GRAnatowy czwartek wybiera się do Szepczącego Lasu na przygodę! Zamieszkuje go sympatyczny wiking Tapii, którego przygody znają dzieci na całym świecie. Razem z przyjaciółmi chcą zebrać pyszne poziomki! Czy uda Wam się zgromadzić ich najwięcej? Dwie gry w pudełku, plansza z elementami 3D i figurki do zabawy. Bajecznie kolorowa gra dla dzieci od 4 lat. Zielona Sowa Was zaskoczy – zapraszam na poziomkową przygodę!20181219_185302211927781-300x225 GRAnatowy czwartek: Tappi i poziomkowa przygoda! 2 gry w 1 od Zielona Sowa 4+

Tappi i poziomkowa przygoda

 

Pozyskanie poziomek może być wielką przygodą. Zadanie nie jest banalne! Gracze muszą stawić czoła przeszkodą, które spotkają po drodze. Czeka na nas m.in. zepsuty most oraz powalone drzewa. Po lesie przechadza się również Tappi, Chichotek i Gburek – oni również mogą mieć chrapkę na Twoje poziomki! Gra wciąga, przyciąga i po prostu pozwala bardzo dobrze spędzić rodzinnie czas. Anna Sobich-Kamińska wraz z ilustratorką Martą Kurczewską stworzyły niesamowite przygody rozgrywające się w Szepczącym Lesie. Tym bardziej, że Tappi to bohater bestsellerowej serii książek, które uwielbiają dzieci na całym świecie.

20181219_185302211927781-300x225 GRAnatowy czwartek: Tappi i poziomkowa przygoda! 2 gry w 1 od Zielona Sowa 4+

 • Tappi i poziomkowa przygoda
 • Autor: Anna Sobich-Kamińska
 • Data wydania: 2018
 • Oprawa: pudełko
 • Ilustrator: Marta Kurczewska
 • Wiek czytelnika: 4-5 lat
 • Czas rozgrywki 20-30 minut
 • Seria: TAPPI
 • Do kupienia TUTAJ

 

Zawartość pudełka:

20181219_185302211927781-300x225 GRAnatowy czwartek: Tappi i poziomkowa przygoda! 2 gry w 1 od Zielona Sowa 4+Samo wyjmowanie elementów to fantastyczna przygoda dla dzieci 4+20181219_185302211927781-300x225 GRAnatowy czwartek: Tappi i poziomkowa przygoda! 2 gry w 1 od Zielona Sowa 4+

 • dwustronna plansza,
 • 5 pionków (kartonowe zwierzęta wstawione w plastikowe podstawki),
 • kartonowi bohaterowie: Tappi, Chichotek i Gburek,
 • 96 żetonów z poziomkami,
 • 8 żetonów z deskami,
 • 5 kartonowych choinek do złożenia i ozdobienia (3D),
 • kostka,

Skrót zasad:

Tapii to 2 przygody i dwie plansze. Podczas rozkładania gry przez dzieci opanujemy zasady gry. Całość bardzo dobrze tłumaczy instrukcja oraz filmik. W kilku słowach :

I PRZYGODA

Celem tej rozgrywki będzie posadzenie minimum jednego drzewa, naprawienie jednego mostu i zebranie co najmniej 5 poziomek.  Wygrywa osoba, która wykona zadania jako pierwsza. Nie jest to jednak banalne. Wystarczy skierować się na pole z choinką, kwadratem, czy poziomką – wówczas instrukcja podpowie nam jak mamy się zachować. Tutaj będzie sporo zaskoczenia!

II PRZYGODA

Tym razem gracze wybierają się w odwiedziny do wikinga, zbierając dla niego poziomki. Las kryje całe mnóstwo tych smakowitych owoców. Wygrywa ta osoba, która zbierze większą ilość poziomek. Rozgrywka kończy się, gdy wszyscy gracze dotrą do domu Tappiego, a pierwszy gracz, który tego dokona, otrzyma 3 dodatkowe poziomki. Taka dodatkowa motywacja!

Filmik instruktażowy:

Moja ocena:

20181219_185302211927781-300x225 GRAnatowy czwartek: Tappi i poziomkowa przygoda! 2 gry w 1 od Zielona Sowa 4+Gra oparta jest na bajkowym świecie z powieści dla dzieci o wikingu Tappim autorstwa Marcina Morki. Wprowadzenie książki i gry o tym samym bohaterze to świetny transfer wiedzy, przygody, okazja do rozwoju wyobraźni i twórczości. Gra sprawdzi się już dla dzieci w wieku 4 lat! Może to pierwsza gra w którą zagracie z waszym dzieckiem? To na pewno dobry tytuł. Tapii i poziomkowa przygoda zachęca prostymi zasadami, pięknym wydaniem oraz elementami rozwoju poprzez granie. Gra uczy planowania, spostrzegawczości, rozumienia i przestrzegania zasad oraz doskonale rozwija wyobraźnie i twórcze opowieści. Dwie różne plansze. elementy 3D i sporo figurek z pięknie wydanymi ilustracjami to niesamowita zachęta!

Czas rozgrywki to około 20-30 minut. Akurat dla dzieci 4-5 letnich. Proste zasady i elementy fabuły w sam raz trafiają dla młodszych graczy. Starsi również chętnie zagrają z maluchami, nie czując przy tym znudzenia. Gra nie ma górnej graniczy wieku. Możliwość gry w wariancie 2-5 graczy daje również sporo okazji do wspólnego rodzinnego poziomkobrania! Tapii dostarcza sporo emocji! Będzie dużo radości, pisków, okrzyków i zaskoczenia! To najcudowniejszy element rodzinnego grania. Obcowanie z emocjami tu i teraz.

Świetne wydanie to również możliwość wykorzystania elementów 3D w zabawie w teatrzyk. Wystarczy kawałek powierzchni płaskiej i akcesoria z gry mogą służyć za świetne figurki do zabawy. Bawcie się i opowiadajcie niesamowite historie z Tappim i leśnymi przyjaciółmi w roli głównej! Komponenty zostały bardzo  ładnie wydane! Spodobają się dzieciom!

20181219_185302211927781-300x225 GRAnatowy czwartek: Tappi i poziomkowa przygoda! 2 gry w 1 od Zielona Sowa 4+

Tappi dedykowany jest do rodzinnego grania z przedszkolakiem i dzieckiem w wieku wczesnoszkolnym. Świetnie działa zarówno w 2 jak i 5 graczy. Już 4 letnie dziecko chce i powinno nauczyć się wygrywać, przegrywać czy po prostu przestrzegać zasad. Gry planszowe to świetna okazja do nauki przez zabawę. Możliwość rozwoju poprzez zabawę i to w gronie najbliższych to najlepsze co możesz dać w prezencie córce, synowi, dziecku bliskiej osoby. Tappi to kolorowa gra, osadzona w klimacie powieści, bajki, przygody. Czy się spodoba? Tak!

Dziękuję Wydawnictwu Zielona Sowa za przekazanie gry do recenzji.

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *