Ulubiona gra imprezowa? Mam takie tytuły, które sprawdzą się ZAWSZE! Jednym z nich jest Time’s Up! Party. Rewelacyjna gra w której podczas 3 rund przedstawiamy hasła drużynie poprzez opisywanie, jednym słowem lub pokazując! Jesteście gotowi na 440 nowych haseł? TAK!? Zapraszam na GRAnatowy czwartek z Wydawnictwem Rebel!

wp-1643830205751-1024x768 GRAnatowy czwartek: Time's Up! Party (edycja niebieska) od Rebel 12+

Time’s Up! Party (edycja niebieska)

Co on miał na myśli?

Uwielbiacie grać w gry imprezowe? Jeśli tak to zapraszam do super zabawy, która pomieści z powodzeniem 4-12 osób! W tej niepozornej grze znajdziemy aż 440 haseł i tyle samo okazji do zabawy i śmiechu. Edycja niebieska to bardzo wdzięczne hasła z szeroko pojętej popkultury! Macie ochotę wypróbować swoich sił? Zdecydowanie będzie zabawnie i imprezowo! Zabawmy się podczas spotkania rodzinnego czy w grupie znajomych.

·  4 – 12 osób

·  od 12 lat

·  ok. 40 minut

  • Autor: Peter Sarrett
  • Wydawca: Rebel
  • Do kupienia TUTAJ

Zawartość pudełka:

  • 220 kart
  • instrukcja
  • woreczek
  • notes do zapisywania wyników
wp-1643830205751-1024x768 GRAnatowy czwartek: Time's Up! Party (edycja niebieska) od Rebel 12+

Skrót zasad:

Dzielimy się na drużyny – dwie. Podczas 3 rund naszym zadaniem jest prezentować wylosowane hasła drużynie: opisujemy, co mamy na myśli, następnie używamy tylko jednego słowa-hasła a na koniec pokazujemy treść hasła bez używania słów!

Chcecie szczegóły? Hasła na kartach przedstawiamy poprzez:

  1. Opis swobodny. Drużyny mają za zadanie odgadnięcie jak największej liczby haseł prezentowanych przez członka swojej drużyny. Może on opowiadać o haśle w dowolny sposób (oczywiście poza mówieniem wprost, o co chodzi), a pozostali gracze mają nieograniczoną liczbę prób odgadnięcia hasła.
  2. Jedno słowo. Tym razem członek drużyny może podać tylko jedno słowo-skojarzenie, które naprowadzi drużynę na odpowiednie hasło. Grupa ma jedną próbę odgadnięcia!
  3. Pantomima. Aby zaprezentować wylosowane hasło, członek drużyny nie może używać słów. Zostaje gestykulacja i wydawanie dźwięków. 

Wszystko w czasie, który odlicza nam klepsydra – mamy tylko 30 sekund!

Moja ocena:

Time’s Up! Party to świetna gra imprezowa, która zdecydowanie spodoba się graczom jak i nowicjuszom planszówkowym.  Co ciekawe w  grze mamy 440 haseł na 220 kartach lecz karty w trakcie każdej z trzech rund wracają do puli! Co sprawia, że warto zapamiętywać skojarzenia i bazować na nich podczas odgadywania. Na kartach mamy znane postacie z popkultury – zarówno bohaterowie z bajki jak i tytuły filmów oraz elementy popkultury. Nie obawiajcie się, że karty będą się Wam powtarzać – podczas jednej rozgrywki zużyjecie ich około 40!  Time’s Up! To dynamiczna gra, która angażuje wszystkich graczy w odgadywanie lub pokazywanie hasła. Co ważne drużyna, która w danym momencie nie gra aktywnie musi obserwować co dzieje się na polu gry, aby zapamiętać hasła, które za chwile mogą do nich trafić!

Zabawa w skojarzenia to olbrzymia przyjemność jak i ważny trening dla naszego mózgu! Pobudza myślenie, aktywuje zasoby słownictwa i twórczość.  Gra jest również gwarancją dobrej zabawy!

wp-1643830205751-1024x768 GRAnatowy czwartek: Time's Up! Party (edycja niebieska) od Rebel 12+

W serii ukazała się wersja niebieska i żółta (każda to inne hasła), a także Time’s Up! Family oraz obrazkowe Time’s Up! Kids dla najmłodszych od 4 lat. Gra zajmuje mało miejsca na półce i woreczek zaprasza do zabrania jej w podróż! W środku bez trudu pomieścimy klepsydrę, hasła, notes (dodajcie coś do pisania) i instrukcje oraz indeks haseł – w razie potrzeby możemy w nim odszukać hasło i sprawdzić znaczenie.

Time’s Up! Party to rewelacyjna gra imprezowa! Zdecydowanie warto zagrać i mieć w swojej kolekcji.


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

%d bloggers like this: