Seria edukacyjna dla dzieci Zu&Berry to propozycja bogatej oferty produktów w przystępnej cenie od Fabryki Kart Trefl-Kraków. Dzisiaj zaglądamy do 6 pudełek i sprawdzamy co mają w środku. GRAnatowy czwartek dla dzieci 2-5 letnich. Zabawa i nauka z Alpaką Berry i Surykatką Zu: literki, cyferki, spostrzegawczość, mała motoryka i wiele, wiele więcej!

20181115_184541149401529-225x300 GRAnatowy czwartek: stymulujące gry Zu&Berry od Fabryki Kart Trefl-Kraków 3+

Zu&Berry?

Zanim zajrzymy do pudełek czas na zapoznania się z bohaterami edukacyjnej serii.

Alpaka BERRY
Alpaka zwiedza świat. Pochodzi z And, wychowała się na boliwijskich stokach, więc żyłkę do podróżowania ma we krwi. Ze względu na wrodzoną odwagę (alpaki, co ciekawe, są wykorzystywane m.in. do strzeżenia owiec przed drapieżnikami) oraz przyjazne nastawienie do towarzystwa (alpaki to zwierzęta stadne) nie ma problemu z odnajdywaniem się w nowym otoczeniu i przeróżnych sytuacjach, jakie czekają na nią podczas jej podróży. Jednocześnie alpaki są łagodne, a ich futro puszyste i kolorowe.

Surykatka ZU
Podróżowanie rządzi się swoimi prawami. Niestety czasem można się zgubić i wylądować w miejscu, do którego nie chciało się trafić. I tak też było z naszą bohaterką BERRY – przez zwykłe nieporozumienie znalazła się tam, gdzie znaleźć się nie powinna. Przez długą podróż zrobiło jej się niedobrze, poprosiła kierowcę o suchara, ten zrozumiał ‚Sahara’ i w ten sposób alpaka wylądowała na pustyni. Spotkała tam wiele rodzajów zwierząt, które widziała po raz pierwszy, jednak jej największą uwagę przyciągnęła grupa niewielkich, radosnych i wyglądających na wiecznie zaskoczone gryzoni. Jedna z nich, surykatka ZU z zainteresowaniem obserwowała naszą bohaterkę. Po krótkiej rozmowie okazało się, że mają wspólne zainteresowania i razem chciałyby zobaczyć świat. Przyjaźń, która wywiązała się z tego przypadkowego spotkania trwa po dziś.

20181115_184541149401529-225x300 GRAnatowy czwartek: stymulujące gry Zu&Berry od Fabryki Kart Trefl-Kraków 3+

Seria Zu&Berry liczy 18 tytułów. Część z nich (dla najmłodszych) znajdziecie TUTAJ. Dzisiaj zaglądamy do wnętrza kolejnych pudełek i sprawdzamy zawartość oraz wartość propozycji z serii.

Układam stwory

Wiek graczy: 1+

20181115_184541149401529-225x300 GRAnatowy czwartek: stymulujące gry Zu&Berry od Fabryki Kart Trefl-Kraków 3+

Bajkowe obrazki zwierząt i tajemniczych stworzeń w formie zabawy manualnej. Zadaniem gracza jest stworzenie kreatywnych lub pasujących obrazków spośród dostępnych elementów. Docelowy wygląd stwora to trzy obrazki: głowa, korpus i nogi. Zadanie polega na kompozycji adekwatnych obrazków i stworzenie właściwego stworka lub układanie bajkowych, kolorowych stworzeń, tworzenie opowieści, układanie historii czy inne kreatywne zabawy.

Zestaw składa się z 36 kolorowych kafli. Elementy są dwustronne i tworzą 24 obrazki zwierząt i stworków. Kafle wykonane są z grubej tektury, która oporna jest na dziecięcą zabawę. Grafiki są kolorowe, ciekawią dziecko niecodzienną grafiką, kolorami i wieloma szczegółami.

20181115_184541149401529-225x300 GRAnatowy czwartek: stymulujące gry Zu&Berry od Fabryki Kart Trefl-Kraków 3+

Zabawa pobudza kreatywność, stymuluje percepcję, zdolności manualne oraz stymuluje zmysły

Zakręcone Labirynty

Wiek graczy: 3+

20181115_184541149401529-225x300 GRAnatowy czwartek: stymulujące gry Zu&Berry od Fabryki Kart Trefl-Kraków 3+

Zakręcone labirynty do karty z kolorowymi grafikami, które są zarazem przygodową podróżą po labiryntach bajkowego świata. Zestaw składa się z 50 kart, które składają się z tajemniczego labiryntu. Zadaniem gracza jest odnalezienie najkrótszej drogi do celu oraz ominięcie niebezpieczeństw.

Zakręcone labirynty do stymulacja myślenia przestrzennego oraz zadanie w poszukiwanie optymalnego rozwiązania na podstawie logicznego myślenia, dedukcji, operacji wnioskowania. Zadania potrafią dziecko zatrzymać i skupić jego uwagę na tu i teraz. Sprawdzą się celem pracy nad koncentracją uwagi, stymulacji orientacji przestrzennej, rozwoju motorycznego i percepcyjnego.

Co najważniejsze – to ciekawa zabawa, która jest dla dzieci wyzwaniem. Śmiało można rywalizować na szybkość. Wizualnie karty przedstawiają bajkowe krainy. Wykonane są z trwałego papieru wielokrotnego użytku. Do kart dołączony jest pisak sucho ścieralny.

Rycerze i rabusie

Wiek graczy: 3+

20181115_184541149401529-225x300 GRAnatowy czwartek: stymulujące gry Zu&Berry od Fabryki Kart Trefl-Kraków 3+

Rycerze i rabusie to propozycja od 1 do kilkunastu graczy. Świetnie sprawdzi się podczas zabawy codziennej oraz imprez grupowych jak urodziny, spotkania w grodzie dziecięcym. Na sporych planszach, których znajdziemy 13 w pudełku ukryte jest mnóstwo różnorodnych spraw. Jednym słowem: jest tutaj wszystko! Smoki, rycerze, zwierzęta, stwory czy przedmioty znane z codziennego życia. Zadaniem graczy jest odszukanie na okrągłej karcie i dużej planszy tego samego obiektu.

Zabawa sprawdzi się w stymulacji spostrzegawczości oraz szybkości. W wariancie grupowym to doskonała okazja do rywalizacji, treningu szybkości, stymulacja kreatywności podczas opowiadania historii z wykorzystaniem kart i ilustracji.

Grafiki są bardzo kolorowe, zabawne i niestandardowe. Znajdziemy tam bajkowe świat, który zaskoczy oraz sprowokuje dziecko do snucia opowieści i zadawania wielu pytań!

Kraina zagadek

Wiek graczy: 3+

20181115_184541149401529-225x300 GRAnatowy czwartek: stymulujące gry Zu&Berry od Fabryki Kart Trefl-Kraków 3+

Coś co maluchy uwielbiają! Zagadki, rysunki i dobra zabawa. Zestaw składa się z 80 kart, na których znajdziemy 160 zagadek.

  • Kto mieszka na wsi?
  • Które zwierze żyje w dżungli?
  • Co jest ukryte w akwarium?
  • Który pies ma najdłuższą sierść?

Zagadki polegają głównie na bacznej analizie graficznych symboli, rysunków. Bywa, że pytania dotyczą wiedzy ogólnej związanej z przyroda i otaczającym świecie. Zadania bywają łatwiejsze i trudniejsze, całość jednak utrzymana jest w wieku gracza 3+

Pozwalają rozwijać wyobraźnię przestrzenną oraz dostrzegać podobieństwa i przeciwieństwa. Wykonane z trwałego papieru, odpornego na dziecięce rączki. Karty z uwagi na zapis słowny pytania wymagać będą pomocy dorosłego. Świetnie sprawdzą się podczas podróży, wieczornej zabawy.

Poznaję literki

Poznaję cyferki

Literki i cyferki to zestawy obowiązkowe w domu każdego przedszkolaka. Stymulacja motoryki i trening znajomości liter i cyfr.

Poznaję literki to 32 dwustronne karty, dzięki którym maluchy łatwo poznają litery i ich zapis. Ilustracje liter pomagają małym rączkom pisać według wzoru, a także poznawać słowa. Zapis literowy z wzorkiem i strzałkami do prawidłowego zapisu przedstawia literkę drukowaną. Zawiera także polskie znaki. Katy są dwustronne, sucho ścieralne.

Poznaje cyferki to 32 dwustronne karty, dzięki którym przedszkolak będzie miał okazje opanować zdolność zapisu, nazywania cyfr. Karty zawierają podpowiedź, która pomaga małym raczkom pisać według wzoru, a także uczą prostych operacji matematycznych w zakresie od 1 do 10. Kto wie, może dzięki kartą pobudzimy zainteresowanie dziecka liczbami i matematyką.

Zadania na kartach usprawniają u dziecka koordynację ręka–oko , a także rozwijają wyobraźnię i przekazują wiedzę o świecie. Karty również uczą prawidłowego chwytu narzędzia pisarskiego oraz służą do wzbogacania słownictwa. Polecane od 3 roku życia dziecka lub momentu w którym zauważymy zainteresowanie dziecka literkami i cyframi.

20181115_184541149401529-225x300 GRAnatowy czwartek: stymulujące gry Zu&Berry od Fabryki Kart Trefl-Kraków 3+

Poznaję literki i cyferki to zestawy przeznaczony do wesołej, przyjemnej nauki pisania, czytania i liczenia dla dzieci.

Podsumowanie

Karty od wydawnictwa Fabryka Kart Trefl-Kraków z serii Zu & Berry to przystępne zestawy dla dzieci w okresie przedszkolnym. Kolorowe narzędzia do rozwijania myślenia, uwagi, wyobraźni i pamięci. Dzięki nim dziecko uczy się nowych doświadczeń, aktywnie rozwija zmysły, zdolności manipulacyjne i wiedzę o świecie. Ich wykonanie jest estetyczne, a cena atrakcyjna – około 15 złotych.

Sprawdź szczegóły: http://zuberry.pl

Newsletter

Zapisując się do newslettera, wyrażasz zgodę na przesyłanie Ci informacji o nowościach od psychologicoach.pl

Jeszcze chwilka...

Dziękuję za zapisanie się na mój newsletter! Sprawdź teraz swoją pocztę.

 


annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *