomocji
 • 24 karty Biletów
 • 4 znaczniki punktacji
 • Instrukcja
wp-16650417151953738045955666438320-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Wsiąść do Pociągu: San Francisco od Rebel 8+.

Skrót zasad:

Gracze podejmują się tworzenia połączeń między punktami na terenie miasta. Dokonują tego na podstawie wybranych losowo biletów. Potrzebują do tego kart lokomocji w określonych kolorach. Kolorowe karty lokomocji pozwolą nam tworzyć połączenia na mapie i realizować cenne bilety, które zapewnią nam punkty na koniec gry. Trasy budujemy za pomocą miniaturowych tramwajów. Grę wygrywa gracz, który zbudował najdłuższe trasy (warte najwięcej punktów). Gramy do czterech graczy w czasie około 15 minut jedna partyjka.

Moja ocena:

Jestem oczarowana klimatem tramwajów, które poruszają się po mieście skąpanym w blasku złotego słońca. Kolorowe, starannie wykonane, miniaturowe i bardzo solidne wagoniki łączą się w trasy i ruszają w podróż. A razem z nimi czterech graczy (lub 2-3). W przyjemnej atmosferze zabawy toczy się także dynamiczna rywalizacja o zwycięstwo. Pierwszą nagrodę zgarnia tylko jeden gracz, który dostanie najwięcej punktów za najbardziej rozbudowane trasy.

Wsiąść do Pociągu: San Francisco zachowuje wszystkie najważniejsze rozwiązania klasycznych odsłon serii, a jednocześnie, dzięki mniejszej mapie, skraca rozgrywkę do minimum. Partia trwa około 10-15 minut. Gra nie ma w sobie ułatwień czy uproszczeń – rozgrywka nadal wymaga od graczy planowania strategicznego, obserwowania wyborów przeciwników.

wp-16650417151953738045955666438320-1024x1024 GRAnatowy czwartek: Wsiąść do Pociągu: San Francisco od Rebel 8+.

Wersja gry jest mniej skomplikowana i krótsza niż w podstawowym wariancie Europa itp. Pozwala to nieco bardziej początkującym graczom na zabawę! Co ważne gra ma mniejszy format – zmieści się do plecaka. Możecie ją zabrać do znajomych i wspólnie wyruszyć w podróż do USA. Na graczy chcących więcej przygód z pociągami i trasami czekają kolejne tytuły. Paleta gier z serii Wsiąść do pociągu jest bardzo rozbudowana! Co ważne gry dają graczom także różne stopnie zaawansowania zabawy. Klimat jest niezmienny – przyjemna atmosfera i płynność gry, klimat podróży itp.

Jestem ogromną fanką gry i absolutnie polecam ją każdemu wielbicielowi gier planszowych jak i osobą, które chciały by zacząć swoją przygodę z rodzinnymi grami! Wsiąść do Pociągu: San Francisco to bardzo dobry tytuł na prezent jak i wzbogacenie kolekcji gier o kolejny dobry tytuł!


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: