Wybieracie się w trasę – zabierzcie ze sobą grę planszową! Macie ochotę na rywalizację pełną kombinacji i strategii – zagrajcie w grę Velonimo. Znakomity Bruno Cathala zaprasza na rywalizację rowerową z zawodnikami z całego zoo i zagrody. Nie ma czasu na nudę!

velonimo-zwierze-na-rowerze-1-1024x768-1 GRAnatowy czwartek - Velonimo: Zwierzę na rowerze od REBEL 7+

Velonimo

Zwierzę na rowerze!

Szalony wyścig kolarski właśnie wystartował! Rywalizacja rozpoczęła się na pierwszym etapie! Kto zdobędzie koszulkę lidera? Trykot w marchewkowe groszki może mieć tylko jeden zawodnik! Velonimo to pełna humoru gra, która zabiera nas w dynamiczny wyścig, który składa się z pięciu rund w których na pewno przyda się kombinowanie, strategiczne myślenie i dobry humor! Velonimo to dynamiczna gra, w której rywalizujemy o to, kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart z ręki. Aby robić to jak najefektywniej, należy łączyć je w zestawy według wartości lub kolorów. Kluczem do zwycięstwa będzie strategiczne myślenie i rozsądne gospodarowanie swoimi siłami poprzez trafne wybieranie momentów na atak i odpoczynek. Czy podejmujesz wyzwanie?

  • Velonimo
  • 2 – 5 osób
  • od 7 lat
  • 30 – 40 minut
  • Wydawnictwo Rebel
  • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

  • 56 kart
  • notes punktacji
  • instrukcja

Skrót zasad:

Poszukajcie kawałka wolne przestrzeni i zacznijcie wyścig. Niezbędny będzie załączony z grą notes i coś do pisania.  Rywalizujemy w czasie 5 rund. Każda z nich to 1 z etapów kolarskiego wyścigu. Poziom trudności rośnie z każdym etapem. Celem graczy jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich kart i zdobycie trykotu lidera!

Zwierzęta jadą na rowerze – karty należy solidnie potasować. Gracze otrzymują po 11 kart w swojej turze. Celem każdej rundy jest jak najszybsze pozbycie się wszystkich swoich kart.

Gdy wykładasz kartę lub zestaw, atakujesz niczym ambitny kolarz. Pozostali gracze mogę wówczas przejść do kontrataku, przebijając wartość Twojej kombinacji, albo spasować.  Tutaj liczy się strategia zagrywania kart. Odpowiedni moment skutkuje lepszym wynikiem. Zagraj tak, aby pozbyć się jak

Moja ocena:

Velonimo to dynamiczna gra sprytu i kombinowania, która niesamowicie wciąga.  Świetnie sprawdzi się podczas wyjazdu czy w domu na miłe spędzenie czasu i trening myślenia. Szybki czas gry i dynamika pojedynku bardzo często zaprasza do kolejnego wyścigu. Proste zasady sprawiają, że można zagrać z 7-latkami. Tworzenie kombinacji kart, monitoring sytuacji na planszy sprawia, że gra jest bardzo dynamiczna i kontaktowa. Interakcje z innymi graczami są bardzo miłe i sympatyczne.

Co ważne gra została bardzo ładne wydana. Grafiki cieszą oko i bardzo bawią. Zwierzęta na rowerach wyglądają bardzo zabawnie. Gra przeplata się też z myśleniem strategicznym – tutaj gracze maja okazję na tworzenie strategii, planowanie kolejnych ruchów. Co ważne przyda się umiejętność przewidywania ruchów przeciwników – tutaj dedukcja i logiczne myślenia będą wskazane.

Młodsi gracze mogą ze wsparciem dorosłych trenować dodawanie, operowanie liczbami, łączeniem w sekwencje kart o takiej samej wartości itp.

velonimo-zwierze-na-rowerze-1-1024x768-1 GRAnatowy czwartek - Velonimo: Zwierzę na rowerze od REBEL 7+

Velonimo: Zwierzę na rowerze to ciekawy tytuł, który sprawdzi się znakomicie w grze rodzinnej, szybkiej grze czy dobrym przerywniku między dłuższymi tytułami. Dzięki kompaktowemu rozmiarowi gra doskonale mieści się w plecaku czy torbie.  Dobry pomysł by zabrać ją w podróż – może rowerową?


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *