Proszę się przyznać – kto z Was nie zna gry Story Cubes? Jeśli takie osoby istnieją to tym bardziej zapraszam by poznać tą rewelacyjną grę w najnowszej wersji! Jest nią Star Wars. Na 9 sześciennych kostkach znajdziecie ilustracje z opowieści Gwiezdnych Wojen! Niech zacznie się Wasza opowieść! Ja zamieniam się w słuch!

wp-1654811226452-755x1024 GRAnatowy czwartek: Story Cubes Star Wars od Rebel.

Story Cubes Star Wars

Gra, której zasady są banalne a jednocześnie nie jest nudna, oklepana czy nadmiernie przereklamowana. Kości, które są niepowtarzalne – zawierają tematyczne ilustracje. Za ich pomocą tworzą się historie! Opowieści różnej treści – wszystko zależy od Waszej kreatywności i znajomości Gwiezdnych Wojen. Niech zacznie się opowieść. Po niej kolejna i kolejna. Wszystkie różne od siebie i niepowtarzalne.  Zaczynamy!

Zawartość pudełka:

  • 9 kości z ilustracjami
  • Pudełko
  • Instrukcja z opisem ilustracji
wp-1654811226452-755x1024 GRAnatowy czwartek: Story Cubes Star Wars od Rebel.

Skrót zasad:

Rzuć kości – wszystkie w jednym momencie. Tutaj zaczyna się opowieść. Jej początek może brzmieć: od „Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce…”. Następnie kolejno wybieraj obrazki z rzuconych kości i opowiadaj. Zacznij od tej kości, która jako pierwsza przykuła Twoją uwagę! Tutaj nie ma ograniczeń. Możecie bawić się w snucie opowieści w kilka osób lub wzajemnie wysłuchiwać swoich wersji.

Sami zdecydujcie także, czy nie chcecie zmienić języka na np. angielki.

Niezależnie od wyboru języka opowieść będzie niepowtarzalna, ciekawa i autorska! Warto wspomnieć, że jedyne co Cię ogranicza, to Twoja własna wyobraźnia

Moja ocena:

Story Cubes Star Wars to ciekawa propozycja nie tylko dla wielbicieli Gwiezdnych Wojen. Jednak Ci wspomniani będą czuć się wśród ilustracji na kościach najlepiej. Pozostali mogą zawsze skorzystać z podpowiedzi, które zostały zawarte w załączonej instrukcji. Grafiki na kościach są osadzone bardzo wyraźnie w filmie Gwiezdne Wojny (i nie tylko). Gracze będą bazować na znanych z innych wersji zasadach.

wp-1654811226452-755x1024 GRAnatowy czwartek: Story Cubes Star Wars od Rebel.

Co ważne w Story Cubes nie ma limitu graczy, ograniczeń kulturowych, językowych czy wiekowych. Wszyscy mogą spotkać się przy tworzeniu ciekawej opowieści. Kości pobudzają wyobraźnie i sprawiają, że atmosfera dookoła pola gry jest niezwykle udana, wesoła i przyjazna. Przekonacie się dodatkowo, kto ze zgromadzonych graczy najlepiej orientuje się w uniwersum sagi jak i kto ma niezwykle kreatywną głowę i najciekawsze pomysły.

wp-1654811226452-755x1024 GRAnatowy czwartek: Story Cubes Star Wars od Rebel.

Zdecydowanie kości zostały dobrze wydane, ich grafiki są wyraźne i charakterystyczne dla Gwiezdnych Wojen. Nie sposób nie zauważyć postaci czy stworzeń. Sami zdecydujcie jakie będą mieć przygody, co ich spotka. Co ważne wszystkie kości Story Cubes możecie łączyć. Wasza wyobraźnia zdecyduje co z tego połączenie wyniknie. Zdecydowanie może wydarzyć się coś niezwykle kreatywnego! Przekonajcie się sami. Story Cubes Star Wars to także znakomity pomysł na prezent dla wielbicieli Gwiezdnych Wojen i nie tylko.

Kilka słów o Story Cubes:

  • Gra zdobyła wiele wyróżnień na całym świecie (m.in. Educational Toy of The Year 2012 w Australii czy Parent’s Choice Award 2011 w USA), a w Polsce została nagrodzona prestiżowym tytułem Zabawki Roku 2017 przyznawanym przez portal Zabawkowicz dla najbardziej wartościowych, mądrych i bezpiecznych zabawek i gier. Seria otrzymała również główną nagrodę w prestiżowym konkursie „Świat przyjazny dziecku” organizowanym przez Komitet Ochrony Praw Dziecka w 2017 r. 
  • Stworzone przez Rory’ego O’Connora, trenera kreatywności z Irlandii, Story Cubes okazały się nieocenioną pomocą dla nauczycieli i terapeutów, a jednocześnie znakomitym narzędziem do domowego rozwijania wyobraźni.

annakamyszek

Anna Kamyszek-Cieślarczyk – psycholog, coach, trener biznesu i umiejętności psychospołecznych. Pasjonatka rozwoju i wspomagania potencjału. Mama, żona i szczęściara.

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *