Zapraszam na GRAnatowy Czwartek w którym będziemy korzystać z legendarnego zwrotów z gier RPG. Czy wiecie już o jakich słowach i jakim tytule gry będzie wpis? To ja tnę – to świeża propozycja od Wydawnictwa Rebel. Przed polowaniem na potwora należy zebrać drużynę… Tylko co to będzie za drużyna – złożona z niezwykłych zawodników i równie niezwykłych przeciwników. Dodajmy do tego magiczne przedmioty i pora zacząć grę!

wp-1623299525437-836x1024 GRAnatowy czwartek: To ja go tnę! REBEL  10+

To ja tnę

Jak mówi stara prawda…Przed polowaniem na potwora należy zebrać drużynę…Skompletuj także arsenał magicznego sprzętu zacznij epicką przygodę. Nie zabraknie scen zdrady, potworów, humoru, który część z Was zna z gry Odjechane jednorożce. Bitwa właśnie się rozpoczęła! Zbierz graczy – i to wcale nie dzieci! Gra z dużym humorem i dystansem do świata i ludzi od 10 roku życia!

Zawartość pudełka:

  • 115 kart talii głównej
  • 6 kart przywódców drużyn
  • 15 kart potworów
  • 6 kart pomocy
  • 2 kości k6
  • instrukcja

Skrót zasad:

Podczas rozgrywek w To ja go tnę! będziecie mieli okazję pokonywać groźnych przeciwników i sabotować plany swoich wrogów. Aby osiągnąć cel, będziecie wyposażać herosów w przedmioty, ujarzmiać magiczne potęgi i korzystać z modyfikatorów rzutów, by skutecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

W grze każdy gracz będzie dowodził drużyną niezwykłych (i bardzo interesujących) herosów, którzy wyposażeni w magiczne przedmioty będą ujarzmiać magiczne potęgi, zmieniać rzuty przeciwników i rywalizować o zwycięstwo! Zwycięstwo będzie przysługiwać graczowi, który pokona 3 potwory lub skompletuje drużynę 6 różnych klas.

W swojej turze gracze mają 3 punkty, które wykorzystują na dobieranie, zagrywanie i aktywowanie oraz atak na potwory. Pojedynek przebiega za pomocą kości znanych z gier RPG. Bohaterowie będą wymagali odpowiednich wyników na kościach, by zadziałać, jednak w ich uzyskaniu pomoże nam szereg modyfikatorów na kartach ekwipunków i magii. Zgromadzeni przez nas bohaterowie będą wymagali odpowiednich wyników na kościach, by zadziałać, jednak w ich uzyskaniu pomoże nam szereg modyfikatorów na kartach ekwipunków i magii. Oczywiście wśród dostępnych kart znajdą się również takie, które pomogą nam w uprzykrzaniu życia przeciwników. Przeklęte przedmioty, silne zaklęcia, modyfikatory oraz specjalne wyzwania pozwolą nam spowalniać pozostałych graczy w drodze do zwycięstwa.

wp-1623299525437-836x1024 GRAnatowy czwartek: To ja go tnę! REBEL  10+
qrf

Moja ocena:

Mamy do czynienia z grą o dużym zabarwieniu humorystycznym. Pozornie gra wydaje się skomplikowana, jednak szybko wątpliwości znikają a gra staje się płynna, prosta i przyjemna. Rozgrywka bardzo cieszy, przysparza mnóstwo okazji do zabawy i uśmiechu. Grafiki również świetnie spełniają swoją funkcję. Budują klimat zabawy i pojedynku, często bawią i zaskakują. Gra jest stosunkowo szybka. Gra została stworzona przez twórców Odjechanych Jednorożców, jest więc pełna brutalnych zagrywek i doskonałego humoru. Ma swoich zagorzałych fanów! I jest godną młodszą siostrą poprzedniczki.

Klimat RPG jest wyraźny. Jednocześnie mamy do czynienia z lekkim i stosunkowo prostym tytułem, który pozwala nowym graczom poznać mechanikę gry RPG bez konieczności wchodzenia głęboko w zasady i mechanizmy rozgrywki. Ogrom kart daje komfort zróżnicowanej rozgrywki. Każda partia jest inna i tak samo zaskakująca. Ilość potworów, artefaktów zwyczajnie zaskakuje.

wp-1623299525437-836x1024 GRAnatowy czwartek: To ja go tnę! REBEL  10+

annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *